anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poważna sprawa

MAMY ROZWIĄZANIE!
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie kupowałem na allegro lokalnie towar i nie dostałem go jeszcze w Poniedziałek wysłałem kasę pisał mi facet ze wysłał ja a dalej nie mam towaru zero od niego nagle odezwy jest nic tylko odczytuje nie odpisuje, a nie wykasował dalej oferty napisałem mu wprost ze jeśli nie wyśle towaru za który zapłaciłem przykro mi, ale będę musiał zgłosić na policje to wszystko do allegro pisałem to napisali mi z nie mogą nic zrobić, bo to nie przez oficjalne allegro ich wiec chyba tylko zostaje mi złożenie zawiadomienia na policje mam jego wszystkiego dane oczywiście fakturę z  kupna jego nawet firmę i sprawdzałem w KRS CDIG  też istniej  telefon też mama ale cały czas jest odrzucane połączenie nawet moja kobieta sprawdzała to samo.  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   prosił bym o Pomoc. 

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PressONe22345 bardzo mi przykro, ale jeśli do zakupu doszło poza Allegro to nie możemy Ci pomóc. W takiej sytuacji pozostaje Ci zgłosić tę sprawę policji. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Ja to rozumiem doskonale a czy Policja coś z tym zrobi jeśli mam jego wszystkie dane etc było na allegro lokalnie kupowane ale nie przez kup teraz 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@PressONe22345 Ma 7 dni na wysłanie > jak nie wyśle w tym czasie to wtedy idź na Policję, a czy Policja się tym zajmie to zależy od kwoty zakupu > taka sprawa się ciągnie  łącznie z sądem 2-3 lata > ale masz wygraną

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@PressONe22345 a co kupiłeś o ile nie tajemnica ? wiesz że fakturę mogłeś dostać fikcyjną, z danymi firmy która nic o tym nie wie, są tu próby wyłudzenia kasy na faktury Allegro 😞  sprawdź czy konto na które wpłaciłeś jest faktycznie firmowe ? coś może wyjaśni https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka

________
Κώστας
oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@PressONe22345 Wygląda to dziwnie. Po pierwsze, ja tu widzę "sprzedający osoba prywatna", więc skąd faktura? Po drugie jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby osoba obecna na Allegro od 20 lat chciała nagle kogoś celowo oszukać. Prędzej ktoś się podszył pod tego sprzedawcę? Kupiłeś poza Allegro, skąd wziąłeś dane do wpłaty?

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240704_150637_Gallery.jpg

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240704_143901_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Tak oglądam tą "ofertę"  i nie dowierzam,  czy to są te nowe standarty Allegro?  Na zdjęciach termometr i jakaś skrzynka przypominająca komputer a w tytule  karta graficzna?

Czy na Lokalne też już może  dotarła produktyzacja i użytkownik pisze w tytule co innego natomiast Allegro wyświetla coś innego?

Czy może na lokalnie już nie obowiązują żadne zasady, czy to jest ten tak zwany czarny internet?

Może ktoś z moderacji odniósł by się do tej "oferty"  bo to wygląda bardzo dziwnie,  a pisanie że kupujący kupił poza Allegro jest  jeszcze dziwniejsze.

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240704_150637_Gallery.jpg

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240704_143901_Chrome.jpg

 wysłałem mu kasę ogólnie to pisałem do allegro to oni nic nie mogą zrobić mam iść na policję po 7 dniach pisałem emaile to odp że przyszła kasa że niby wysłał kartę ale nie ma dalej odczytuje wiadomość ale nie odp podał mi konto swoje i foty też dałem co ci wysłał 

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Nie dałem po po prostu prośby o to że kup teraz z allegro lokalnie nic dziwnego tutaj nie jest pisałem z nim potem na emailu podał wszystko wysłałem kasę i tyle więc allegro nie ma tego w systemie więc napisali że to po za allegro dla nich i nie można zgłosić tego żeby kasa została zwrócona 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@PressONe22345 Czyli tak po prostu przelałeś komuś pieniądze na słowo honoru?
Nie rozumiem jak można być takim naiwnym 😐

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

 Wszystko wydawało się legalnie jego firma na stronach etc naiwnym większość osób popełnia błędy trudno nauczka na następny raz ale i tak czy siak zgłoszę na policję nic nie da trudno mam wszystkie jego dane banku etc jego jeśli to nie fikcja sprawa albo się wyjaśni albo nie tak założyłem wątek ja inne osoby to widzą 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@PressONe22345 Łatwo sprawdzić, czy konto na które wpłaciłeś faktycznie należy do tej firmy:

https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka 

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Nip regon figuruje nazwisko imię firma etc  konto jest inne to w takim razie musi być to jego prywatne 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@PressONe22345 Nie - po prostu dostałeś sfałszowaną fakturę a firma która na niej widnieje ma z całą sprawą tyle wspólnego że ktoś podał jej dane na tej fakturze.
To nie pierwszy taki przypadek.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@PressONe22345 Bardziej prawdopodobne jest, że ktoś się podszył pod tę firmę. Jak sam widzisz, dane są dostępne w sieci dla każdego. Nie podajesz podstawowych informacji: jak nastąpiła transakcja (wiemy, że nie przez Allegro) i skąd wziąłeś ten numer konta. Prawie na pewno mamy do czynienia z wyłudzeniem, które są opisane np. tutaj: Oszustwo na QR

oznacz moderatorów
PressONe22345
#7 Wielbiciel#

Wrzucałem tutaj fotki nawet niby fakture wystawił ale wiem że fakturę to każdy może zrobić mam nawet fakturę z morele  gdzie kupował wysłał mi bo mi pisałem że chce dowód kupna to wysłał wrzucam jeszcze raz fotki w odp 

Screenshot_20240704_143901_Chrome.jpg

oznacz moderatorów