anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
445 ODPOWIEDZI 445
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 Czy możesz dodać zrzuty ekranu, jak to u Ciebie wygląda? 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Proszę. Oferta sprzedawcy. Widnieje wybor kuriera dpd. 

Screenshot_20240505_132302_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Po dodaniu do koszyka. Wybór znika. Jest tylko kurier. Którego wy wybieracie. A ja chce mieć wybor przewoznika który mi odpowiada. 

Screenshot_20240505_132335_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Odinstalowałam aplikacje. Zainstalowałam na nowo. Sprawdziłam na kompie i dalej tak samo. Ten cholerny test się zakończył a ja nadal nie mogę korzystać z tego za co zapłaciłam w smarcie....

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A kliknij na tego kuriera co ci allegro wybiera moze ci sie menu zmiany wyswietli? @gargulce2 

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Nic nie wyświetla. Nie mam wyboru. Allegro kombinuje jak koń pod górkę. Coś wprowadza co jest do **piiip** i nie wie jak to usunac. 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 Czy jeśli wybierzesz opcję kuriera DPD, to kosz dostawy doliczany jest w formularzu?

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

w_kiwi proszę inna oferta.

Widok oferty i wybor kuriera. 

Screenshot_20240505_132405_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Po dodaniu do koszyka wybor oczywiście znika. 

Screenshot_20240505_132427_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Tak jest doliczany.

Screenshot_20240506_115121_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 Dziękuję Ci bardzo za wszystkie zrzuty. Prosiłabym Cię jeszcze o numer tej oferty. Wyjaśniam sprawę z Działem Technicznym. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

15186236127 myjka ciśnieniowa.

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

15044057054 kawa ziarnista.

Mam wiele ofert które chciałabym kupić a nie mam wyboru kuriera

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jak tam sytuacja bo u mnie to samo 😞

Po potwierdzeniu nie ma możliwości się dowiedzieć czym przyjdzie, nie chcę robić fikcyjnego zakupu ale pewnie celowe działanie żeby wciskać One Kuriera, to już przegięcie 😞

IMG_2057.jpg

Mimo że w ofercie jest DPD 

IMG_2056.jpg

IMG_2058.jpg

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

Ciagle nic. Bez odpowiedzi. Mam nadzieję że nad tym pracują....

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy dostanę jakąś odpowiedź. A najlepiej naprawienie błędu? To już mija 2 tygodnie od zgłoszenia tutaj i w dziale technicznym.... dramat

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 Sprawa jest rozpatrywana przez Dział Techniczny, a zgłoszenie przyjął doradca - dlatego proszę, abyś zaczekał na odpowiedź doradcy w sprawie numer 41736182. Poprosiłam o ponaglenie zgłoszenia. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@serwis-texas twoja teoria jest słaba

wg mnie sypie się sprzedaż i dystrybucja z oficjalnego sklepu allegro,

oraz allegro ma najprawdopodobniej syfnie podpisane umowy z przewoźnikami

stąd uszczęśliwianie na siłę innych by nie mieli za dobrze

sprzedawca nie może wybrać i ustawić swojej ulubionej dostawy,

kupujący nie może wybrać swojej ulubionej dostawy

warunki regionalne nie są brane pod uwagę

ale jest nowe sales center !

 

Dla tych co chcą zgłaszać działania serwisu do organów kontroli - kluczowym czynnikiem jest

zmuszanie użytkowników do akceptacji regulaminów obcych firm innych niż allegro

dlaczego wybierając wysyłkę allegro smart kurier muszę akceptować regulamin przewoźnika mi obcego?

dlaczego wybierając wysyłkę allegro smart kurier dpd muszę akceptować regulamin DHL?

 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@RED Dla tych co chcą zgłaszać działania serwisu do organów kontroli - kluczowym czynnikiem jest zmuszanie użytkowników do akceptacji regulaminów obcych firm innych niż allegro

dlaczego wybierając wysyłkę allegro smart kurier muszę akceptować regulamin przewoźnika mi obcego?

To akurat nie jest dobry trop.

Kupujący nie zawiera umów z dostawcami. Gdyby to robił, ryzyko utraty lub uszkodzenia towarów przechodziłoby na niego z chwilą przekazania towaru przewoźnikowi przez sprzedającego, a nie w chwili otrzymania przesyłki. Prawo chroni konsumenta przed takim ryzykiem i zezwala na odstępstwo tylko wtedy, gdy kupujący podejmuje się odbioru towarów we własnym zakresie lub sam zleca przewoźnikowi ich transport, a przedsiębiorca nie oferował takiej możliwości. Mówi o tym art. 20 dyrektywy 2011/83/UE, którego odpowiednikiem w prawie krajowym jest art. 548 § 3 KC.

Dostarczenie towaru jest zobowiązaniem umownym sprzedającego. To on organizuje lub wykonuje transport. Może zlecić dostawę przewoźnikowi bezpośrednio lub pośrednio.

W przypadku dostaw w ramach usługi Smart nadawcą (i podmiotem uprawnionym do składania reklamacji) jest Allegro, zgodnie z art. IV ust. 1 Regulaminu usługi „Allegro Smart!” dla Sprzedających: "Metody dostawy Towarów objętych Usługą realizowane są na podstawie umów zawartych pomiędzy Spółką a Dostawcami, w ramach których Spółka jest nadawcą w rozumieniu art. 3 pkt 10 Ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe".

 

Zgłoszenie do UOKiK-u powinno dotyczyć nieuczciwych praktyk rynkowych, które stanowią praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@RED Jak ktoś nie wie, do jakich przepisów się odwołać, to wystarczy, że opisze stan faktyczny i będzie to traktowane jako sygnał konsumenta.

oznacz moderatorów