anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z Allegro Protect

MAMY ROZWIĄZANIE!
32343234
#9 Pomysłodawca#

Kupujący złożył wniosek o wypłatę pieniędzy z Allegro Protect co wg dowodów, które zgromadzilam jest możliwą (próbą, a może się udało, nie wiem) wyłudzenia, pomijam szczegóły bo sprawa jest długa. 

Nie mogę od nikogo się dowiedzieć czy Kupujący dostał już odpowiedź czy dostanie pieniądze z Allegro Protect pozytywną lub negatywna - nie odpowiada mi na to pytanie od jakichś dziesięciu dni ani Allegro ani Kupujący. A spór jest nadal otworzony, tylko kupujący przestał mi odpowiadać w dyskusji od kilku dni.

 

Czy mogę się tego dowiedzieć? Jak?

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@32343234 Podaj mi proszę numer dyskusji, której dotyczy ta sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  nie widzę nigdzie bezpośredniego nr dyskusji, ale ogłoszenie, którego dotyczy dyskusja ma identyfikator 

(d3d6ceb6-623b-452f-a388-0d4ef79a1e51)

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@32343234 dziękuję za ten numer, ale nie jestem upoważniona do tego, aby informować jaki status ma wniosek do Allegro Protect złożony przez kupującego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ To dlaczego pytała Pani o nr dyskusji skoro było to moje jedyne pytanie?

 

Wniosek Kupujacego powinien zostać rozpatrzony średnio w 2-3 dni jak udało mi się dowiedzieć, a od tego czasu minęło ok.  7 dni, Kupujący chce zwrotu pieniędzy ode mnie, a ja nadal nie wiem czy on już nie dostał zwrotu z Allegro Protect

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@32343234 poprosiłam o ten numer, bo bez jakichkolwiek danych dotyczących zamówienia, wyłącznie po samym opisie, który umieściłaś, nie jestem w stanie zweryfikować sprawy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ 

W takim razie bezcelowe było pytanie o numer dyskusji, bo bez względu na treść dyskusji i jej numer odpowiedź byłaby jedna. 

Kiedy więc i od kogo się tego dowiem? Nielogicznym byłoby, gdyby Kupujący zgłaszał roszczenia wobec mnie a ja nie dowiedziałabym się nigdy o ich skutku.

Przyszło mi powiadomienie o tym, że złożył wniosek. Bez kontynuującego powiadomienia (o wyniku) proces wyglądałaby na urwany i nieukończony

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@32343234 polecam wyjaśnienie i kontynuowanie sprawy w trwającej dyskusji z kupującą. Trwa ona od ponad 3 tygodni, więc nawet jeśli teraz zdecydujesz się dojść z nią do porozumienia z kupującą, nie ma żadnych przeszkód. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

Do porozumienia doszlo ZANIM kupujacy założył Spór, więc już założenie Sporu od początku było bezprawne, bo naruszało art. 917 KC. Porozumienie to pozostaje w mocy po dziś dzień, ale to kupujący się z niego nie wywiązuje, a nie ja. Allegro dobrze o tym wie. 

O jakim więc porozumieniu Pani mówi? 

 

Zadam drugie pytanie:

czy rozpatrzona decyzja wniosku o zwrot z Allegro Protect (pozytywne bądź negatywne rozpatrzenie) skutkuje odblokowaniem konta Sprzedającego?

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

matko jedyna.... to po co pytasz???

weszłaś w sprawe, sprawdziłaś i odpowiadasz wiem ale nie powiem.

Jak ma to pomóc pytającemu? Co on ma zrobić? Zwrócić czy nie?. To się w głowie nie mieści.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@32343234 jeżeli jesteś przekonany że ap zostało wypłacone na twoją szkodę to zgłaszasz 286 kk na policję i pozamiatane

oznacz moderatorów
32343234
#9 Pomysłodawca#

Dzięki 👍 ale nie pytam co mam robić, bo to wiem. Sprawa jest zresztą o wiele bardziej skomplikowana i ma więcej wątków niż to jedno naruszenie.

Kupujący próbuje uzyskać kwotę z dwóch źródeł i nie wiem czy mu się udało już od strony Allegro. 

oznacz moderatorów