anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający sam wysłal do siebie paczke czy to próba oszustwa?

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry mam Sytuację z allegro lokalnie w której sprzedający wysłał kupiony przeze mnie towar sam do siebie po czym żądał odemnie kodu odbioru by jak twierdzi " przesłać tym razem poprawnie przesyłkę" czekam na interwencje pracownika allegro w chacie ze sporem, jednak ona nastapi dopiero w poniedziałek. Oczywiście kodu nie podałem ponieważ sądzę ze to próba oszustwa, nie miałbym ani pieniędzy ani paczki którą on by odebral, ale gdy odmówiłem wtedy zaczęły  sie z jego strony groźby podania mnie na policje nie wiem w sumie pod jakim pretekstem. Czy były tu już takie sytuację?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dpartyka92 podejrzewam ,że stało się zupełnie coś innego , zwyczajnie po ludzku pomylił się przy generowaniu etykiety myląc paczkomat odbiorczy z nadawczym , nie panikowałbym , ale asekuracyjnie zasugerowałbym ,aby cała Wasza korespondecja odbywała się przez CW lub w dyskusji . Spoko ... wszystko się wyjaśni .

Na logikę ..... jakby chciał Ciebie oszukać to podałby swój numer telefonu żeby bez problemu podjąć paczkę .

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Ale etykieta do wysłki drukuje moj wybrany w ustawieniach konta paczkomat i mój numer telefonu. Te dane da się w ogóle edytować ? Dodaktowo czemu zamiast czekać do niedzieli kiedy upływa mój termin odbioru i nadać paczkę ponownie, pisze ze jak nie podam kodu to zgłosi mnie na policje gdzie jestem zupełnie bez winy?  Jak mógłbym podać mój prywatny kod odbioru, nie miałbym jak udowodnić że to nie ja odebrałem i teraz chce spowrotem pieniądze, mimo ze to paczkomat 300 km odemnie. chciałbym całkiem zrezygnować z tej transakcji , czy jest jakiś sposób by pracownik allegro szybciej wypowiedział sie w utworzonej dyskusji?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@dpartyka92 Jak nie podasz mu kodu odbioru to paczka i tak wróci... do nadawcy czyli do sprzedającego.
W mojej opinii zaszła zwykła pomyłka - paczkomat nadawczy i odbiorczy zostały pomylone.

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

I to samo zasugerowałem by wróciła i nadał ponownie dobrze,ale zaczeło sie straszenie mnie policja i rzucanie w moja strone zarzutów. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Tylko po co paczka ma leżeć dwie doby w paczkomacie?
Zastanawia mnie też czy nieodebrana wróci na adres domowy sprzedającego czy może do paczkomatu wskazanego jako nadawczy - czyli najpewniej Twój jeśli faktycznie zostały pomylone. Oraz czyj numer jest przypisany jako nadawca (najpewniej numer sprzedającego) więc wtedy znowu kod przyjdzie na numer sprzedającego.

Może się z tego zrobić niezły bałagan 🙈

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dpartyka92 to, że zachowałeś ostrożność jest oczywiste i rozsądne w obecnych czasach. 
Natomiast sprzedający sam przyznał, że zrobił to przez pomyłkę, jego reakcja jest rzeczywiście zaskakująca. Poprosiłam o wypowiedź naszego pracownika w dyskusji, więc poczekaj proszę na wiadomość w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Kwota transakcji nie jest dla mnie mała a sytuacja stresuja, także dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak nie podasz kodu odbioru to paczka po 48 h zacznie wracać i będzie u nadawcy po kolejnych 48 h

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Tylko czy zostanie zwrócona do paczkomatu wskazanego jako nadawczy czy wróci na adres domowy sprzedającego oraz kto dostanie do niej kod odbioru?

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Rano dzowniac na infolinie inpost pracownik powiedział mi ze sprzedający zarówno w polu nadawczym jak i odbiorczym wskazał ten sam paczkomat. Ja rozumiem pomyłkę jedynie nie rozumiem czemu miałbym podać mu ten prywatny kod odbioru dla mnie to obca osoba odbierze paczke a pieniądze do niego trafia i ja bede musiał udowodnić ze jej nie odbierałem mimo ze to paczkomat 300 km odemnie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dpartyka92 Po prostu chce jak najszybciej sprawę zakonczyc

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli Allegro przyznaję że nastąpiła pomyłka to masz zawsze w razie czego ich pomoc, dziwni mnie tylko reakcja sprzedającego, jak nie podasz kodu zgłoszę Cie na Policję- co to znaczyć?

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

I właśnie to agresywne podejście do uzyskania odemnie kodu mnie zaniepokoiło. Nie chcę tu przytaczać słowo w słowo konwersacji ale temat policji pojawił sie zarówno w chacie tylko ze sprzedającym jaki i w dyskusji do której będzie miał wgląd pracownik allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

po mojemy wylał się brak doświadczenia @dpartyka92 zaproś go tu do wątku , spuścimy powietrze .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dpartyka92 paczkomat inpostu ma kamerkę która kręci kto i kiedy odbiera paczki, nagrania są przechowywane 2 tygodnie. Zadzwoń na infolinię i ustal dokładnie czy kamera w tym urządzeniu działa i ile przechowują nagranie, dowiedz się w razie czego jak wygląda procedura zabezpieczenia tego nagrania bo podejrzewam że jak mu podasz ten kod to w lecie jakiś zakutany ninja tego nie odbierze. Na użytek dowodowy możesz przecież mieć świadków że w momencie odbioru byłeś w innym miejscu a kod wysyłasz przez panel wiadomości allegro. Od kogo ten zakup z lokalnie od prywatnego czy od firmy bo jak od firmy to zachowanie sprzedawcy nie licuje z kodeksem dobrych praktyk w biznesie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael pewnie transakcja na Lokalnie , mało prawdopodobne żeby firma palnęła taka gafę , a nawet jakby do tego doszło inaczej by się zachowali .

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Zakup jest od osoby prywatnej. Powiem szczerze wolałbym zakończyć transakcje, odzyskać swoje pieniądze i dołożyć nawet troche więcej i kupić przedmiot od innej osoby. Zaproszenie tego Pana do dyskusji nie wchodzi w grę, z uwagi na to ze na logiczne odpowiedzi reaguje agresją i atakiem. Nie chcę z nim wchodzić już w żadne interakcję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dpartyka92 niech zgadnę kupiłeś jakąś elektronikę?

oznacz moderatorów