anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Startujemy z Allegro w Czechach już w tym roku!

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Jak zapewne zauważyliście, przygotowania do otwarcia się na czeski rynek trwały już od dłuższego czasu. Jako sprzedający mogliście między innymi korzystać z metod dostawy za granicę i oferować swoje produkty kupującym z różnych krajów. 

Wielu z Was na to czekało, zatem oficjalnie: allegro.cz startuje jeszcze w tym roku! Jest to świetna wiadomość, bo jest to dla Was szansa na dotarcie do nowych kupujących i zwiększenie swojej sprzedaży na Allegro.

Dzięki integracji allegro.pl i allegro.cz będziecie zarządzać sprzedażą w znany Wam już sposób. Czescy klienci będą za to mogli zrobić zakupy na odpowiadającej im potrzebom stronie, a za zamówienia zapłacą swoimi ulubionymi metodami płatności w koronach czeskich. 

Niedługo dodamy nowe opcje do narzędzi, z których już teraz korzystacie. Oczywiście podpowiemy Wam również, jak łatwo udostępnić oferty na allegro.cz. Już teraz możecie odpowiednio się przygotować: 

  • Dodajcie metody dostawy do Czech. Jeśli nie wysyłacie jeszcze zamówień do Czech, uzupełnijcie swoje cenniki o metody dostawy do tego kraju. Zróbcie to już teraz, a szybciej zgłosicie oferty do weryfikacji i – jeśli spełnią wszystkie warunki – udostępnicie je na allegro.cz w dniu startu domeny.
  • Upewnijcie się, że Wasza aplikacja do zarządzania sprzedażą jest gotowa. Swoimi ofertami na allegro.cz możecie zarządzać też przez API Allegro. Sprawdźcie, czy twórca aplikacji, z której korzystacie, jest gotowy na obsługę zapytań dotyczących nowego rynku na Allegro.
  • Sprawdźcie, jak będzie działać allegro.cz. O ważnych nowościach damy Wam znać w Aktualnościach, na stronie Dla sprzedających, mejlowo i na Gadane. Więcej szczegółów zebraliśmy też na specjalnej stronie. Będziemy dodawać tam kolejne wskazówki i informacje – aż do startu allegro.cz.

Czechy.jpg

Serdecznie zachęcamy Was do poznania czeskiego rynku e-commerce. Na początek podrzucamy kilka ważnych informacji: 

  • Walutą obowiązującą w Czechach jest korona czeska. Choć formalnie korony mają swoje grosze – czyli halerze, to w praktyce rzadko się ich używa. Dlatego, zgodnie z dobrymi praktykami czeskiego rynku e-commerce, ceny na allegro.cz będziemy zaokrąglać do pełnych koron.
  • Czesi dbają o swoją prywatność w internecie. Między innymi dlatego często kupują bez zakładania konta w danym sklepie. Na allegro.cz damy im tę możliwość. Zamówienia od niezalogowanych kupujących obsłużysz podobnie do pozostałych.
  • Klienci w Czechach często wybierają też płatność za pobraniem. Szczególnie jeśli kupują w nowym miejscu – a takim będzie dla nich na początku allegro.cz. Jeśli będziesz udostępniać swoje oferty na allegro.cz, opcja płatności przy odbiorze może zachęcić kupujących do Twojej oferty.

Start allegro.cz to ważny krok na naszej drodze do budowania najchętniej wybieranej platformy zakupowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję, że będziecie jej częścią i skorzystacie z okazji, by dotrzeć z Waszymi produktami do nowych klientów!

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
81 ODPOWIEDZI 81

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Ahoj 🙂

Niestety, z tymi Czechami to na razie kicha. Gdy próbuję dodać oferty na Allegro.cz Pojawia mi się komunikat:

„Żadnej z wybranych ofert nie można udostępnić (oferty nie są połączone z produktem).”

Dodam, że oferty są w kategorii Kolekcje, gdzie ma wymogu powiązania z produktem (co akurat jest ze wszech miar logiczne). Czyli wykluczacie z oferty na czeski rynek przedmioty kolekcjonerskie – których akurat sprzedaż mogłaby tam być całkiem spora.

Będzie to poprawione, czy zapowiada się piękna katastrofa?

pozdrawiam
Tomek

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Cześć. 🙂 Podaj mi proszę dokładny numer kategorii, w której próbujesz wystawić ofertę. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ko_alka  Są w różnych szczegółowych kategoriach, ale ogólna to kolekcje/pieniądz papierowy

https://allegro.pl/kategoria/pieniadz-papierowy-380

Ten sam problem będzie jednak zapewne z monetami, medalami, odznaczeniami, pocztówkami itd.

pozdrawiam

Tomek

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Dzięki Tomek! Dopytam o tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Wracam z odpowiedzią. Allegro.cz (w przeciwieństwie do allegro.pl) jest w pełni sproduktyzowane. Na allegro.cz nie ma możliwości wyświetlenia czy sprzedaży oferty niepołączonej z Katalogiem. Jeżeli chcesz wystawić ofertę w allegro.cz, to musisz połączyć ją z produktem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ko_alka "musisz połączyć ją z produktem" - nie da się, bo nie ma z czym połączyć, o czym wie każdy, kto wystawia w "kolekcjach".

Inaczej mówiąc, w praktyce na starcie wykluczacie działy kolekcjonerskie, liczące kilka milionów ofert - i jako jedne z nielicznych poważnie nadające się do międzynarodowej sprzedaży. Děkuji Vam moc krat 😎

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka Jeżeli chcesz wystawić ofertę w allegro.cz, to musisz połączyć ją z produktem. 

to proszę Cię dać mi kod EAN np. do https://allegro.pl/oferta/austria-dukat-1915-franciszek-jozef-st-1-12572308601 😄

Albo do tego https://allegro.pl/oferta/9-aj-hiszpania-krzyz-zaslugi-wojskowej-13565206832

Wiem można se nadać ale pamiętaj że monety czy banknoty są w różnych stanach zachowania !!!

Myślałem, myślałem i właśnie zrezygnowałem w wystawiania na allegro.cz 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Ja to nawet chciałem wystawiać, bo i tak Czesi czasem u mnie kupują, ale skoro Allegro mi to uniemożliwia, to ... trudno. Nie moja strata

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka To oznacza że działacie według sprawdzonego standardu - wpierw weźmy pieniądze za pomysł a potem zwalniajmy tych którzy użyją zwrotu "brak logiki"

Tak jak wspomnieli @TomBanknoter czy @kostas11 w kolekcjach produktyzacja nie ma sensu. Pocztówka, Banknot, Moneta, Medal mogą mieć wiele stanów zachowania, roczników, personalizacji, datowników, treści - za każdym razem będzie to inny przedmiot. Co więcej jest BARDZO duża groźba negatywów, POKów i innych takich gdy np Monetę z rocznika X ( popularną), ktoś połączy ( lub system połączy, lub wy połączycie) z katalogiem gdzie będzie ta sama moneta z rocznika Y ( bardzo rzadki) - i już problemy gotowe. A przecież nie macie speca od kolekcji (wiem bo sam zgłaszam błędy na allegro.pl i nie są poprawiane) który będzie nad tym czuwał. W moich kategoriach jest dużo przedmiotów po 20-30KC - nie opłaca się do tego tworzyć produktu, również ze względów opisanych powyżej.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ko_alka Jak napisał @pinsplash w kolekcjach produktyzacja nie ma sensu, i chwała Allegro, że nie zmuszacie nas do tego w kategorii kolekcje. Tym bardziej jest dla mnie niezrozumiałe, dlaczego tego sensownego rozwiązania nie wdrażacie na portalu czeskim

oznacz moderatorów

Client:99799941
#1 Nowicjusz#

Hezký den, dělala jsem objednávku u vás včera, při košíku jsem zjistila, že zboží není doručováno do ČR.

Dále jsem již nepokračovala, děkuji za zpětnou vazbu, informace.

Marie Navrátilová

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:99799941 Do oficiálního spuštění Allegro.cz je na rozhodnutí prodejce, zda zboží do vaší země zašle. Když ale spustíme Allegro.cz a objednáte si zboží přes tuto službu, problémy s odesláním nenastanou.

 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

coloriso_sklep
#7 Wielbiciel#
Mam pytanie od maja startuje Allegro CZ. Oferty mam przygotowane, z tego co się dowiedziałem kupujący będą płacić w koronach i w takiej walucie otrzymam środki ale w jakiej walucie mam nabijać paragon na kasie fiskalnej ? I np fakturę w jakim języku w jakiej walucie mam wystawić ? Do tej pory sprzedawałem w Polsce, bardzo proszę o szczegółowe wyjaśnienie i pomoc w tej kwestii
 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@coloriso_sklep w tej kwestii musiałbyś skontaktować się z biurem księgowym. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

coloriso_sklep
#7 Wielbiciel#

Ale platnosc od klienta z czech będę widział przewalutowaną na złotówki czy tylko w koronach ? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@coloriso_sklep 

Nie no płatność na CZ odbywać się będzie w koronach i my będziemy wypłacać w korony.

oznacz moderatorów

TUPTUSNINA
#7 Wielbiciel#

Proszę podać format w jakim mam wpisać konto walutowe założone w polskim banku tak aby poprzedzone literkami CZ przeszło przez system . Przechodzi tylko poprzedzone literkami PL , przy CZ system pokazuje nieprawidłowy IBAN

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

System działa prawidłowo. Jeśli masz konto w polskim banku, to musi być poprzedzone literkami PL. Prefiks oznacza miejsce prowadzenia rachunku, a nie walutę 🙂  pozdrawiam. Tomek

oznacz moderatorów

TUPTUSNINA
#7 Wielbiciel#

Wiem o tym . Jednak aby móc codziennie recznie wypłacać środki z czeskiego salda ,  Allegro wymaga żeby prefiks był CZ . Czyli wniosek z tego taki , że powinno się pojechać do Czech , tam założyć konto w czeskim banku i dopiero wtedy będzie można dokonywać codziennych wypłat ? 

oznacz moderatorów

favorit91
#10 Popularyzator#

Załóż konto walutowe w swoim banku siedząc przed telewizorem 😀
Nigdzie nie musisz jeździć a twoje konto w walucie obcej będzie miało prefiks "CZ".
I to tyle 😊

oznacz moderatorów