anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta allegro.

FLYZONE
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. 

Mam problem, po miesiacu sprzedaży moje konto allegro FLYZONE zostało zablokowane. Mimo że nie złamałem żadnego punktu regulaminu allegro , serwis nie chce mi odblokować konta. Nie chciałbym zakładać kolejnego , gdyż nie było by to zgodne z regulaminem i wtedy faktycznie byłby powód do zablokowania konta. 

Złożyłem odwołanie od decyzji allegro co do zablokowania konta, niestety jest odmowna. Oczywiście towar dostarczyłem klientom w 100% zgodny z opisem, same pozytywne komentarze, jednak allegro postanowiło że akurat ja nie mogę sprzedawać. Czuje się skrzywdzony tą decyzją , prócz oczywistego zgłoszenia całego zajścia do UOKiK chciałbym powalczyć o sprawiedliwość na drodze sądowej. Czy może ktoś z Państwa obecnych tutaj wygrał z allegro w podobnej sprawie , bądź ma dobrego prawnika do plecenia ( nie musi być najtańszy 😉

Poniżej zamieszczam odpowiedź którą otrzymałem od allegro dzisiaj na moje odwołanie od decyzji:

Dzień dobry,

chciałabym wyjaśnić, że Pańskie konto zostało zawieszone w oparciu o art. 2.12 naszego Regulaminu.
Zastrzegliśmy w nim, że w przypadku powzięcia uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa transakcji możemy uzależnić korzystanie z serwisu od potwierdzenia przez użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości, jak również zawiesić w związku z tym konto na czas nieokreślony.
W każdej sytuacji szczegółowo analizujemy wiele czynników: dotychczasową działalność w Allegro, przesyłane wyjaśnienia i dokumenty, dostępne nam dane systemowe itd.

Po dokładnym zapoznaniu się z wszystkimi okolicznościami zawieszenia konta "FLYZONE" oraz dotychczasową korespondencją, jestem zmuszona podtrzymać decyzję, którą przedstawił Panu pracownik.
Przykro mi, ale wiarygodność Sprzedającego na koncie "FLYZONE" nie została potwierdzona w takim stopniu, abyśmy mogli być pewni bezpiecznego przebiegu przyszłych transakcji.
Na podstawie wszystkich dostępnych nam danych Pańska działalność w dłuższej perspektywie została oceniona jako obarczona zbyt dużym ryzykiem dla kupujących, dlatego też konto pozostanie zawieszone na czas nieokreślony.
Opierając się na art. 8.7 Regulaminu Allegro nie wyrażamy również zgody na Pana ponowną rejestrację w Serwisie.

Pozdrawiam
//Agnieszka
Specjalista ds. reklamacji

Zespół Allegro

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

@FLYZONE no dobra , ale zastanawia mnie tylko jedno mianowicie dlaczego niemal wszystkie oceny jakie otrzymałeś zawierają treść co jest ewenementem .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mdrogeria też mi się wydaje, że po pierwsze zawsze najniższa cena, a po drugie, super komentarze, każdy wie jaki jest klient allegro, nie jest tak rozrzutny z komentarzami jeśli nie są do negatywnej oceny. Zapewne uznali to za przygotowania pod przyszły wałek, albo chłopina się poprostu bardzo stara, by zaistnieć, a łoni mu nieuwieżyli. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Halfrunt nie sądzę , klienci nie są zbyt wylewni przy wystawianiu ocen ,,,no ... chyba ,że coś poszło nie tak , ale i przy negatywach rzadko jest więcej niż kilka słów .

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

14 komentarzy i każdy klient wpisuje opis do komentarza. Wcale nie wygląda to podejrzanie 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nieważne kto głosuje ważne kto liczy głosy. W myśl tej zasady.🤔

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

wystarczy przyjrzeć się komentarzom... reszty można się domysleć

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Masz zbyt ładne komentarze ,tylu komentarzy z opisami to czasem i w ciągu roku można nie dostać . Mogli mieć podejrzenia ,że są to oceny napisane na "zamówienie" celem wypromowania swojej firmy . Jeśli tak było to nie licz na ich łaskę a i prawnik może nie pomóc. Na bezpodstawną blokadę musisz mieć grube papiery by starać się ugrać coś sądownie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

przeciętnie u mnie co 10-ta ocena ma treść i to niezbyt wybujałą typu : OK , szybka dostawa , w porządku , polecam  .

