anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prawa autorskie do zdjeć i opisów.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pengano
#13 Ambasador#

Przed produktyzacją Allegro prosiło o usunięcie znaków wodnych ze zdjęć z obietnicą, że sami będą chronić nasze zdjęcia i opisy, aby nie podebrała ich konkurencja. Chyba coś przegapiłem, bo właśnie dostaję powiadomienia z zachętą do nieautoryzowanego użycia zdjęć i opisów konkurentów bez ich zgody w ramach produktyzacji i jeszcze obietnicę, że na ofertach frajerów płacących za wyróżnienia ogłoszą niższe ceny produktu u konkurencji z linkiem! Czy ci co się napracowali, wydali pieniądze, pracują na jakość, nie czują się lekko wy...

Co sądzicie o tym, że właściciel lokalu użytkowego, który wynajmujecie na swój sklep, wywiesza Wam banner, że za rogiem mają taniej i jeszcze tym za rogiem pozwala kopiować 1:1 wystrój Waszej witryny i pomysły marketingowe? Ja jestem delikatnie wstrząśnięty i zmieszany.

Czyli tworząc nowy produkt trzeba koniecznie zrobić tandetne zdjęcia i opisy, bo to robimy dla naszych szanownych konkurentów. Jak teraz zrobić, żeby te dobre zdjęcia za które płacimy i poświęcamy im wiele tygodni pracy, jednak były chronione i pozostały naszą własnością, tylko do naszych ofert? Czy Allegro będzie jakoś płacić za nasza pracę, którą rozdaje innym gratis? Ba, nie jakimś przypadkowym innym, tylko największym konkurentom!

I jeszcze takie pytanie czy można poprosić o zaprzestanie wykorzystywania i rozdawania naszych treści autorskich, podmiotom bezpośrednio konkurującym?

oznacz moderatorów
121 ODPOWIEDZI 121
DrewnianyBazarek
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca drewniany-swiat bezczelnie wystawia aukcje z moimi zdjęciami

Mam kilka kont na allegro i właśnie z nich skradziono mi zdjęcia

Przesyłam link do swojej aukcji:

 https://allegro.pl/oferta/drewniany-komplet-sniadaniowy-6-desek-na-stojaku-7520299247

a teraz do jego :

https://allegro.pl/oferta/drewniany-komplet-6-desek-na-stojaku-13174070666

I ktoś mi powie że to nie to samo !!! Jak tak można

A teraz następna aukcja moja :

https://allegro.pl/oferta/stojak-drewniany-obrotowy-pojemnik-20-przypraw-pl-13350807952

gdzie ostatnie zdjęcie to cztery stojaki razem

A teraz jego:

https://allegro.pl/oferta/przyprawnik-20-elementow-pojemniki-12814772610

I tutaj też nie widać różnicy ?? Te same przyprawy, słoiczki nawet nakrętki tak samo przewrócone do zdjęcia ...

Następne proszę moje:

https://allegro.pl/oferta/drewniany-samochod-pojazd-hds-ciezarowka-z-belkami-7091641172

I oczywiście tego złodzieja:

https://allegro.pl/oferta/tatra-do-drewna-pojazd-z-drewna-eko-samochod-12814774392

Dalej nikt nic nie widzi !!! Bo piszę już do allegro chyba setny raz aby takich drani usuwali z serwisu

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DrewnianyBazarek masz je w katalogu więc każdy może zgodnie z regulaminem allegro z nich korzystać wystawiając ofertę 😞

Poczytaj pkt 5.5 Regulaminu Allegro

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zaczyna się już któryś post w krótkim czasie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
DrewnianyBazarek
#7 Wielbiciel#

I wcale się nie dziwię że zaczyna się już któryś post w krótkim czasie, gdyż mnóstwo pracy sprzedawcy wkładają do tego aby ich aukcję i zdjęcia były dopracowane a tu jakiś typek będzie na bezczelnego brał naszą własność.

A jak się to ma prawnie bo przecież:

„Doszło do naruszenia przepisów powodujących odpowiedzialność karną, a mianowicie do naruszenia art. 115 i 116 Prawa autorskiego. Artykuł 115 stanowi: „Kto przywłaszcza sobie autorstwo lub wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3”. Natomiast „kto bez uprawnienia rozpowszechnia cudzy utwór, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a gdy czyni to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej [co miało miejsce niewątpliwie w tym przypadku] – do lat 3”.

Zgodnie z art. 78 Prawa autorskiego twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały naruszone, może domagać się dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, a także odpowiedniej sumy pieniężnej tytułem zadośćuczynienia, natomiast na podstawie art. 79 można żądać nie tylko zaniechania naruszenia, ale także odszkodowania na zasadach ogólnych oraz wydania uzyskanych korzyści.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DrewnianyBazarek ale Ty wyraziłeś zgodę na nieodpłatne użycie wystawiając 😞 

5.5.

Od momentu opublikowania Oferty, Sprzedający jest związany jej treścią. Sprzedający może dokonać zmian treści Oferty do czasu złożenia pierwszej oferty przez Licytanta. W przypadku Oferty z opcją Kup Teraz, Sprzedający nie może dokonać skutecznej zmiany jej treści wobec Kupujących, z którymi zawarł umowę sprzedaży w ramach Oferty. Zakazane jest dokonywanie zmian przez Sprzedającego treści Oferty, które stanowią zmianę oferowanego Towaru bądź jego właściwości. Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Spółce na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie:

________
Κώστας
oznacz moderatorów
DrewnianyBazarek
#7 Wielbiciel#

Komu wyraziłem zgodę...?? na to aby mi kradziono zdjęcia prosto z aucji

oznacz moderatorów
DrewnianyBazarek
#7 Wielbiciel#

W takim razie bez problemu mogę założyć konto na którym będę miał zdjęcia innych sprzedawców, bo przecież wyrazili również zgodę na to aby inny sprzedawca perfidnie brał mu zdjęcia. Tak ???

