anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 4 stycznia - dopłata za paczkomaty w smarcie

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#
Co zmienimy

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Uwaga: aktualnie na liście metod dostawy Allegro Smart! mamy:

  • Allegro Paczkomaty InPost – to tej metody dotyczy powyższa zmiana

 

Brawo allegro! Najpierw wymuszanie niskiej ceny dostaw, potem objęcie prowizją kosztu wysyłki, teraz to. Mam nadzieję, że UOKiK wreszcie dobierze wam się tyłków za to 🙂 

oznacz moderatorów
155 ODPOWIEDZI 155

pinsplash
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi Przyzwyczaili ludzi do Smarta, to teraz doją Sprzedawców 😞

Ale rzeczywiście - Niech zrobią płatne zwroty Smart !  ( taki ukłon w stronę biznesu Sprzedawców - bo na razie to oni za te zwroty płacą) https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/smart-zwroty-p%C5%82atne/idi...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash 

"Niech zrobią płatne zwroty Smart"

nie szalej tak z tymi płatnymi zwrotami, bo zrobią i będziemy musieli za nie płacić 😂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  O tym nie pomyślałem ! Za zwrot kupującego obciążyć sprzedajacego...No worries na pewno znajdzie się chory umysł który będzie to chciał przeforsować...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Żartujesz? Patrząc na działania Allegro należy się raczej spodziewać ponoszenia części kosztów zwrotów przez sprzedających.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

orbitkownia
#9 Pomysłodawca#

najgorsze jest to , że to my ponosimy dodatkowe koszty , nie kupujący, to dla nas jest znów podwyżka, znowu trzeba będzie podnieść ceny towarów na allegro, smarta wykupuje klient od allegro nie od nas. 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Ja koszty od razu przerzucam na kupujących, od Stycznia zrobię podwyżkę na cały towar.  Wystarczy mi, że na koniec Października miałem rozmowę z szefem który lekko się zdziwił jak zobaczył fakturę z Allegro, po podliczeniu wszystkich kosztów nie wygląda to zbyt optymistycznie. Nie dość, że ceny mam ustalone na granicy opłacalności (jak pewnie większość sprzedawców) to jeszcze mamy dodatkowo dopłacać do przesyłki ? Nie ma szans.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czyli wszystko 2zł do góry BRAWO ALLEGRO 😁

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

2 zł to minimum, bo tyle musisz pobrać od klienta i oddać allegro... a jeszcze jakiś zarobek by się przydał... 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Pozostaje jeszcze jeden wydaje się najskuteczniejszy sposób - WYŁĄCZENIE Z DOSTAW PACZKOMATÓW  . Trzeba się skrzyknąć i usunąć tą dostawę od 4 stycznia .

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ja koszty od razu przerzucam na kupujących, od Stycznia zrobię podwyżkę na cały towar.

No to ludzie przestaną kupować i tyle.

Już teraz na Alle są niektóre rzeczy droższe niż w nietaniej casto:

https://www.castorama.pl/klej-poliuretanowy-soudal-66a-250-ml-id-1007683.html

vs

https://allegro.pl/listing?string=SOUDAL%2066A%20250&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-...

 

OK, jest jakiś tańszy, 8 groszy : )

 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Z autopsji wiem, ze niektórzy producenci zaczęli brać się za ceny Allegro grożąc ze jak nie podwyzszymy cen to nam przestaną sprzedawać. Co śmieszne, rzadko mamy najnizszą cenę na Allegro. Sądze, ze to będzie trend, bo producenci widzą co się dzieje, ze Allegro chce wykosić sprzedawców i przejąc bezpośrednio rynki. Tyle, ze to nie jest dobre dla producentów. Dla Allegro też nie, tyle, ze oni jeszcze o tym nie wiedzą, a skończą w końcu jak Biedronka z 750 mln kary.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@the-foe 

Z autopsji wiem, ze niektórzy producenci zaczęli brać się za ceny Allegro grożąc ze jak nie podwyzszymy cen to nam przestaną sprzedawać.

Coś ci się pomyliło, producenci nie mogą żądać od ciebie podwyższenia cen, co najwyżej mogą podnieść cenę, za którą ty kupujesz u nich towar. Może jeszcze nie zauważyłeś, ale ostatnio, jak grzyby po deszczu, pojawiają się na Allegro Oficjalne Sklepy Producentów. To raczej producenci chcą wykosić sprzedawców detalicznych 😁

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Ja Ci nie opowiadam, co się dzieje na pasku TVP.iNfo tylko 100% fakt, z którym ostatnio walczyłem i nawet dostalismy listę pewnych produktów, których cena ma się zmienić na Allegro "na wczoraj". W mojej branzy nie ma ani jednego oficjalnego sklepu producenta. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@the-foe może jesteś jednym z tych sprzedawców, którzy jadą na 5-10% marży i producent ma z tego powodu straty, bo nikt nie chce sprzedawać jego produktów dlatego, że na Allegro jest niska cena. 😁 To jedyne wytłumaczenie, tego ze producent żąda od ciebie podniesienia ceny.  

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie. Dodatkowo dodam, że Allegro skutecznie dba o to, żeby sprzedający miał jak najmniej czasu na sprzedaż w innych kanałach. Ja sobie dziś też nieco przejrzałem - i tak samo, efekty mało optymistyczne. Szczególnie dotyczy to "drobnicy". Ile muszę doliczyć teraz do przedmiotu sprzedawanego za 1,35 zł? - Min. 1,50 zł. To tak po podsumowaniu - wychodzi na to, że przez ostatni miesiąc sprzedawałem część towarów bez zarobku.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

aa sorry co ja się czepiam, przecież możemy teraz ustawić swój awatar w centrum wiadomości 🤣

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie dość że cały ten rok był trudny dla sprzedawców przez tego wirusa to na każdym kroku zamiast pomóc tym co na nich pracują patrzą mu coś pod nogi podłożyć i oskubać z tego co mu się uda zarobić ,tego już chyba za wiele i myślę że w przyszłym roku tu już będzie znacznie mniej sprzedawców bo ile można dokładać do interesu .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety masz rację, gdyby nie pakiet dla nowych firm i pandemia zmuszająca firmy do wejścia na allegro to był by odpływ sprzedających 😞 Była fajna nagonka na debiut giełdowy teraz zaczyna się strzyżenie, akcjonariusze muszą mieć na plusie sprawozdania finansowe 😉

Przyzwyczaili wszystkich do smarta, i będziemy powoli dopłacać, trzeba znowu podnieść ceny produktów o kilka złotych 😞 

Prowizja od odstaw, dopłata 3,99 zł, brak możliwości dodania opakowania, teraz 1 - 2 do paczkomatów a najlepsze jest to że nie wiadomo kiedy i kto kupi z daną opcją, więc trzeba dodać do wszystkich produktów koszty transakcyjne 5 zł 😄 Powinna być możliwość dodania tego do zamówienia a nie do produktu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11  Nie zawsze się da doliczyć te kilka zloty do produktu ,ja sprzedaję tylko w licytacjach od 1 zł a tu to już nie ode mnie zależy cena końcowa .Moja przygoda z tym portalem jako sprzedawca  dobiega końca za parobka harować mi się tu nie widzi .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Wraz z tą zmianą wprowadzimy Program Szybkich Dostaw, w ramach którego będziecie mogli uzyskać bonus, jeśli w ofercie deklarujecie dostawę następnego dnia. Informację znajdziecie w poście a szczegóły w Aktualnościach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów