anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Coraz bliżej zmiana warunków Allegro Smart! na kontach firmowych

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że już 25 kwietnia 2023 r. zmienią się warunki oznaczenia ikoną Smart! ofert wystawionych na kontach firmowych. Do obowiązujących wymagań, dodajemy kolejne. 

 

Od tego dnia Smart! będą oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnicie też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego od różnych przewoźników.

Listę metod do wyboru podajemy poniżej:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex 
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

 

Wyjątek, który zwalnia z obowiązku

Jeśli sprzedajecie produkty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę - i nie udostępniacie w nich metod dostawy do punktów odbioru i/lub automatów paczkowych, to po 25 kwietnia oferty te nadal będą Smart!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

ADM_media
#11 Animator#

@la_nika 

Allegro Pocztex Kurier 48  - czy taką paczkę mogę nadać normalnie na Poczcie Polskiej?

Allegro Kurier DPD - czy taką paczkę mogę nadać w paczkomacie DPD?

 

Czy w takim razie jak jedną z powyższych będę mięć to mogę usunąć Paczka pocztowa priorytetowa (PP)?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ADM_media na dziś CI wystarczy Paczkomat InPost + Poczta Pocztex + Poczta Punkty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media etykiety dla przesyłek (Allegro Pocztex Kurier 48Allegro Kurier DPD) wygenerujesz w Wysyłam z Allegro.
Dla Allegro Pocztex Kurier 48 możesz wybrać tylko opcję "bez podjazdu kuriera" i nadać przesyłkę w placówce Poczty Polskiej. 
Dla Allegro Kurier DPD możesz zamówić podjazd kuriera (jako dodatkowo płatną usługę dodatkową, usługa kosztuje 4,99 zł, jeśli przekażesz kurierowi mniej niż 4 przesyłki) lub nadać przesyłkę w oddziale lub punkcie DPD (nie w automacie paczkowym DPD). 

Tak, wówczas będziesz mógł usunąć metodę dostawy Paczka pocztowa priorytetowa i nie będzie się to wiązało z usunięciem Smart!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Ok chyba ostatnie pytanie, chcę aktywować Allegro One Box,  w edycji cennika są takie opcje:

ADM_media_0-1682333362675.png

 

Rozumiem, że te paczki mogę nadawać w paczkomacie Allegro? I jeśli nie chcę kuriera to mam wybrać pierwszą opcję?

I pytanie dodatkowe, jak usunąć zbędny cennik, mam dwa ale chcę mieć tylko jeden, nie ma nigdzie opcji "usuń"

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ADM_media tak, możesz udostępnić pierwszą opcję, a przesyłki nadawać w automacie paczkowym Allegro. 
Nie ma możliwości usunięcia cennika dostawy, możesz dodać nowy lub edytować istniejący. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat tej metody dostawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zibikkk
#8 Zapaleniec#

"Jeśli sprzedajecie produkty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę - i nie udostępniacie w nich metod dostawy do punktów odbioru i/lub automatów paczkowych, to po 25 kwietnia oferty te nadal będą Smart!"

W jaki sposób jest to weryfikowane? Mam trochę produktów, które są dużych gabarytów. Będzie trzeba to jakoś zgłaszać, żeby w danej ofercie nie stracić Smarta?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zibikkk nie, nie trzeba tego zgłaszać. Nie weryfikujemy rozmiaru przedmiotów ani ich wagi. Sprawdzimy, czy sprzedający udostępniał w swoich cennikach metody dostawy do punktu/automatu paczkowego. Jeśli tak, będziemy od niego wymagać minimum 2 takich metod dostawy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

Chwila - czyli jak dobrze rozumiem - w momencie gdy miałem Paczkomaty Inpost w cennikach dostawy - bo tylko tam mogę wysyłać paczki powyżej 20 kg - to nie dodając żadnego innego punktu odbioru wyłączacie mi Smarta bez weryfikacji paczek? No, świetna idea.

