anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
247 ODPOWIEDZI 247
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Proste

Wysokie opłaty na autostradzie KRAKÓW KATOWICE-doją kierowców od "n" lat i jakoś ludzie korzystają, wystarczyłoby że przestali by jeździć i już ale to jest nierealne...ludzie walczyli o wolność a teraz po kawałku sami ją sobie odbierają.

Zakupy na alllegro to wygoda ale allegro ma być portalem dla nowych produktów.

Maszynką do zarabiania pieniedzy , kożystają z systemu kodów kreskowych bazu GS1  a to prywatna firma , chcesz sprzedać musisz mieć kod i musisz go kupić akurat od jednej firmy z bazy GS1 ( JEST DARMOWY GENERATOR KODÓW KRESKOWYCH ALE TU NA ALLEGRO MUSI BYĆ Z GS1) Na każdym kroku ludzią coś narzucają nakazują i  wszyscy nie tylko allegro.

Wymieniałem dowód i proszę prosimy emaila numer telefonu odcisk palca-jak kryminalista , dane biometryczne z wymazów COVID mają i fajnie jest 

oznacz moderatorów
bombardier10
#7 Wielbiciel#

Jeżeli nie zapłaciłeś podatku od sprzedanych nawet prywatnych fantów to jest problem.  Może to być potraktowane jako dochód i opodatkowane nawet do 70%  albo może tylko 12 %.  Naprawdę myślicie że takie sprawy będą rozwiązywane na waszą korzyść ? Że ktoś będzie się zastanawiał nad tym czy był to długo używany staroć ze strychu czy rzecz na której zarobiłeś  ? Jest to mega niebezpieczna dyrektywa i bezprecedensowy wyciek naszych danych na niespotykaną dotąd skale . Maja rada lepiej  odmówić podawania danych czy nawet zamknąć konto . No chyba że masz pewność że wszystko jest ok. Nie bądźcie naiwni.  Nie jest znana również podstawa prawna  dzięki której  allegro mogłaby od nas żądać podania tych danych. Bo dyrektywa nakłada taki obowiązek na allegro natomiast sam portal nie może tego żądać od nas - no chyba że na zasadzie dobrowolności. Jak zwykle jest to niedopracowane i cały ten proceder będzie się wiązał z łamaniem prawa co oczywiście stało się już normą w naszym kraju .

oznacz moderatorów
DiKey91
#10 Popularyzator#

Ja osobiście nie widzę sensu podawania tych danych skoro portal , w głównej mierze Allegro Lokalnie jest okrajane z funkcjonalności i odpięte od głównego Allegro.
W zasadzie już od miesiąca sprzedaż mocno wyhamowała, by w ostatnich dwóch tygodniach niemalże spaść do zera.

oznacz moderatorów
RealDevil
#7 Wielbiciel#

Lachę na te portale. Covidzik był idealnie zaplanowany żeby ludzie się przenieśli do netu i wszystkich za ryj. To dopiero początek skoku na kasę i wolność ludzi. Ja mam to już w doopie i idę w sprzedaż stacjonarną zarobie mniej, ale komuchy na mnie nie zarobią. Szybciej zginę niż oddam wolność.

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Allegro ma sporo użytkowników jakby US miał ścigać każdego to skórka za wyprawkę-taka sprawa to kontrola dużo papierków dużo ludzi trzeba oni nie są w stanie tego ogarnąć i żaden programik im nie pomoże i nie będą się szarpać za 200 czy tam 1 tys złotych zysku. Duże firmy co innego tam, nadużycia będą szły z setkach tys. złotych. Tak jak kiedyś pisałem dużo kupuje na allegro i z 10 paczek w 5 jest paragon a reszta?  Portal TEMU coraz śmielej działa w polszy... a podobnie z DAC7 było z cłem z alliexpres i co?  nico co raz na jakiś czas losowo. 

Polska to wydmuszka nawet wody przed powodzią nie potrafili spuścić ze zbiorników retencyjnych i ucierpiała NYSA .

Co ciekawe w korytach rzek powodziowych jest zakaz latania dronem , latawcem czym kolwiek...żeby nie można sfilmować  prawdziwej skali powodzi.. macie wolność. Pogadajcie ze znajomymi z terenów niech powiedzą jak było na prawde na ewakuacje 15min do 1h to kpina przecież.

Szabrowników każą 500zł mandatu -8 miesiecy odsiadki  (wyjdzie po 4 ) a łepka co napisał gdzieś tam w internetach  prawdę ,że w jego mieście nie było ani koordynacji ani pomocy  6 policjantów w kajdaach wyprowadziło za sianie dezinformacji .... brawo wolność 

co teraz w tym kraju się wyprawia to kpina na każdej płaszczyźnie

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

aaaa za tą dywersję chłopaka co ma 22 lata do 8 lat .... i gdzie tu wolność słowa? 

takie właśnie paragrafy -sianie dezinformacji przecież pod  to można podciągnąć wszystko zależy od interpretacji i to jest jeszcze lepsze od zorganizowanej grupy przestępczej;-)

oznacz moderatorów
bombardier10
#7 Wielbiciel#

Ale jakie szarpanie się ? Wystarczy tylko sprawdzić czy zapłaciłeś podatek od sprzedanych fantów . A teraz to będzie banalnie proste . Jak nie to ci przywalą domiar i tyle. Właśnie  o to chodzi że teraz wystarczy kilka minut aby to sprawdzić. A może to być tysiąc zeta nawet ; gdzie zarobisz tyle w ciągu kilku minut ?

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Urząd skarbowy normalnie nie ma w co rąk wsadzić wiec nie będą się raczej bawić w sprawdzanie kowalskiego co sprzedał laptop za 300zł ano czemu? BO NIE BĘDĄ W STANIE UDOWODNIĆ ILE CZASU KTOŚ BYŁ WŁAŚCICIELEM bo sprzedaż okazjonalna jest zwolniona z podatku dochodowego , tak samo jak wyprzedaż kolekcji lub rzeczy których jesteś właścicielem.

Nie wiem czy wiesz ale jak ty coś kupisz to też musisz płacić podatek od wzbogacenia i jakoś urząd cię nie ściga. ( kwota chyba powyżej 1tys zł )

poza tym do sprawdzenia takiego allegro musi mieć pesel mało to jest KOWALSKICH JANÓW CZY MICHAŁÓW NOWAKÓW?  pomyśl co by było jakby allegro coś skopsało.

Jak chcesz podaj pesel

oznacz moderatorów