anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W czerwcu zmienimy warunki Smart! na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W czerwcu 2024 wystartuje nowy program Allegro Delivery. W związku z tym wprowadzimy zmiany w warunkach Smart! i automatycznie dostosujemy do nich Wasze cenniki. Dokładną datę podamy w Aktualnościach.

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczycie bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

Co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie oferty mogą być Smart!, gdy udostępnicie w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

oraz

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery. 

Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Zmiany są nienormalne i krótki dowód niniejszej tezy:

Progów Smart! jest 6 + 1 wysyłka bez Smart!. Daje to na każdą metodę 7 różnych wersji opłat. Teraz wyliczenia z obowiązkowymi i tylko z obowiązkowymi metodami wysyłek i opłatami.

  • 2 kurierzy = 2 * 7 = 14
  • 3 do punktów w tym 2 inne niż Allegro Delivery czyli 2 * 7 + 4 * 7 = 14 + 28 = 42. Daliśmy 4 bo zaznaczono, że Allegro Delivery rozdziela się na 4 metody wysyłki do punktów, a więc każda jest inną metodą i może mieć inne progi cenowe.
  • Suma: 14 + 42 = 56 różnych wersji opłat. Dodajmy do tego jakieś pobrania, żeby Klienci mogli też kupić za pobraniem. Niech będzie 1 metoda kurier pobranie i 1 punkt pobranie. 2 * 7 =14.

Kończymy na 70 różnych opłatach i 2 + 2 + 4 + 2 metodach wysyłki czyli 10.

Do tego na billingu bynajmniej nie będzie 10, tylko 11 metod bo Allegro One raz wozi UPS a raz DPD.

Czy autor tego potwora Smart! umie przewidzieć jakiekolwiek konsekwencje swoich działań i realizuje jakikolwiek plan? Czy budzi się z rana i wymyśla, że teraz będzie 6 progów, ale w dni nieparzyste 11 bo 11 to nieparzysta liczba.

Zresztą cudowne są koszta sprzedaży przy produktach za około 10zł. Produkt za 8,30zł prowizja min. 1,23 zł - maks. 4,18 zł.

Natomiast zapewne duże sklepy się z tym nie muszą użerać czy też dajecie im 100 różnych wersji rozliczeniowych?

oznacz moderatorów

Client:121447705
#7 Wielbiciel#

@esturion_pl Ale czym się martwisz? Przecież "Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!" 😄 /s

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@nat_not Czy wszystkie przesyłki Allegro Delivery będzie można nadawać w Zielonym?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Nie, w sposobie nadawania przesyłek nic się nie zmieni.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:

    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczysz bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

O szczegółach Allegro Delivery oraz o dacie rozpoczęcia programu poinformujemy w Aktualnościach.

Sprawdź, co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie Twoje oferty mogą być Smart!, gdy udostępniasz w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery.

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery.

Zobacz to na przykładach

MikroLITY_0-1713871646792.png

 

  1. Udostępniasz w ofertach metody Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Kurier DPD, Allegro Kurier DHL oraz Allegro Delivery z metodami:

    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.
  2. Twoje oferty są Smart!

MikroLITY_1-1713871646792.png

 

  1. Udostępniasz w ofertach metody Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup, Allegro Kurier DHL oraz Allegro Delivery z metodami:

    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.
  2. Twoje oferty nie są Smart!, ponieważ udostępniasz tylko jedną z dwóch wymaganych metod dostawy do drzwi.

Nie musisz wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

Jeśli udostępniasz jedną z metod Allegro One lub ORLEN Paczka – uzupełnimy Twoje cenniki dostawy o resztę metod z programu Allegro Delivery. Damy Ci o tym znać z wyprzedzeniem. Nie musisz też martwić się o aktualizację cen za dostawę – w programie Allegro Delivery zmienimy je za Ciebie przy każdej zmianie stawek przewoźnika.

MikroLITY_2-1713871646782.png

 

Możesz wyłączyć metody Allegro Delivery ze swoich ofert, jednak wtedy stracisz oznaczenie Smart!

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

I śmieszno i straszno 😉

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

chyba mam jakiś gorszy dzień dzisiaj, bo nie rozumiem, albo nie chcę już rozwiązywać tych ulepszeń Allegro. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Faktem jest, że mistrz stylistyki tego nie pisał. Chciałbym żeby ktoś z Allegro jasno odpowiedział, czy wszystkie te przesyłki Allegro Delivery będzie można nadawać w zielonej budce, czy mam cały dzień czekać na trzech różnych kurierów.

I druga sprawa - dlaczego znów gnębicie sprzedawców firmowych, a szara strefa dla niepoznaki nazywana "prywatnymi sprzedawcami" może się śmiać z nas przedsiębiorców-frajerów jeszcze głośniej?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter nie, w zielonym automacie paczkowym można nadać większość przesyłek Allegro One, przesyłki ORLEN Paczka należy nadawać tak jak do tej pory. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

To jest tak głupie, że prawie porównywalne z katalogiem produktów. Jedna pseudo metoda która jest 4 metodami, z czego 2 z nich to nadania Orlen, a dwie inne losowane UPS, DPD. To co za miesiąc? Losowanie spośród 10 różnych kurierów? Czy akcje 'Dzisiaj piątek po twoje paczki podjedzie kurier DPD'?

oznacz moderatorów

Client:121447705
#7 Wielbiciel#

@esturion_pl "To co za miesiąc? Losowanie spośród 10 różnych kurierów?"

A to nie wprowadzili ostatnio opcji "Kurier", która "automatycznie" losuje "najlepszą" usługę? 😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@la_nika  Do tej pory to ja na Orlenie tylko tankowałem. Ale rozumiem, że o nadawaniu Orlen paczek muszę sobie doczytać?

oznacz moderatorów

ChainSaw
#9 Pomysłodawca#

Czy koniecznie muszę uruchamiać Orlen ? do najbliższego punktu nadania mam 40 km

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ChainSaw  Przecież nie chodzi o to, żeby komuś zrobić dobrze, tylko żeby jak najwięcej sprzedawców przestało spełniać warunki Smart.

oznacz moderatorów

wisia2009
#7 Wielbiciel#

Na Allegro mogą sprzedawać  także prywatne osoby .Ja jestem osobą niepełnosprawną i dorabiam na Allegro legalnie , sprzedając  kilka/ kilkanaście rzeczy w miesiącu. Nie jestem żadną szarą strefą .Logiczne jest ,że tacy jak ja sprzedawcy / a wierz mi ta twoja ''szara strefa '' to większości takie osoby jak ja /nie dadzą rady ogarnąć zasad firmy, ale opłaty i prowizje płacą identyczne jak wielkie firmy . Zawsze możesz przenieść się do tego raju , nie musisz mieć firmy . Pozdrawiam

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Czyli Allegro teraz wyłączy pkt z jakości!

oznacz moderatorów

Client:121447705
#7 Wielbiciel#

@Halfrunt Allegro robi One po raz drugi, ponieważ ludzie wywęszyli, że Allegro One to syf i malaria. Malutki rebrand, zmienią trochę usługę a pod spodem zostanie ten sam śmietnik najpewniej.

Allegro ma problem sam ze sobą już.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Możemy prosić o trochę więcej szczegółów? Allegro One u mnie obsługuje aktualnie UPS i DPD, nadal tak będzie czy Allegro przejmuje te dostawy swoim kurierem? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@ares_ 

Niby jak mają przejąć. Ostatnio zmniejszyli obszar działania One Kuriera

oznacz moderatorów