anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

mikeza
#20 Guru#

@mr_oma o jakich wymaganiach mowa ? Ludzie nie chcą kurierów, bo muszą siedzieć cały dzień w domu i czekać na paczkę. Na topie są paczkomaty i odbiory z punktów, bo każdy sobie odbiera gdzie chce i kiedy chce. A z kurierami są same problemy i dodatkowe koszty. Kto w allegro wymyślił, że klienci chcą kuriera w smarcie ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mikeza, regularnie przeprowadzamy wewnętrzne badania pod kątem satysfakcji i oczekiwań klientów. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mr_oma domyślam się, że ich wyniki zna tylko mała grupa ludzi. No jasne to tajemnica.

Ciekawe, że ja handluję 25lat i z roku na rok spada liczba kurierskich paczek. Klienci często nie zamawiają, jak mają siedzieć w domu i czekać na przesyłkę. No cóż, widać, testy robili mądrzejsi ode mnie, a my sprzedawcy nic nie wiemy,

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Podzielam ma Pan 100 % rację .

Najwygodniejszy sposób na odbiór przesyłki to paczkomat bo wtedy klient nie musi czekać w domu na kuriera a jak sam nie może to poprosi kogoś z rodziny lub kolegę 

A w domu wiele razy nie ma nikogo żeby mógł czekać na kuriera

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria  

mr_oma wyjaśnienia nam trza.

Poczekaj bo właśnie trwają wewnętrzne badania nad twoim zapytaniem.😉

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg @mdrogeria  proszę bardzo 😞

Będziemy wymagać, aby oferta z oznaczeniem Allegro Smart! miała przynajmniej jedną metodę z płatnością z góry

Na czym polega zmiana

Od 8 marca 2021 oznaczenie Allegro Smart! będą miały tylko te oferty, w których udostępnisz przynajmniej jedną z metod dostawy, za którą kupujący płacą z góry. Listę metod dostawy, które możesz dodać, aby nie stracić oznaczenia Smart! znajdziesz w tym artykule.

Co to dla Ciebie oznacza

Przed 8 marca upewnij się, że poniższe metody nie są jedynymi, które udostępniasz w swoich ofertach w ramach Allegro Smart!:

  • Allegro Kurier DPD Pobranie
  • Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie
  • Allegro Punkty Poczta Pobranie
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11   Kurczę, czytałam to już wcześniej i rozumiem to tak, że obowiązkowa przynajmniej jedna dostawa z zapłatą z góry a pobranie nie 😂

Mówiąc inaczej, że nie można oferować jedynie dostaw za pobraniem.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg jedna dobra rzecz jest taka że klient dopłaca 4 zł do smarta za pobraniem i może będą woleli zapłacić z góry za towar w smarcie niż dopłacać 4 zł i nie będą tego wybierać, bo na dzień dzisiejszy ja nie oferuje pobrań a od 8 marca trzeba będzie włączyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg po mojemu Twoja interpretacja jest O.K . , ale głowy nie dam . Wołajmy moderatorów i niech nam wyłożą tak po Chłopsku i ,,,,Kobiecu?,,,,/ nie wiem jak prawidłowo napisać , a nie chciałem Cię urazić innym słowem 😁   /   mr_oma 

images (4).jpg

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg dokładnie, tu chodzi o to, że nie można udostępniać samych pobrań, i musi być normalna forma wysyłki po przedpłacie. Ale nigdzie nie ma żadnej wzmianki o tym, że jakieś pobranie ma być obligatoryjnie w smarcie. nie sądzę, żeby to wymuszali, bo to byłoby niezgodne z obowiązującymi przepisami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not czy to prawda, że pobrania będą obowiązkowe, mogłabyś rozjaśnić ten temat 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 płatność z góry to nie jest pobranie !!!Przed 8 marca upewnij się, że poniższe ,,,,,,,,,<<<<<<<<<metody nie są jedynymi<<<<<<<<<,,,,,,,,,

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 dokładnie, nie możesz mieć samych pobrań, ale nigdzie nie ma informacji, że musisz je w smarcie udostępniać. To byłoby już lekkie przegięcie, żeby kogoś do tego zmuszać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Nie. W komunikacie informujemy, że te metody dostawy:

  • Allegro Kurier DPD Pobranie
  • Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie
  • Allegro Punkty Poczta Pobranie

nie mogą być jedynymi, które udostępniacie. W ofercie musi się znaleźć przynajmniej jedna metoda dostawy z płatnością z góry.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not Dziękuję pięknie, uspokoiłaś mnie, bo już myślałam, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem. 😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not za bardzo zabalowałem w weekend 😄  prośba usuń moje wpisy bo mogą wprowadzać w błąd jak ktoś wyrywkowo przeczyta 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Każdemu może się zdarzyć 😉 Część wpisów usunęłam, część zostawiłam, żeby wątek był nadal czytelny.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Kradną sprzedawców inaczej tego nie można nazwać 

Prognoza na rok 2021 spadek dochodów dla tej firmy ok.10 %

oznacz moderatorów