anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
Zin297
#9 Pomysłodawca#
 
ren_corp jeśli wykonałeś faktycznie minimum 30 transakcji zrealizowanych lub przekroczyłeś limit 2 tyś euro to jak najbardziej zgodnie z przepisami kwalifikujesz się do zgłoszenia do US zgodnie z DAC7 .
Problem polega na tym że Allegro wysyła do praktycznie niemal wszystkich jak leci kłamiąc że przekroczyli limity i to do takich co nic nie sprzedali  lub 1 czy kilka transakcji mieli o minimalnej wartości . 😄
A tym czasem z tego co się dowiedziałem na e-buy.pl i v.inted wygląda to całkiem inaczej czyli normalnie bo wliczają do limitu tylko zrealizowane transakcje a nie wliczają anulowanych i robią to zgodnie z prawem obowiązującym i DAC7:D
oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi mi o US chodzi mi o pazerność allegro ,że straszą - nie podam pesel to środki zablokują? to może ja na nich komornika w takim przypadku? że wyślę towar a nie otrzymam zapłaty bo to w kk przywłaszczenie.

Przeginają od pewnego czasu jak np. opłata ta stała 1zł tytułem czego?

Prowizje ok ale  ciągle coraz większe , kategoria pozostałe 20% ok...

Prowizje od kosztów wysyłki?  tu jest temat  na UOKIK

Dobra a jak konto zablokują to mogę kupować?  to sami sobie w kolano strzelają bo uciekną im sprzedawcy okazjonalni i kupcy przy okazji jak będą blokować.

Niech zablokują konto jak nie podam pesel a nie blokują środki.
FISKUS najpierw na celownik weźmie firmy tych co mają obroty w mln PLN i kręcą lody przy tym że zgłaszają połowe do US, bo tu mają płatnika i mogą sprawdzić rzetelność jego rozliczeń i tu DAC zrobi robotę.

Sprawdzenie wstecz  ? jakim prawem? prawo nie działa wstecz a dyrektywa jest od 1 lipca 2024 a nie 2023  nie moja wina że państwo Polskie zwlekało z jej wprowadzeniem.

A ludzie na wszystko się zgadzają....

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć! Przybywam do Was w wyjaśnieniem. Rzeczywiście błędnie wysłaliśmy do części z Was wiadomość o przekroczeniu limitu kwoty transakcji objętych procedurą związaną z dyrektywą DAC7. Osoby, które otrzymały tę wiadomość, choć nie powinny, to użytkownicy, których sprzedaż przekroczyła kwotę 2000 PLN, a nie EUR. Oczywiście wszyscy sprzedający, których dotyczy ten błąd otrzymają od nas stosowne sprostowanie tego maila. 

Bardzo przepraszam Was za tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Allegro chce mieć pesel wszystkich użytkowników i bezpiecznie je przechowywać  a  macie problem z  przeczytanie dyrektywy DAC7 ze zrozumieniem? i wysłaliście "n" e-maili do "n"  osób błędnie bo ktoś pomylił limit  EURO ze złotówką? co przed chwilą Pani potwierdziła?

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Jakiś czas temu w kraju było wielkie HALOO o podanie przed wyborami nr. PESEL wyborców poczcie z okazji wyborów kopertowych  ( jakieś komisje  etc z tego tytułu) a teraz ludzie podadzą swój pesel ALLEGRO ciekawe ile to będzie numerów z 8 mln?

Jaką mamy gwarancje, że podane przez nas numery pesel  nie wypłyną od was na zewnątrz? w końcu duże państwowe instytucje mają problem z przechowywaniem danych wrażliwych i atakami hakerskimi a PESEL to nie byle jaka dana...

oznacz moderatorów
lupus_rex
#8 Zapaleniec#

Demonizujecie te pesele. Co mają powiedzieć przedsiębiorcy, zarządy spółek handlowych, których pesele są publicznie dostępne w wyszukiwarkach KRS i CEIGD. 

oznacz moderatorów
edytaowen
#8 Zapaleniec#

Dziękujęmy za informację. Tak przypuszczałam, że to pomyłka. Nie przekroczyłam żadnych limitów. Tylko 2 transakcje zrealizowane więc się mocno zdziwiłam kiedy zobaczyłam maila od Allegro o przekroczeniu limitów sprzedaży  ....

