anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@domarski_m sprzedający powinni zawsze mieć konkretny powód dodania kupującego na czarną listę. Kwestie uniemożliwiania komuś przeprowadzenia transakcji reguluje art. 135 Kodeksu wykroczeń. Allegro najczęściej nie ingeruje w takie spory.

Z drugiej strony chyba nie ma sensu ponownie kupować od kogoś, kto stosuje takie rozwiązania...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możemy dyskutować źle czy dobrze,nie znamy wypowiedzi sprzedającego. Ktoś może powiedzieć że kupujący mają swoją własną "subiektywną " ocenę a sprzedający "czarną listę".

oznacz moderatorów
sagarysklep
#11 Animator#

Brawo . Po co ocenia i daję jedną gwiazdkę . Przecież nikt nie kazał Ci kupować u tego sprzedawcy 😉 
Zrozumcie to wreszcie że przez te Wasze gwiazdeczki zaniżacie średnią !!!!
Oceń transakcję , zakup   a nie wysyłke !!!!

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Skoro jest możliwość oceny "koszt wysyłki" to kupujący ma prawo do tej oceny.

Dodatkowo w  regulaminie allegro jest wyraźnie powiedziane, że sprzedawca nie może zarabiać na kosztach wysyłki (wysyłka taśmy klejącej za 24.99 zł jest rażacą  egzemplifikacją złamania regulaminu). Za to natychmiast konto sprzedawcy powinny zostać zablokowane. Jeżeli sprzedawcy nie podobają się zadady panujące na Allegro, to nie musi on korzystać z tego kanału sprzedaży. PROSTE !

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@swawekz "wysyłka taśmy klejącej za 24.99 zł" - znaczy taśma tyle kosztowała czy tylko jej wysyłka (i czy była to jedyna forma dostawy oferowana przez sprzedającego)? Bo jeśli to drugie, to kompletnie nie rozumiem kogoś, kto w takiej sytuacji decyduje się na zakup (czyli świadomie zgadza na warunki).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@swawekz Najlepiej to przed zakupem porównać oferty sprzedawców i wybrać opcję dla siebie najlepszą .Możesz mieć wysyłkę za darmo mając smarta i jeśli sprzedawca też go udostępnia.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@swawekz Daj spokój i nie odpowiadaj na zaczepki. Nawet jeśli w jednym poście napiszesz "koszt wysyłki" nie 2 tylko 20 razy, to i tak jakiś [edycja] będzie Cię dopytywać, czy na pewno miałeś na myśli koszt wysyłki. Ci ludzie są daremni. 😞

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Ogr_Szklarniowe
#3 Debiutant#

Chyba kupujący widzi koszt wysyłki. Wystarczy kupić u kogoś innego. Ja praktycznie do każdej przesyłki dokładam ale i tak się trafi as i powie "drogo". Wysyłam rośliny, pakuje starannie aby nic się im nie stało. Nie wysyłam do  paczkomatów ponieważ parę godzin w blaszanej skrzynce na słońcu i rośliny mogą nie przetrwać. Nawet kuriera odpowiednio  obdarowuję małymi upominkami od czasu do czasu żeby przyjeżdżał  do mnie wieczorem a nie woził sadzonki cały dzień w samochodzie. Nie powinno być w ogóle opcji oceny kosztów wysyłki. Widzę ile płacę za dostawę to kupuje albo nie. Zrobisz człowieku wysyłkę 1zł to i tak może się czepić jakiś "mądrala" i wystawi 2 gwiazdki bo ma prawo. Może niech podziękują allegro bo od każdej wysyłki płacę prowizję. To już ze strony serwisu Allegro jest przegięcie. Płacić prowizję za dostawę za którą zapłacił klient. Niedługo pewnie wpadną na pomysł płacenia prowizji od ilości wystawionych przedmiotów bo skoro wystawił to teoretycznie może sprzedać także profilaktycznie prowizję weźmiemy. Ponad 20 lat jestem na Allegro jako sprzedający i niestety chyba czas się rozstać. Kiedyś serwis chronił zarówno kupujących jak i sprzedających a teraz kupujący jest jak święta krowa. Płaci się tyle kasy a ochrony sprzedającego brak.

oznacz moderatorów
bike-R-
#8 Zapaleniec#

Tak samo jeżeli nie podobają się kupującemu - może nie kupować.

oznacz moderatorów
mucha190
#1 Nowicjusz#

Skoro jest możliwość,  żeby sprzedający dodał kupującego na czarną listę to ma do tego prawo.

Nie oceniam sytuacji, ale co za id... myśli, że prawo działa w jedną stronę. Jeden może, a drugi nie?

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@msniezek piszesz o KC 135. Ale to przecież nie sprzedawca blokuje zakup temu klientu. To WASZ system to robi : )

Klient może kupić bez rejestracji, zakup nie jest uniemożliwiony.