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DrewnianyBazarek dokładnie śmiało przy wystawianiu masz 🙂 

gdgd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

W sumie tak. Allegro nawet zachęca abyś korzystał w ten sposób. Podczas wystawiania ofertyPodczas wystawiania oferty

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

"...zezwala Spółce na nieodpłatne...", co nie znaczy że zezwala Firmie X na korzystanie. Owszem, Spółka może sobie wyświetlać i korzystać, ale jeśli jakaś Firma pobierze te Treści, udostępnia i zarabia na nich, to musi zapłacić. Prawo autorskie umożliwia też oznaczenie utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem, oraz prawo do nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania, oraz do nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.

oznacz moderatorów
powerr
#10 Popularyzator#

witam, nie czytałem wszystkich postów ale chciałbym zauważyć, że jednym z wyjść w teorii mogło by być tworzenie swoich produktów w katalogu, na własnym zarejestrowanym eanie w gs1, i robienie zdjęć swoich produktów z jakimiś naklejkami z logiem swojej marki. Wtedy chyba żaden inny sprzedawca nie powinien wystawiać swoich ofert z produktów w katalogu, które Ty stworzyłeś. W teorii ...

 

PATO JANUSZE z Allegro pod osłoną i przyzwoleniem obsługi allegro,  potrafią wystawić 10x ten sam przedmiot,  podpięty pod 10 różnych ale  podobnych produktów innych sprzedawców... twierdząc tym samym że, sprzedają jeden przedmiot 10-ciu różnych marek .... Allegro oczywiście nie reaguje w żaden sposób na zgłoszenia takich Pato januszy ... To tak jak bym kupił sobie byle jakie białe podkoszulki po 5 zł i popodpinał do ofert drogich markowych produktów, tylko dlatego  że, to podkoszulka i jest biała. 

 

 

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@powerr "robienie zdjęć swoich produktów z jakimiś naklejkami z logiem swojej marki"

Allegro usunie, niezgodne z regulaminem i zasadami zdjęć.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Dokładnie @powerr - patojanusz podpina ofertę z towarem na pierwszy rzut oka identycznym, tylko cena o 50% niższa. Jeśli przyjrzysz się bardziej to dostrzeżesz, że to podobny produkt o marnej jakości. Zgłaszasz to do Allegro a oferta jak wisiała tak wisi - od wielu miesięcy...

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@kostas11 w regulaminie oferty udziela zgody allegro na użycie treści

ale nie widzę tu żadnego info dlaczego autor treści nie jest wyświetlany

 

oznacz moderatorów
elemino
#11 Animator#

Czy nie jest tak, że udzielamy zgody na wykorzystywanie tylko tych zdjęć, które dodajemy do produktu w momencie jego tworzenia (gdy tworzymy nowy produkt w katalogu)?


Czy Allegro może pobierać sobie nasze zdjęcia z oferty i umieszczać je w katalogu (i każdy może je sobie wykorzystać) także wtedy, gdy połączymy naszą ofertę z produktem już istniejącym w katalogu?

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Regulamin tego nie zabrania , a nawet mogę powiedzieć że zachęca aby wykorzystywać wypracowane materiały przez innych . Jedni ciężko pracują nad stworzeniem zdjęć i opisów a inni na tym zarabiają.

oznacz moderatorów
elemino
#11 Animator#

Wiem, że Allegro pozbawia nas praw do zdjęć i opisów produktów które tworzymy w katalogu - ale czy dotyczy to każdej wystawionej oferty?? Może sobie przywłaszczyć każde zdjęcie z każdej oferty, także gdy wystawiając ofertę nie tworzymy nowego produktu??

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wystawiając zgadzasz się na wykorzystanie ich przez Allegro a więc i innych sprzedających jak połączą z katalogiem!😒

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@elemino "Wiem, że Allegro pozbawia nas praw do zdjęć i opisów produktów które tworzymy w katalogu" 

To by się musiał jakiś ekspert wypowiedzieć ale znane mi są dwa fakty odnośnie "praw do zdjęć"... 
Autorskie prawa osobiste - są niezbywalne i autor zawsze będzie autorem zdjęcia. 
Autorskie prawa majątkowe - podlegają zbyciu, natomiast aby umowa przeniesienia praw była ważna wymagana jest forma pisemna (oczywiście może być w formie elektronicznej, wystarczy skorzystać z kwalifikowanego podpisu elektronicznego). 

 

Wracając do pytania allegro w regulaminie stwierdza, że ... 
"Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Spółce na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie" 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek zamiast pisać tu co nic nie wnosi, napisz do UOKiK z prośbą o zbadanie sprawy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
elemino
#11 Animator#

@sl-aw-ek 

czy taki zapis w regulaminie wystarczy (!) aby Allegro mogło nieodpłatnie i bez ograniczeń korzystać z treści chronionych prawami autorskimi, skoro nieodpłatne przekazanie tych praw wymaga umowy w formie pisemnej, a nie jednostronnego oświadczenia?

oznacz moderatorów