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Witam czyli jak to w końcu jest? To 2000 zł jeśli sie nie przekroczy czy eur? I czy jesli ktos nie przekroczył tych 30 tranzacji to nie bedzie wysyłane powiadomienie o podaniu danych?

 
oznacz moderatorów
Drufii
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego dostałem maila z informacją o uzupelnienie danych skoro mam 28 wpłat od kupujących nie przekraczających tych 2000eur? Dlaczego transakcje niezrealizowane są wliczone? To moja wina, że pozwalalacie wszystkim kupującym klikać "kup teraz" bez wpłaty pieniędzy?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Drufii Nie jest to Twoja, ale przepisy zobowiązują nas do liczenia wszystkich transakcji na danym koncie, więc nie odliczamy tych nieopłaconych, czy anulowanych.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
22MAREQ
#2 Obserwator#

Witam,

w 2023 roku miałem 22 transakcje na łączną kwotę 1755zł to dlaczego ja dostałem info o konieczności uzupełnienia danych?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@22MAREQ sprawdziliśmy Twoje konto i w 2023 roku miałeś dokładnie 30 transakcji, ale w Twoim przypadku kluczowe jest to, że w przypadku zakupów łączonych zakup w każdej ofercie jest liczony jako osobna transakcja w serwisie. Dlatego też mimo, że miałeś 22 zamówienia, w ramach raportowania transakcji było ich 30, bo kilka osób kupiło jednocześnie w kilku ofertach. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Muszę podawać dane gdy ilość transakcji przekroczyła 30 w ciągu 12 mc a nie przekroczyłem kwoty 2000euro?

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Muszę podawać dane gdy ilość transakcji przekroczyła 30 w ciągu roku a nie przekroczyłem kwoty 2000 euro?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@JanZur tak, bo jest 30 czynności lub 2000 euro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak musisz. Raportowaniu będą podlegali sprzedawcy, którzy na danej platformie w ciągu roku przynajmniej 30 razy dokonają wymienionych czynności lub ich dochód z tego tytułu przekroczy 2 000 euro

oznacz moderatorów
JanZur
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem od Allegro e-maila dotyczące uzupełnienia danych podatkowych DAC7 . Dlaczego nie otrzymałem takiego powiadomienia w  specjalnym komunikacie w zakładkach Moje Allegro.?

powiadomienia@allegro.pl czy to jest od was czy oszustwo.?

Jak damy Ci znać, że musisz uzupełnić dane:

wyślemy dwukrotnie mejla na Twój adres powiązany z kontem Allegro
jeśli masz konto zwykłe, wyświetlimy też specjalny komunikat w zakładkach Moje Allegro. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
gradek83
#8 Zapaleniec#

A skąd to 2000zł skoro kwota wolna od podatku to  30 000 zł,

oznacz moderatorów
MJ12
#7 Wielbiciel#

Ok, fajnie. A co z tymi co mają dwa konto, jedno prywatne, drugie służbowe/firmowe? Na prywatnym sprzedałem kilka gratów z swojej szafy, na kwotę łączną pewnie coś koło 500 zł, i może to było z 5 transakcji. Czyli nijak nie przebiły one 30 transakcji ani 2000 eur a poza tym tylko na nim kupuję. Natomiast na firmowym prowadzę regularną sprzedaż. Natomiast meile dostałem dwa, na konto firmowe i prywatne. Na firmowym podałem dane do DAC-7, nip etc, wiadomo. Ale na prywatnym nie, i wystosowałem meila do allegro OCB.
Dostałem odpowiedź, że oni moje konta traktują, uwaga, ŁĄCZNIE, i jak nie podam danych dla konta prywatnego to zablokują mi wypłaty z OBYDWU KONT. Z tego co wiem to jako przedsiębiorca nadal jestem obywatelem i mam prawo sprzedawać swoje prywatne rzeczy jak każdy. Tymczasem te prywatne transakcje, zostaną teraz przesłane do US, jeżeli podam na prywatnym koncie NIP lub będę mieć zablokowane obydwa konta...

oznacz moderatorów
Etam3
#2 Obserwator#

Dostałem wiadomość, że "Sprzedaż na Twoim koncie osiągnęła w tym roku jeden z limitów: 2000 EUR lub 30 transakcji.".

Jak to jest możliwe, jeżeli w tym roku sprzedałem 4 rzeczy, na aukcjach WOŚP, za łączną sumę 380zł?

oznacz moderatorów