anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający sam wysłal do siebie paczke czy to próba oszustwa?

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry mam Sytuację z allegro lokalnie w której sprzedający wysłał kupiony przeze mnie towar sam do siebie po czym żądał odemnie kodu odbioru by jak twierdzi " przesłać tym razem poprawnie przesyłkę" czekam na interwencje pracownika allegro w chacie ze sporem, jednak ona nastapi dopiero w poniedziałek. Oczywiście kodu nie podałem ponieważ sądzę ze to próba oszustwa, nie miałbym ani pieniędzy ani paczki którą on by odebral, ale gdy odmówiłem wtedy zaczęły  sie z jego strony groźby podania mnie na policje nie wiem w sumie pod jakim pretekstem. Czy były tu już takie sytuację?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Tak, jeśli przedmiot istnieje faktycznie to miała to być konsola refurb z biegnąca jescze jakaś tam gwarancja. Często kupuje używana elektronikę, przykładowo 3 lata temu kupiłem używanego Galaxy Note 9 służył mi dzielnie a od roku używa go dziewczyna tylko wymieniliśmy baterię nadal sie nie chce skubany poddać a trzyma dłużej niz mój nowy Pixel 7.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

konsola 4 dni w paczkomacie różnica temperatur mhm ciekawe jak dostała po tyłku

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@az1rael  dobrze wiedzieć że jednak coś. Narazie to twierdzi że ponoszę karę za to że nie dałem kodu odbioru i że jestem chory psychicznie. Na zwrot pieniędzy się nie zgodził twierdząc ze ja jestem właścicielem towaru którego nie mam.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Abstrachując od całej sytuacji z błędnym nadaniem to ma rację - jesteś właścicielem towaru i sprzedający nie musi się zgadzać na zwrot pieniędzy. 

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Czyli sprzedający nie ma obowiązku dostarczenia kupującemu towaru pod właściwy adres ? Kupujesz telewizor ktoś wysyła go powiedzmy do Hiszpanii i umywa ręce bo już nie jest właścicielem? No coś tu chyba nie gra.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Firma ma obowiązek- odpowiada za przesyłkę do chwili doręczenia, prywatny odpowiada do chwili nadania, Kupujący  jest odpowiedzialny za podanie prawidłowego adres dostawy.

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

I ja ten prawidłowy podałem, a sprzedający go nie użył.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@dpartyka92 Oczywiście że ma taki obowiązek i odpowiada za prawidłowe zaadresowanie przesyłki. 

Napisałem tylko, że abstrachując od całej tej sytuacji z błędnym nadaniem w jednym sprzedający ma rację - towar jest Twoją własnością a on nie musi zgadzać się na zwrot. 
Jedyne co musi to odebrać paczkę i nadać ją ponownie na prawidłowy adres. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz tracking paczki co się z nią dzieje?

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

Dzownilem do inpostu czeka na nadawce w paczkomacie gotowa do odbioru i ponownego poprawnego nadania, o fakcie tym informowałem sprzedającego w chacie sporu , pracownik allegro nakazal nadać mu paczke poprawnie do jutra do 15.30 jednak sprzedający odpisuje do pracownika Andrzeja mówiąc mu przez Pani i opowiada jak to wszystko moja wina że paczka utknęła, nie odnosząc się do tego co zamierza zrobić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pozostaje Ci zaczekać do jutra i wówczas reagować w dyskusji, jakby nie naddał!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dpartyka92 w dyskusji podaj mu link do tej strony , z pewnością zejdzie mu powietrze jak poczyta nasze wypowiedzi 

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Poczekam najpierw na odpowiedź pracownika Allegro.

@az1rael jak dobrze zapakowana to będzie żyła, nie takie rzeczy się kupowało, sprzedawało i to nawet zimą 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dpartyka92 weekend , stres dla Ciebie , stres dla sprzedawcy , może lepiej po- Gadać 

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria po przeczytaniu wymiany zdań trwającej od 8 do 11 rano i później w dyskusji od 12 do 15 nie wiem czy ktoś miałby chęć jescze gadać jeśli to tak można było nazwać , czułem sie zaszczuty mimo bycia strona wydaje mi się pokrzywdzona, pieniędzy brak , a i paczki również. Ja osobiście nie życzę nikomu takiego sprzedającego, pracowałem w sieciówce z elektroniką i miałem dziś az przebłyski jak z tamtych lat na studiach, gdzie trafiali sie różni ludzie na sklepie.

dziękuję za odpowiedzi raz jeszcze, postaram się dać znać jak zakończyła sie transakcja.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Powodzenia, ale nerwy!

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  pracownik allegro kompletnie nie jest w stanie pomóc, sprzedający ignoruje jakiejkolwiek wytyczne odpowiada tylko po to by odpowiedzieć, nie odbiera paczki by nadać ja ponownie,  nie zgadza się na zwrot pieniędzy, nadal rzuca w moja stronę epitetami, zero konkretów czy zamierza ja nadać ponownie , ewidentnie go to bawi, a allegro nie ma żadnej siły nacisku na tego człowieka. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dpartyka92 ma w formie doliczenia protect mu do rachunku

oznacz moderatorów

dpartyka92
#7 Wielbiciel#

@az1rael @LEW433 @komis-bell @@@Sprzedający nadał właśnie paczkę do mojego miasta, ubliżając pracownikowi allegro co do jego inteligencji, i że dawno się tak nie bawił dobrze. Ciekawe co jest w tej paczce skoro taki się trafił porządny czlowi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Lepiej nagraj odbiór i otwarcie paczki, na wszelki wypadek.

oznacz moderatorów