anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta za nic, brak pomocy ze strony pracowników

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, chce podzielić się swoją sprawą. Otóż, w dużym skrócie. Jakiś czas temu sprzedałam monitor komputerowy z uszkodzeniem które zostało jasno wyszczególnione w opisie, słowa nie budziły żadnych podejrzeń. Dla każdego, kto przeczytał opis był jasny, niestety nie dla Pana kupującego, który w ogóle przed zakupem tego opisu nie przeczytał. Oczekując w pełni sprawnego monitora wartego 1500zl który kupił za 200zl otworzył dyskusje z problemem, że został wprowadzony w błąd i chce zwrócić. Napisałam oczywiście, że nie ma możliwości zwrotu gdyż jestem osobą prywatną. Niestety, zgłosił się do POK i jakiś pracownik bezmyślnie przyznał ten pok mimo że absolutnie nie było ku temu powodu. Otrzymałam blokade sprzedaży, z początku kazano mi opłacić ten pok i wtedy konto zostanie odblokowane, więc odwołam się od tej decyzji gdyż nie powinnam za to płacić skoro przedmiot byl zgodny z opisem. Niestety, otrzymałam po tym odpowiedź że nie muszę jednak płacić tego POK jednakże, uwaga, moje konto nie zostanie odblokowane '' za wprowadzenie kupującego w błąd'' sprawa trwa po dzień dzisiejszy, nikt z allegro nie chce mi pomóc. Proszę mi odpowiedzieć JAKIM PRAWEM zostałam tak potraktowana i jakim prawem mam blokade konta dożywotnio tak naprawdę bez powodu? Jak można wprowadzić kogoś w błąd, jeśli informacja zawarta jest w opisie i wystarczyło go jedynie przeczytać ot cała filozofia? Proszę aby ktoś zajął się ta sprawa i ściągnął blokade z mojego konta, bo to niedorzeczne. 

oznacz moderatorów
227 ODPOWIEDZI 227

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie usiłuję aż tak bronić, bo nie zrobiła dobrze. Mogła to opisać znacznie lepiej. Nie było to jednak oszustwo. Wiesz, nie lubię osądzać, bo nie mam pewności, że zrobiła to celowo. Gdybym tę pewność miała, oceniłabym inaczej.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 napisała: "Ja bym zaczęła od usterek."

I dlatego Twoje konto nie jest zawieszone. 😉

"ja bym to doczytała, ale ja czytam."

Przeczytaj ostatnie zdanie z tej oferty: https://archiwum.allegro.pl/oferta/konto-steam-cs-go-cs-1-6-gta-iv-l4d2-i4884298536.html 

Fajna sztuczka, nie?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Ja takiego nie kupuję i znam się na tym jak świnia na gwiazdach. Jak są tu wątki o kontach, grach itp. to nawet nie wchodzę, bo pojęcia nie mam, a Ty mi każesz czytać 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 Nie chodziło mi o rodzaj "towaru" tylko o formę opisu. Jeśli na Allegro Lokalnie wprowadzą formatowanie tekstu, to takich "spryciarzy" jak tamten słusznie zablokowany będzie więcej.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Za to Ty wiesz świetnie.

Primo: kupujący ma zawsze rację.

Secundo: jeśli kupujący nie ma racji, patrz primo.

Faktycznie, sprzedająca popełniła błąd - ale o celowości jej działań nie Tobie ani mnie orzekać.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Ale ja nie orzekam. Moim zdaniem zrobiła to celowo i to wyraźnie, aż nadto wyraźnie widać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash  @Anita99_ I to zdanie ma istotny wpływ na przebieg całości, niestety.        w dyskusji pokazałaś nam, że Twoje działania na Allegro mają na celu osiągnięcie zysku kosztem nieuważnych klientów

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 toć o tym mówiłem, dywagujemy nad opisem ale może w dyskusji padły ważkie słowa i to one wpłyneły na decyzję? Ja bym tak obstawiał.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Także tak uważam, może "chwila słabości", zawsze trzeba mieć ogon podkulony.😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Wizjoner!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

W dyskusji napisałam jedynie, że za własną nieuwagę odpowiada kupujący i że nie przyjmę zwrotu bo nie mam takiego obowiązku, to wszystko. Nie było żadnej dramy, zwykłe odrzucenie zwrotu. Zezwalam na umieszczenie tutaj dyskusji, nie mam niczego do ukrycia. Jedyne co zrobiłam, to odrzuciłam przyjęcie zwrotu 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Właśnie. Najlepiej byłoby pokazać nam ten opis. Sprzedająca nawet tutaj wypisuje takie kwiatki, więc bardzo możliwe, że mógł jakoś wprowadzać w błąd:

więc proszę nie pisać mi że jest to sprzęt niesprawny, bo sprawny jest tylko z matrycą do wymiany.

Sprawny tylko zepsuty 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
  • @LEW433 To opinia raczej mało obiektywna, bo pracownika Serwisu. Allegro straciło kasę, więc ktoś musi beknąć. Nawet, jeśli był to błąd tego pracownika, i tak się do tego nikt nie przyzna. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Bardziej skłonny jesteś powiedzieć, nie jeśli.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@LEW433 Napisałem niżej, jakie mam zdanie.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash musiał bym zobaczyć opis bo ponoć na samym końcu była informacja że pęknięta matryca, mogło umknąć kupującemu jak przed tym był opisany monitor jako nowy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Ależ możesz mieć 100% racji! może było pod koniec, może w środku, może małymi literami... ale przed zakupem czyta się opis - no przynajmniej ja tak robię...

Edit : bo jeżeli np będzie na zdjęciu laptop na biurku w pokoju - to co mam reklamować że nie dostałem biurka??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Przeginasz. Mnie o to posądzają, ale ty to robisz w sposób nadzwyczaj rażący.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 To znaczy, że nie czytasz opisu przed zakupem na aukcji???😲 - nie często Ci się udaje ale zaskoczyłeś mnie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie czytam 🙂 Gdy kupuję u SS ze 100% pozytywów, nie muszę czytać i nie ma problemu. Gdy kupuję u tandeciarza....... nie, nie kupuję u tandeciarzy, bo mogą manipulować 🙂

oznacz moderatorów