anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Etam3 Może chodzić o zeszły rok

oznacz moderatorów
Etam3
#2 Obserwator#

W zeszłym roku sprzedałem 1 rzecz za 57zł. Też na WOŚP. Więc chyba nie.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Etam3 I dostałeś jakiś link do kliknięcia? Uważaj na takie wiadomości i przed kliknięciem sprawdzaj.Może to jakiś nowy sposób oszustów na wyciągniecie danych w związku z wprowadzeniem dyrektywy DAC7.

oznacz moderatorów
Etam3
#2 Obserwator#

Wiadomość jest autentyczna. Wysłana z powiadomienia(małpa)allegro.pl. Prawidłowy podpis DKIM. Link w wiadomości prowadzi do formularza DAC7 na allegro.pl.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak do września dostaną wszyscy.

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433  To ciekawe, bo jakoś limit przekroczyłem w pierwszym miesiącu tego roku a, takiego maila nie dostałem.No chyba że nie dotyczy to firm.

oznacz moderatorów
Etam3
#2 Obserwator#

Moje konto jest prywatne, nie firmowe.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433  Ale to nie jest to o czym pisze autor wątku.Formularz odnośnie uzupełnienia nr VAT i daty urodzenia otrzymałem od Allegro już jakiś czas temu., podejrzewam jak wszyscy sprzedający.

Autor wątku pisze o otrzymaniu informacji o przekroczeniu limitów, których de facto nie przekroczył (przynajmniej tak deklaruje)

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

 Sam raport zaś nie jest podstawą do naliczania jakiś podatków. A co do raportu DAC7, to tam mowa jest o przekroczeniu kwoty 2000 euro i chodzi tu o przychód, a nie o dochód (inaczej zysk) lub 30 transakcji raporcie nie będzie info na temat tego co się sprzedało, lecz tylko o ilości transakcji, łącznej ich kwocie i pobranej prowizji (też sumarycznie). Nie da się z tego wyciągnąć ani co się sprzedało, ani komu, ani czy była to sprzedaż z zyskiem czy stratą.

oznacz moderatorów
Etam3
#2 Obserwator#

To nijak nie odnosi się do tego, co napisałem.

oznacz moderatorów
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Etam3 pierwszy otrzymany raport obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 oraz od 1 stycznia do 31 grudnia 2024. Przy sprawdzaniu limitu bierzemy pod uwagę liczbę transakcji i wartość sprzedaży na wszystkich Twoich kontach Allegro – zarówno firmowych, jak i zwykłych. Może z tego to wynika. Przeanalizuj sobie wszystko na spokojnie.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ U mnie jest podobnie tyle że ja sprzedając na swoim koncie prywatnym (tylko i wyłącznie charytatywnie) mam na pewno przekroczoną ilość 30 zamówień jak i prawdopodobnie również tę kwotową ale to nie ma nic wspólnego z zarobkiem. Allegro na wszystkich kontach wymaga uzupełnienia danych (inne dane są potrzebne do konta prywatnego a inne wymagane do firmowego) . Pytam czy uzupełniając dane na koncie firmowym na pozostałych prywatnych też trzeba czy nie i czy sprzedaż charytatywna też podlega pod ten wymóg?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 upewnię się i skonsultuję Twoje pytania z zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 mam już informację, że konta prywatne i firmowe są weryfikowane zupełnie niezależnie w kontekście DAC7, więc musisz uzupełnić dane na koncie prywatnym i osobno na kontach firmowych. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Ja na koncie z którego piszę ani w tym, ani w ubiegłym roku nic nie sprzedałem. Od jakiegoś czasu korzystam z niego wyłącznie do zakupów.
I również przed chwilą dostałem wiadomość typu "Sprzedaż na Twoim koncie osiągnęła w tym roku jeden z limitów: 2000 EUR lub 30 transakcji."

Proszę mi w takim razie wymienić transakcje, o których mowa. Jestem bardzo ciekaw, co ja takiego na tym koncie nasprzedawałem.

 
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gordon_B_2009 ale sprzedawałeś na kontach powiązanych, czyli Mi.........90 oraz Mi.........45. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Naturalnie, że sprzedawałem. Ale skoro łączycie konta danego użytkownika to rozumiem, że wystarczy uzupełnić dane tylko na jednym, a Wy sobie na pozostałych już sami to "wkleicie"...

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Gordon_B_2009 No niestety tak nie jest ,sam ostatnio pytałem i dostałem odpowiedź że samemu na każdym koncie trzeba sobie uzupełnić.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kolekcjoner608 No wie wiem, jak na jednym uzupełniłem, to na drugim już było gotowe.

Zresztą to jakaś dziwna nadgorliwość Allegro. Na e.Bay wystarczyło POTWIERDZIĆ dane, które serwis już i tak posiadał. I nikt durnowato nie pytał o datę urodzenia, bo to do celów podatkowych nikomu nie jest potrzebne.

oznacz moderatorów