Dziś został mi wyłączony SMART, a mam w ofercie paczki 25kg. W związku z tym, miałem do wyboru metody dostawy: Allegro Kurier Pocztex oraz Allegro Paczkomaty InPost. Co mam zrobić, żebyście łaskawie przywrócili mi Smarta gdyż nie mam żadnej innej możliwości wysyłki do punktów odbioru z uwagi na wagę paczki?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa w Twoich ofertach Smart! jest dostępny, czy chodzi o inne konto?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

Jest już SMART bo udało mi się dodać opcję odbioru DHL.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

czy jeżeli w ofertach udostępniam metody dostawy:

- Paczkomat InPost, InPost,
Punkt DPD Pickup, DPD,
Kurier, InPost,
Kurier, DPD

to zachowam SMART! czy muszę coś dołożyć?

I jeszcze jedno pytanie. Czy przesyłki Kurier DHL/punkt odbioru DHL można nadawać poprzez Wysyłam z Allegro bez umowy własnej (tak jak DPD)?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@musashi2007 jeśli udostępniasz metody dostawy: Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup, Allegro Kurier DPD to spełniasz nowe warunki, czyli dostawę kuriera oraz 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego.
Nie musisz zawierać umowy z przewoźnikiem, żeby korzystać z Allegro Kurier DHL i nadawać przesyłki.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

@la_nika 
dzięki wielkie. Tak mi się wydawało. Ostatnio mam sporo na głowie i 10 razy coś czytam i nie mogę się pokapować o co chodzi :)))

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Jak mam Was poinformować, że moje przedmioty są za długie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa nie weryfikujemy wymiarów przesyłek, tylko sprawdzamy, czy sprzedający udostępniał wcześniej metody dostawy do punktu i/lub automatu paczkowego, jeśli tak, to będziemy wymagać udostępnienia takich metod dostawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Słabe i nie działające. Choć nigdy nie włączałem paczkomatów i punktów dla metrowych gitar, to w ocenach jakości mam ciągle alarm "Wymaga poprawy" i ciągle mam odebrane 30 punktów. To nieuczciwa konkurencja bo sklepy sprzedające to samo, ale z mniejszym asortymentem podłużnych przedmiotów nie dostają takiej kary. To generalnie dyskryminacja Sprzedawców długich przedmiotów. Musiałem otworzyć drugie konto Allegro, aby uniknąć kar za sprzedaż długich przedmiotów.

oznacz moderatorów

czesci831
#8 Zapaleniec#

Witam 

Nie mogę znaleźć takiej metody: 

  • Allegro Punkty Poczta, Żabka

Proszę również podpowiedzieć, jeśli przedmiot nie mieści się do Automatu to w jaki sposób zaznaczyć to w cenniku. Czy jest możliwość aby oferty były oznaczone Smart jeśli wysyłam tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czesci831 te metoda została zastąpiona przez Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex, więc możesz dodać tę metodę dostawy.
Nie weryfikujemy wymiarów wysyłanych przedmiotów, ale sprawdzimy, czy wcześniej sprzedający udostępniał w cenniku dostawy odbiór w automacie, jeśli tak, będziemy wymagać dodania takich metod dostawy.
Sama Poczta Polska nie zapewni Smart! (poza wyjątkami które przekraczaj gabaryt), ponieważ wymagamy co najmniej dwóch metod dostawy do automatu paczkowego i/lub punktu odbioru od różnych przewoźników. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

czesci831
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, to proszę powiedzieć jak ustawić cennik z Pocztą dla przedmiotów gabarytowych, bo kombinuję i nic z tego nie wynika. Zajmujemy się sprzedażą części i 80% asortymentu nie wyjdzie do żadnego automatu. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czesci831 dla gabarytowych, czyli rozumiem, że masz na myśli ponadgabarytowe - takie, które nie zmieszczą się do automatu. 
W takiej sytuacji wystarczy udostępnienie jednej z tych metod dostawy do drzwi:

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Przesyłka polecona

Jeśli przesyłki zmieszczą się do automatu to wtedy, aby oferta miała oznaczenie Smart! konieczne jest udostępnienie jednej z powyższych metod i dwóch spośród poniższych metod od różnych przewoźników:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL

To są tylko warunki dotyczące dostawy, aby mieć Smart! konieczne jest dodanie warunków zwrotu. Wszystkie warunki znajdziesz tutaj.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów