anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro zepsuło wyszukiwarkę i straciło klienta :(

kostas11
#21 Demiurg#

Wchodzę se na allegro szukając banknotów UNC wpisuje UNC potem wybieram kategorię Pieniądz papierowy

i mam stos ofert z allegro lokalnie ( przeleciałem promowane, same z lokalnie, doszedłem do entej strony i nie znalazłem żadnej oferty ze zwykłego allegro a wiem że są ) a że potrzebuję fakturę zaznaczam faktura VAT-marża i jaki mam efekt 😞

Poprzestańcie psuć allegro tymi swoimi algorytmami i cudami 😞

11123e.png

Dolazłem do 21 strony https://allegro.pl/kategoria/pieniadz-papierowy-380?string=unc&p=21 oczywiście filtr bez faktury i koniec na dziś 🙂 dziwne że pokazuje tylko 3022 ofert i to same z Lokalnie, porażka ! więcej mam w swojej kolekcji banknotów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt @krejzole OSA ma już (90 518 ofert) kiedyś mieli kilka kategorii ale od kiedy wlazł katalog i mają całą bazę produktów i cen to wszystkie bardziej popularne produkty od razu lądują w ich sklepie, w sumie nie dziwię się mając takie statystyki 🙂

A co najlepsze nawet nie robią zdjęć czy opisów, wszystko za nich robią sprzedawcy 🙂

Przykład https://allegro.pl/oferta/pendrive-patriot-pendrive-pef32grlb32u-32gb-13383516078 lokalizacja Szczecin a opis pochodzi zapewne do @RED już kiedyś podawał podobne oferty 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 tak, to jest nasz opis

serwis do swojego katalogu zaanektował dobrych kilka tysięcy autorskich opisów i kilkanaście tysięcy zdjęć

ile czasu taki opis powstawał? około 30-40 minut

allegro reklamowało swój serwis - stwórz ładniejszy opis, więcej sprzedaż - mając w swoich planach stworzenie katalogu

obecnie nasza praca jest wykorzystywana na allegro przeciwko nam - byśmy nie sprzedali tego produktu

i teraz najlepsze - zanim allegro wymyśliło sobie produktyzację - my w swoich ofertach używaliśmy pełnych nazw produktu i kodów ean - co widać po tej ofercie

by produkty były lepiej widoczne w ich przeglądarce

bo wyszukiwarka podawała wcześniej prawidłowe wyniki

lokalizację szczecin musieliśmy wpisać do oferty paradoksalnie by nikt z allegro ze Szczecina nie kupował u nas -  nie chodziło tu o sprzedaż poza serwisem - bo mając 25 lat firmę w tym mieście nie potrzebujemy reklamy czy zachęt do zakupów u nas

tylko by nie było awantur - bo system zakupów na allegro jest wadliwy

mieliśmy już awantury, gdy sprzedawca u nas w sklepie był wyzywany, że po mimo deklaracji, że nie mamy odbiorów osobistych - miał to zrobić, np: minutę po zakupie

rzucając całą inną swoją pracę i wydać natychmiast towar bez płacenia osobie, która nie ma przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego nabycie od nas towaru

pomijam już fakt, że towar mógł być w innym miejscu np: w drugim naszym magazynie

jeszcze kilka dni temu Allegro groził nam permanentnym wyrzuceniem z serwisu - czyli wypowiedzeniem regulaminu - jak pisałem już na tym forum - zaczniemy wtedy zarabiać

na udostępnionych, tworzonych 23 lata treściach

rozpisałem się nie na temat

 

wczoraj nie znalazłem zawiasów do notebooka na allegro - wyszukiwarka nie podała wyników

znalazłem na e bayu i tam kupiłem

wg mojego doświadczenia ten towar jest także sprzedawany w serwisie - ale szukanie, przeglądając tysiące ofert i zdjęć obecnie nie ma sensu

szukam jednego towaru - płatne promocje czegoś innego mnie nie interesują przecież danym momencie - jak ktoś pisał na allegro lepiej znajdzie się produkty przez go ogle ale tam też otrzyma się oferty z innych miejsc

taki paradoks

 

 

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 na to....ale żeby katalog robiony waszymi rękami był wykorzystywany przez OSA ? No pierwsze słyszę ... UOKiK chyba też..... To przecież nieuczciwa konkurencja...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  dziewczyny i @msniezek czemu porzuciliście wątki :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wyszukiwarka-nie-pokazuje-moich-ofert/m-p/...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-allegro-zepsu%C5%82o-wyszukiwark%C4%9...

Jest ewidentny problem z blokowaniem części ofert, dałem konkretne przykłady i cisza 😞 90 % kupujących nawet nie wpadnie na to żeby czyścić ciasteczka !!! przegląda co wyskakuje, mi nic nie wyświetliło jak w drugim przypadku niema ofert 😞

Pomijam że Wy na tym tracicie ale jest coraz więcej postów od sprzedawców 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

moodbazaar
#8 Zapaleniec#

Popieram. Lepsze jest wrogiem dobrego. Jak wprowadza się zmiany to nie powinno się ich testować na żywym organiźmie...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Nie porzucamy wątków. Są w nich odpowiedzi i próby pomocy moderatorek. Konsultuję też tę sprawę z zespołem technicznym. Kiedy dostanę odpowiedź, dam znać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not ani w jednym ani w drugim nie padło że sprawdzicie 😞

Autor wątku skrzyni zadowolony że po wyczyszczeniu ciasteczek widzi oferty, tyle że ja ich dalej nie widzę mimo że wyczyścił ciasteczka 😄

W moim wątku skończyło się na tym że ja widzę co innego @_HolaOla_ widzi co innego ( czyli nic ) i @Halfrunt a 1.07 była ostatnia odpowiedź od Was 😞

Czekam jak wskoczą mi oferty których teraz nie widzę 😉 bez czyszczenia bo to nie jest rozwiązanie żeby blokowały sporą część ofert 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

A może by dodać taki komunikat na stronie główniej ?

all.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

A bo to jest wyszukiwarka, a nie znajdowarka 😂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter wcale nie ma co się śmiać, Twoich banknotów też nie wyszukuje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Może dlatego, że ja nigdzie nie piszę, że są UNC... Generalnie wyszukiwanie np. po nazwie kraju jest w miarę OK< ale porównaniu z wyszukiwarką na e...y, to jak Polonez przy Mercedesie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter masz 24 oferty UNC, wyszukuje mi je jak jestem incognito, inaczej nie mam żadnej oferty 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 pozostałe 500 tez jest UNC, tylko nie podaję tego w opisie 😊

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter ale to musiał bym zaznaczyć szukaj też w opisach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

kolejna identyczna sytuacja, jednym się wyświetlają innym nie 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dlaczego-znikn%C4%99%C5%82y-mi-oferty/m-p/...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Nie jest to pierwsza rzecz, którą zepsuło Allegro - i z pewnością nie ostatnia. Dopiero się rozkręcają 😎

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Crypto_Shop
#9 Pomysłodawca#

Znajdę gdzieś jakieś oficjalne stanowisko co się dzieje ? U mnie po wyszukaniu profilu pokazuje, że mam oferty aktywne ale wyszukując dany produkt nie ma go w wynikach. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Crypto_Shop nie ma bo nie ma i po co drążyć temat? 
O "lukach" w wynikach wyszukiwania czytam od wprowadzenia katalogu i doświadczenie podpowiada, że będzie tylko gorzej. 

oznacz moderatorów