anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelew na nieprawidłowy nr konta

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#


Witam środki z mojego konta allegro zostały automatycznie przelane na nieprawidłowy nr konta . Dowiedziałem się że konto jest nieaktywne i należy do PKO bp inteligo oddział bankowość elektroniczna o numerze 50102055581111179525800031 . Nr operacji z dnia 23.06 , 162555475 oraz numer operacji z dnia 29.06 . 162892277 minęło już 14 dni a przelew nadal nie wrócił proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy. Gdzie mogę szukać pieniędzy ? Allegro nieodpowiada na moje prośby o pomoc 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

W tej sprawie kontaktuj się z bankiem. Jeśli pieniądze nie wróciły do Twojej zakładki Allegro Finanse, prawdopodobnie znajdują się na wskazanym rachunku. Czyj to rachunek?

oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#

Niemam pojęcia skąd wziął się ten nr konta ja ani nawet nikt z członków rodziny niepowiadmy żadnego konta w PKO 

oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#

Dzwoniłem do banku PKO i byłem w oddziale i powiedzieli że muszę wyjaśnić sprawę z bankiem z którego wyszedł przelew a przelew wyszedł z Allegro a Allegro nieodpowiada na moje prośby o pomoc w wyjaśnieniu sprawy 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Przemek_ez9 Dwa dni temu otrzymałeś od nas informację:

"Operator płatności PayU poinformował, że złożył reklamację do banku w związku z przelewem na nieaktywne konto. 

Gdy pojawi się odpowiedź na złożoną reklamację, wrócę do Pana z kolejnymi informacjami".

W związku z tym proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#

Dziękuję czekam na informację . 

oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#

Gdzie mogę zobaczyć tą informację  którą dostałem dwa dni temu na poczcie niewidze

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Przemek_ez9 Może te informacje poszły za przelewem!!!

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Przemek_ez9 Sprawdź proszę czy wiadomość nie trafiła do folderu ze spamem. Czasem się tak zdarza.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#

Faktycznie wiadomości są w spamie ale to nie zmienia faktu że od 16 dni pieniądze nie wróciły na moje konto allegro. Dzwoniłem do banku w tej sprawie ale chcą abym podał nr konta z którego wysłałem przelew . Tłumacząc im że przelew wyszedł z Allegro odpowiadają mi że niewiedzą co w tej sprawie zrobić . Dalej proszę o pomoc !

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przecież bank ma numer konta, z którego pieniądze otrzymał. Jeśli numer konta, na który pieniądze wpłynęły jest zamknięty, nieczynny, wpłatę powinni zwrócić.

oznacz moderatorów

Client:87294919
#7 Wielbiciel#

hi

oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#


Witam środki z mojego konta allegro zostały automatycznie przelane na nieprawidłowy nr konta . Dowiedziałem się że konto należy do PKO bp inteligo oddział bankowość elektroniczna o numerze 50102055581111179525800031 . Nr operacji z dnia 23.06 , 162555475 oraz numer operacji z dnia 29.06 . 162892277 minęło już 17 dni a przelew nadal nie wrócił proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy. Dzwoniłem do banku o wyjaśnienie tej sprawy jednak bank chce odemnie nr konta z którego pieniądze zostały przelane , Odpowiadam że zostały przelane z konta allegro i twierdzą że allegro powinno zająć się tą sprawą dodam że ze swojego konta przelałem jeden grosz na to konto trzy dni temu a przelew nie wrócił proszę o pomoc w tej sprawie mija już prawie trzy tygodnie a od Allegro czytam tylko aby się nie martwić i uzbroić w cierpliwość ! 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

jeśli przelew poszedł na nr konta który istnieje to pożegnaj się z pieniędzmi.. jedyna szansa ze sam właściciel za sprawą pisma z banku grzecznościowo zwróci, natomiast nie ma tu przymusu nawet jeśli te pieniądze mu się nie należały. Należy pilnować poprawności danych kont bankowych.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kytorr To już tu pisane a napisał że przelew poszedł na nieistniejące konto i jak kojarzę Allegro obiecało pomoc !

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Jeśli nie istniejące to zwrot w ciągu 3 dni roboczych tu mamy 17 dni (nawet jeśli kalendarzowych) to ZNACZNIE przekracza to normalne ramy zwrotu przelewu na złe konto. Więc zakładam, że nr konta jest istniejący więc na pieniądzach można praktycznie postawić krzyżyk.

oznacz moderatorów

Przemek_ez9
#7 Wielbiciel#

Dowiedziałem się że konto niby jest nieaktywne . Przelałem jeden grosz ze swojego konta który też nie wrócił . Bank niepotrafi  mi pomóc tłumacząc że konto z którego został wysłany przelew należy do allegro i allegro powinno zająć się tą sprawą . Jednak Allegro od ponad dwóch tygodni prosi mnie tylko o cierpliwość i nic więcej. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Przemek_ez9 A kasa zamrożona !

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@Przemek_ez9 Pocieszę Cię sytuacją sprzed roku.

Rok temu moja siostra postanowiła sprzedać kwietnik na Allegro. Znalazł się chętny zapłacił ona wysłała. Na koncie allegro miała zapisany numer konta w banku ING, w którym dawno temu zamknęła konto - upewniła się konto zostało zamknięte, numer rachunku podany w danych konta nie istnieje. Jednak wypłata została zlecona na ten właśnie rachunek, po zorientowaniu się napisała do allegro o pomyłce, stwierdzili, że przelew się odbije i wróci na saldo Allegro Finanse. Minął ponad rok, przelew się nie odbił, konto sprawdzane przez znajomą, która pracuje w ING nie istnieje - pieniądze zawieszone w czasoprzestrzeni. Jednak ze względu na to, że była to kwota ok.50 zł temat odpuszczony.

oznacz moderatorów