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@FLYZONE  otrzymałeś już wyjaśnienie drogą mailową. Tego typu kwestie możesz wyjaśniać wyłącznie z Działem Bezpieczeństwa, dlatego proszę oczekuj na odpowiedź w sprawie.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

FLYZONE
#7 Wielbiciel#

Ludzie co jest z wami ? Niektórych komentarzy nie chce się czytać ! Po prostu napisali coś więcej w komentarzach gdyż poprosiłem kupujących aby dodali komentarze do transakcji aby udowodnić allegro że dostarczyłem towar do kupujących... Dlatego też niektórzy napisali coś od siebie. Co do Pani moderatorki , tak otrzymałem wyjaśnienie , zamieściłem to wyjaśnienie w tekście powyżej. I co tutaj niby jest wyjaśnione w tym "wyjaśnieniu"? Równie dobrze mogli Państwo napisać , zablokowaliśmy Pana konto gdyż mamy do tego prawo i co nam Pan zrobisz ?

Do geniuszy którzy twierdzą że komentarze nie są prawdziwe. Czy ktoś zakupił by towar za ponad 5tys aby wystawić pozytywny komentarz ?  Naprawdę to się kwalifikuje tylko do rozprawy sądowej. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tu nikt dokładnie nie wie czym kierował się słynny Dział bezpieczeństwa eliminując Ci możliwość sprzedaży ,to są tylko przypuszczenia ale aby poznać powód i otrzymać instrukcje jak to można naprawić pozostaje tylko trudny dialog z DB. Sam musisz z nimi doprowadzić do ugody ,bo ani my ani moderatorki takiej mocy nie mamy 

oznacz moderatorów

FLYZONE
#7 Wielbiciel#

Dodatkowo to Państwa "wyjaśnienie" wygląda na kopiuj wklej , pewnie wszystkim których konto zostało zablokowane bez wyraźnego powodu takie wklejacie. Dał bym sobie rękę uciąć że tak jest. Co do blokady konta jest dla mnie on niemal oczywiste że chodzi o to że allegro uznało moje aukcje za zbyt ryzykowne, po prostu moja sprzedaż nie była by opłacalna dla nich. Po prostu szybko osiągnąłem duży wskaźnik sprzedaży i ich genialny system wykrył że ze względu na niewielki staż konta, plus do tego drogi asortyment który jest sprzedawany może stanowić ryzyko bo co by było gdybym nagle przestał wysyłać kupującym towar... Oczywiście tak by się nie stało, jednak potencjalne ryzyko które by musieli ponieść było by zbyt duże w stosunku do zysku jaki osiągneli by z mojej sprzedaży , prawdopodobnie także chodzi o zniżkę 30 tys zł na start z której skorzystałem i którą bym w całości wykorzystał sprzedając na takim poziomie. Po prostu cyferki u nich muszą się zgadzać , liczy się tylko zysk.. A prawda ? Co to kogo obchodzi... Masz Pan bana bo nie opłaca nam się aby prowadził Pan sprzedaż na naszym serwisie. Mam szczerą nadzieje że kiedyś się skończy monopol allegro, szczególnie że wchodzi duży gracz wszystko.pl . 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Słynny paragraf 2.12 , przeczytaj wątki, obu sprzedających odwiesili bo widzę, że handlują na allegro.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/zawieszono-mi-konto-ze-wzgl%C4%9...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/blokada-konta-artyku%C5%82-2-12-regulaminu...

allegro jak w opowiadaniu Philip K. **piiip** "Raport mniejszości" potrafi przewidzieć przestępstwo zanim się ono wydarzy.

oznacz moderatorów