anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W czerwcu zmienimy warunki Smart! na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W czerwcu 2024 wystartuje nowy program Allegro Delivery. W związku z tym wprowadzimy zmiany w warunkach Smart! i automatycznie dostosujemy do nich Wasze cenniki. Dokładną datę podamy w Aktualnościach.

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczycie bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

Co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie oferty mogą być Smart!, gdy udostępnicie w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

oraz

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery. 

Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
103 ODPOWIEDZI 103

cp24-pl
#7 Wielbiciel#

Aktualnie odbierają ode mnie paczki UPS, Inpost, DHL i DPD. Czy muszę uzgodnić jeszcze z jakąś firmą odbiory paczek, by pozostać SMART?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cp24-pl tak dojdzie orlen 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cp24-pl
#7 Wielbiciel#

a jak uzgodnię z Orlen, będę mógł zrezygnować z UPSa?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@nat_not 

Podziękował 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas @TomBanknoter najważniejsze jest w tym wszystkim ten zapis 😄

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość oraz jakość. Ty nie ponosisz odpowiedzialności za transport przesyłki ani konsekwencji jej ewentualnego zagubienia lub zniszczenia. Pozwoli Ci to skoncentrować się na jakości sprzedawanych produktów, właściwym zapakowaniu przesyłki oraz przekazaniu jej przewoźnikowi. Dla przesyłek przewożonych metodami Allegro Delivery bierzemy również odpowiedzialność za obsługę klienta.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@kostas11 

Kręciłem z tego beke na 2 stronie tematu 🙂

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 @serwis-texas W tej deklaracji najbardziej frapuje mnie ostatnie zdanie: Dla przesyłek przewożonych metodami Allegro Delivery bierzemy również odpowiedzialność za obsługę klienta.

Czy @nat_not mogłaby wyjaśnić, na czym to będzie polegać w praktyce, i czy już się mamy bać?

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy w ramach usługi Allegro Delivery zasięg kuriera One dla kupujących będzie ograniczony, tak jak jest teraz, czy trzeba się liczyć z rozszerzeniem w niedalekiej perspektywie? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-Sainkho- Usługa Allegro One jest wciąż rozwijana. O kolejnych zmianach będziemy informować Was z wyprzedzeniem, zamieszczając informacje między innymi w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  proszę o konkretną odpowiedź bo nigdzie nie moge jej dostac. Czy oprocz orlena wystarczy dodac allegro one kurier (kurier,box,punkt)? Czy trzeba mieć i allegro one kurier(punkt,kurier,box) i allegro one(punkt,box) które obsługują dpd i ups. ** można już dostać tak jakby nie można było zrobić jednego kuriera.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@petinek_pl a jesteś w rejonie działania One Kuriera ? bo jak nie to daj same One Box Punkt 🙂

Allegro samo automatycznie, wykryje 26 czerwca czy jesteś w zasięgu One Kuriera i w razie co Ci doda, tak samo Orlen sami Ci dodadzą jak masz uruchomione Allegro One, jedno lub drugie 🙂

kk.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

@kostas11 Dostałam mailowa odpowiedź od konsultanta " Metoda  Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier) nie zależnie czy jest realizowana przez UPS, DPD czy kuriera allegro liczona jest tak samo."

Tak więc wystarczy Allegro One (Punkt, Box, Kurier)"   

 

czyli wygląda,że wystarczy jedna z tych metod nie trzeba obu..

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@petinek_pl To w zasadzie nie są dwie metody, lecz dwie wersje jednej. Zaznaczasz albo to, albo to. Z tym że teraz wersja z kurierem będzie przymusowa dla tych, którzy mają nieszczęście znaleźć się w jej zasięgu

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@-Sainkho-  Osobiście wolałbym się liczyć z kurczeniem tego "potworka", a nie jego "mutowaniem" w niekontrolowany sposób. Czuję się jak tester wersji jakiejś usługi, co do której ktoś ma jakieś plany, ale sam nie wie jakie. Głównym hasłem usługi ONE  powinno być - "Jakoś to będzie".

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#10 Popularyzator#

Aktualnie część kupujących ma zablokowaną możliwość wyboru dostawcy. System narzuca go z góry i podobno najczęściej jest to kurier One  (dla tych co są w zasięgu). Jeżeli Allegro zdecyduje się wprowadzić to na stałe dla wszystkich, to sprzedających czeka mnóstwo anulowanych zamówień (wybór kuriera jest widoczny dopiero po zapłacie) lub negatywnych opinii za jakość dostawy.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Zostałam okłamana. Dziś włączyliście mi dwie metody dostawy i nie da się żadnej usunać Allegro one kurier i osobno allegro one z ups i dpd, poniżej treśc maila jaką mam od waszego konsultanta na potwierdzenie ze wystarczy jedna z metod allegro one kurier box ,punkt

 

" Metoda Allegro
> One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier) nie zależnie
> czy jest realizowana przez UPS, DPD czy kuriera allegro liczona jest
> tak samo."
>
> Tak więc wystarczy Allegro One (Punkt, Box, Kurier) .

oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

To jest właśnie ze strony Allegro jest najbardziej nienormalne (zaraz po katalogu produktów który jest największym niepowodzeniem tego serwisu).

Najpierw twierdzili: Sprzedający, róbcie wiele metod wysyłki by Kupujący mógł wybrać najdogodniejszą metodę dostawy!

A teraz jest 40 rozwiązań jak nie lepiej (pobrania, przedpłaty, punkty, sklepy, paczkomaty poczta, kurierzy itd). Natomiast Kupujący i tak nie może niczego wybrać, bo mu przypisuje wedle uznania.

Zresztą, skoro Klient i tak już często nie widzi jakim kurierem otrzyma przesyłkę to może warto w końcu zlikwidować niektóre metody nadmiarowe?

Czy jednak naprawdę musicie zmuszać sprzedawców do dziesiątek metod wysyłki jeżeli chcą sprzedawać z pakietem "Smart!"?

Kiedyś przecież był "Smart!" z samym InPostem i działało bardzo dobrze.

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@esturion_pl Ale Allegro nie działa dobrze z InPostem, bo chcą podebrać kawałek tortu z jego rynku paczkomato-kurierskiego.

Ostatecznie to się zakończy kompletną klapą a Allegro przepala pieniądze na ratowanie tego trupiego projektu.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  dlaczego nie zrobicie po prostu allegro one? Prosze o rzetelne wyjasnienie po ... co jest allegro one kurier, allegro one kurier box , allegro one kurier punkt , allegro one punkt ups, allegro one punkt dpd, allegro one box upd, allegro one punkt dpd? Bo do diabła nie wiem juz czym się różni to wszystko od siebie, na jakiej zasadzie wybierana jest dostawa przez kupujących, wprowadzilscie dzis na SIŁĘ allegro one kurier i juz klient zamowil dostawę do boxu, ale przeciez ups i dpd tez byli do boxu, czy ktos moze to wreszcie wyjaśnić??? Jutro znowu zamówię allegro one kuriera z ktorego zrezygnowalam rok temu bo nie odbieral mi paczek i znowu uslysze ze przyjedzie 4 h po zamknięciu sklepu i mam czekac..

oznacz moderatorów

petinek_pl
#12 Orędownik#

*allegro miało byc drugi raz box dpd, już się to wszystko miesza i myli ogłupieć można

oznacz moderatorów