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@exoryna wybacz, nie jestem prawnikiem i nie czuję się na siłach prowadzić dyskusję, czy za efekt (w postaci braku możliwości zakupu) odpowiada sprzedawca (który podjął taką decyzję), czy Allegro (które technicznie wprowadziło ją w życie). Tym niemniej sprzedawca w pewnych sytuacjach może to zrobić, zatem sam mechanizm z pewnością nie jest niezgodny z prawem.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@msniezek   "sprzedawca w pewnych sytuacjach może to zrobić"

Mógłbyś bliżej sprecyzować te "pewne sytuacje" ?

Bo  jak  czytam  tu  na  gadane  to najczęściej  dzieje się  tak że  sprzedawca  dodaje  do owej  czarnej listy  każdego  kto  oceni  sprzedawcę  poniżej 5  w  którejkolwiek  kategorii.  Ponad  to  czytam  że niektórzy  dodają do czarnej listy  tutaj  piszących  za prezentowanie  własnych poglądów.  Czy kolor  skóry  lub  wyznanie  też niebawem będzie  ważne?

Może  wprowadźcie  zapis regulaminowy  że  kupować  na  Allegro mogą  tylko  zadowoleni  klienci,  pozostałych  nie  obsługujemy.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@br.Hehe, kogoś doceniłeś pisząc "Ponad to czytam że niektórzy dodają do czarnej listy tutaj piszących za prezentowanie własnych poglądów" Myślisz że ktoś z piszących tutaj byłby tak wyrafinowany aby dokonać złośliwego zakupu? 😉 Z drugiej strony, nie powinno to dziwić mając na uwadze czasy w jakich żyjemy gdzie teraz 13 latek na ulicy z piwem czy fajką nie wzbudza oburzenia a strach że może wyciągnąć nóż 😉 Za moich czasów młodości była większa kultura i szacunek do ludzi.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@br. Ty tak na poważnie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@pinsplash  Na poważnie.

Można  dyskutować  o tym  czy  wymagania  Allegro  wobec  sprzedawców  nie  są  przesadnie  zawyżone,  "z księżyca",  bo wydaje mi się ze tak  własnie jest, że są  zbyt  wyśrubowane. 

Ale ocena  transakcji jest prawem klienta  i  nie  ma obowiązku  wystawiać  sprzedającemu  wszystkich  5  żeby mu statystyk nie zepsuć. To może lepiej całkiem  zlikwidować oceny  i niech  wszyscy mają  super,  będzie po problemie.

A jeśli już  jest jak jest,  to powinien być przynajmniej  obowiązek  pisemnego wyjaśnienia  kupującemu dlaczego nie ma  prawa kupić,  bo wtedy   kupujący może  z tym coś  zrobić,  odwołać się  itp.  A na razie  jest  tak że "nie bo nie"

Sam tego nie doświadczyłem ale  czytałem  tutaj, że  są  przypadki że odmawia się prawa kupna  bez  żadnego  wyjaśnienia  dlaczego.  Jeśli  tak jest, to o kolor  skóry też może się rozchodzić.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@br.Częściowo się z Tobą zgadadzam jeśli chodzi o fakt wystawienia samej oceny a świadomość klienta którą ją wystawia nie mając zielonego pojęcia, że 4 gwiazdki mogą poważnie zmienić status pozycji sprzedawcy a sam kupujący mógł wystawić ją zupełnie nie z winy sprzedawcy a np dostawcy czy też samego producenta a nawet czasem jakiegoś niezamierzonego wypadku który i tak na końcu zostałby wyjaśniony i załatwiony ku zadowoleniu kupującego. Sam osobiście nie miałem do niedawna pojęcia że ocena negatywna może tak bardzo wpłynąć na całokształt ocen. Z pewnością dla sprzedawców którzy nie sprzedają zbyt dużo i często może to być krzywdzące w niektórych przypadkach, ale rozumiem że są te formularze do zgłoszeń tych przypadków, tylko to trwa i w tym czasie sprzedający może "niesłusznie" jest pokrzywdzony

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@ZibiK30  To dobrze  że  się  rozumiemy.  Problem nie jest  w tym  czy ktoś wystawił zaniżoną ocenę  sprzedającemu, lecz w tym co z tym  robi potem administracja  Allegro.  A  Allegro w niektórych przypadkach  robi z tego wielki problem, zaniża  statystyki, a nawet blokuje  sprzedawcę.  Więc  wszystkiemu jest  w końcu winien  kupujący, bo ośmielił się zaznaczyć  o jedną  lub kilka gwiazdek niżej ocenę.

A dyskusja  w tym wątku  właśnie zmierza  do tego że  wszystkiemu są winni kupujący.  Bo za niskie oceny wystawiają.

Może więc prościej  zlikwidować  te oceny skoro mają prowadzić do fikcji?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@br.Likwidacja by niczego nie rozwiązała a z czasem odniosła gorsze skutki ze względu na namnożenie się nieuczciwych sprzedawców na czym również by ucierpieli uczciwi. Gdyż jednak kupujący jakim sam jestem, uzależniam mój zakup od ocen i komentarzy. Rozwiązaniem mogła by być ocena wystawiona zaocznie, np na 7 dni w których nie wlicza się jej do żadnych statystyk a te 7 dni to byłby czas na możliwość wyjaśnienia, zmiany czy usunięcia jej jeśli zajdzie taka potrzeba.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów