anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
229 ODPOWIEDZI 229
mdrogeria
#21 Demiurg#

byłem święcie przekonany ,że ludzie wcale nie czytają wiadomości w skrzynkach e- mail , a tu ,,masz babo placek ,, wystarczy wzmianka o US .....

oznacz moderatorów
arzushop
#2 Obserwator#

Cześć dostałem dzisiaj meila od allegro z prośbą o uzupełnienie danych, moje zdziwienie ponieważ nie przekroczyłem limitu sprzedażowego 2000 eur oraz 30 transakcji, co ewidentnie wynika z rozliczeń na allegro, chyba że biorą pod uwagę ogłoszenia które nie zostały sprzedane za pośrednictwem allegro. Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć czy mam pisać bezpośrednio do obsługi.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@arzushop Sądząc po ilości podobnych wpisów jak Twój, wysyłają te maile na pałę do każdego.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@arzushop Prosimy Cię o chwileczkę cierpliwości. Z pewnością otrzymasz maila z wyjaśnieniem. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A co tu wyjaśniać ? Wystarczy poczytać tu na forum i widać jak na dłoni że każdy co cokolwiek sprzedawał lub nawet tylko wystawił a nawet nie sprzedał jest potencjalnym handlarzem którego dane są potrzebne by w razie potrzeby go szybko zgłosić . 

oznacz moderatorów
Zin297
#9 Pomysłodawca#

No wychodzi na to że na wielką skale wprowadzają ludzi w błąd tylko po co ?
Wysyłają do użytkowników fałszywy komunikat nawet do tych  co nic nie sprzedali lub 1 lub kilka rzeczy o minimalnej wartości o wiele mniejszej niż 2 tyś euro . 😄
No i jeszcze te zapowiedzi że będą wliczać anulowane transakcje bo podobno takie są przepisy DAC7 ale to nie prawda bo np. e-bay.pl pisze wprost że anulowanych transakcji nie wlicza z oczywistego powodu bo coś takiego nie jest w ogóle dokonaną transakcją . Z tego co się dowiedziałem na v-in,ted też nie wliczają nieopłaconych czyli anulowanych transakcji ponieważ w takim przypadku nie dochodzi do transakcji która mogła by być ewentualnym powodem naliczenia podatku przez US .

Tak to wygląda na e-bay.pl

Czy dyrektywa DAC7 dotyczy Ciebie?

Prawo obliguje nas do przekazywania organom podatkowym Twoich danych osobowych i transakcyjnych, jeśli mieszkasz w UE i w roku kalendarzowym spełnisz któreś z tych kryteriów:

  • wypłaty z tytułu Twojej sprzedaży na e-Bay wyniosą lub przekroczą 2 tys. euro po odliczeniu  opłat, prowizji lub podatków, takich jak koszty wysyłki płacone e-Bay, podatek VAT pobierany i przekazywany przez e-Bay, VAT pobierany od opłat lub kwoty potrącane przez e-Bay z tytułu opłat, kuponów, anulowanych lub usuniętych zamówień, oraz zwroty. 
  • zrealizujesz 30 lub więcej transakcji sprzedaży na e-Bay (transakcje anulowane nie są uwzględniane).

Pełną i szczegółową listę informacji, które musimy raportować organom podatkowym, znajdziesz w Pomocy.




oznacz moderatorów
SLP2000
#2 Obserwator#

@w_kiwi 

ja również czekam, bo ani w 2023 ani w 2024 nie przekroczyłem limitów, a maila dostałem. Jak na mój gust to zbieranie tych danych i przekazanie do US w sytuacji gdy ktoś nie przekroczył limitu narusza RODO, bo jest to przetwarzanie danych bez podstawy prawnej.

 

oznacz moderatorów
Client:106667387
#7 Wielbiciel#

Co się stanie, jeśli nie uzupełnić danych do Dac 7? W takim przypadku Allegro nie prześle danych do Urzędu Skarbowego?

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Od skarbówki to cię nie uchroni a twoje konto zapewne zostanie przez portal zablokowane.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie prześle oczywiście ale bez uzupełnionych danych(tego nie wiemy) ale z pewnością zablokują Ci konto a i tak US może Cie wezwać do rozliczenia, wiesz że i ta masz obowiązek rozliczenia siew PITcie.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Nawet na giełdzie staroci panowie z US ostro działają. Nie pomoże tłumaczenie że te 2 pełne busy rzeczy używanych to pochodzą z domu bo szkoda Ci wyrzucić. Jak uczciwie płaci się podatki to nic Ci nie grozi.  Na początku udzielają pouczenia, robią dokumentację ale następnym razem jak złapią będą wnioski o ukaranie.

Babcia z kwiatami z ogrodu również dostała reprymendę więc łatwo nie będzie. Zechcą to dostaniesz karę z 500 bo budżet dziurawy.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Client:106667387 ty się lepiej zastanów co allegro prześle skarbówce, a nie czy

oznacz moderatorów
Elie0
#7 Wielbiciel#

Witam, ja też dostałam wiadomość od Allegro, że przekroczyłam limit, którego nie przekroczyłam i w moim przypadku sprawa wygląda tak, że sztucznie próbowali zaniżyć i tak już niski limit wliczając anulowane zamówienia twierdząc, że to zwrot, kiedy im się nie udało, to uczepili się powiązanych kont, a kiedy zrozumieli, że takich nie mam, to wyskoczyli z nowym sposobem obliczania transakcji. Allegro robi wszystko, żeby tylko im się zgadzało, a w przyszłości, to zwykły człowiek będzie musiał tłumaczyć się przed US z błędnych raportów.

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry 

To mój pierwszy post.

Mamy czas na uzupełnienie danych do dyrektywy DAC7 do 14.09.2024 -ok zrozumiałe.

Allegro straszy ,że zablokuje wypłatę środków zgromadzonych na PAY-u

I teraz taka sytuacja:

Ktoś kupuje , płaci poprzez Payu , allegro blokuje wypłatę PAY-u, a sprzedawca  nie ma kasy za swoją własność więc nie wysyła towaru i co wtedy? Allegro zatrzyma nie swoje środki? to sprzedający nie wyśle.To z kim kupujący dochodzić będzie swoich praw?

Pewnie allegro zaraz odpisze, że po uzupełnieniu danych odblokuje zablokowane środki...ale jak ktoś nie uzupełni i odmówi przesłania przedmiotu?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie na jakiej podstawie chcesz odmówić?

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Na podstawie że środki  zostały zablokowane? i nie wpłynęły na konto? co allegro robić będzie z tymi środkami? i jakim prawem je chce blokować? już blokowali jak czas wysyłki był za długi.

(Miałem taką sytuację że omyłkowo się wpisało wysyłka 30 dni.... kupujący otrzymał przedmiot po 48h od zakończenia transakcji a ja czekałęm ponad miesiąc na środki.)

To taki trochę szantaż z DAC7 od allegro :NIE PODASZ PESEL NIE DOSTANIESZ KASY.

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Pewnie zmienią zapis regulaminu i logując się zatwierdzisz tenże regulamin.

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Niech zmieniają regulamin mi chodzi o  sytuacje:

KTOŚ KUPI -ALLEGRO BLOKUJE KASE- SPRZEDAWCA NIE WYŚLE i co ma zrobić kupujący? zapłacił za przedmiot pośrednikowi ( allegro) ,a allegro nie przekazało do właściciela pieniędzy a ten odmówił wysyłki, co w takiej sytuacji z KUPUJĄCYM?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ren_corp sprawa jst prosta , nie masz blokady konta tylko wstrzymane wypłaty , nie wyślesz klientowi towaru to dostanie odszkodowanie z Protect  ,a kwotę doliczą Ci do bilingu , allegro cyklicznie pobiera należne opłaty w wpływów , naleznej prowizji nie odzyskasz dopóki nie rozwiażesz dyskusji i nie zwrócisz środków , w końcu u Twych progów pojawi się komornik .... ot i odpowiedź na Twoje pytanie .

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Na szczęście allegro nie ustala prawa.

Sąd to obśmieje jak i komornika.

Przedmiot sprzedany,  nie wysłany ,transakcja nie zakończona bo osobnik płaci allegro, a allegro blokuje przepływ pieniądza, tak że pieniądze nie trafią do sprzedawcy.

Brak zapłaty za towar brak wysyłki? gdzie tu jest coś niezgodnego z kodeksem? allegro to pośrednik a prowizję pobierze i tu jest ok? Sąd by ścigał pośrednika a nie sprzedawce.

Allegro wyłudza PESEL pod pręgierzem blokady wypłat a gdzie RODO? ochrona danych?

Dobrą sobie stworzą bazę danych łącznie z zdjęciami dowodów.

A co w sytuacji jak ktoś ma zastrzeżony PESEL?

oznacz moderatorów