anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

mam pytanie obecnie mam DPD i analizuje oplaty dodatkowe u innych kurierow mysle nad DHL jesli dodam go i np mam paczke : 30x46x126 waga gabarytowa wychodzi 43,47 kg, więc tutaj  może zostać doliczona dopłata za wagę gabarytową powyżej 31.5kg - 2.99 zł oraz Element niestandardowy (przynajmniej jeden z wymiarów jest większy niż 120 x 60 x 60 cm) 25.99 zł a czy np jak bede to chciec nadac przez allegro nie pokaze mi sie komunikat ze nie moge nadac gdyz za duze wymiary podaje ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FUB_Step-Bud odpisałam tutaj 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ to czy sprzedający oferują przesyłki, które mieszczą się lub nie do automatów paczkowych sprawdzamy w taki sposób, że weryfikujemy czy takie metody były dostępne w ofertach w przeszłości, więc usunięcie ich nie zadziała w tym przypadku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika  ale zadziała jeśli zostaną wystawione jako nowe aukcje 🙂

POza tym wczesniej działało . Mieliśmy np siekiery wystawione tylko do odbioru w punkcie bo nie wchodzą do paczkomatu lecz aby mieć smarta konsultant wskazał ze mamy z cennika dostaw usunąć punkty pocztowe /orlen/żabka . Tak było kiedy wchodziły dwie obowiązkowe metody dostaw do punktów. Stąd też było moje pytanie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@la_nika to trochę słaby sposób weryfikacji, bo są różne wymiary dla paczek dostarczanych do punktów, a inne do boxów. I to co zabierał np. kurier DPD z odbiorem z punktu (długość 100cm), nie będzie mieściło się często do boxa one. Szkoda, że tego nie widzicie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza dziękuję za Twoją uwagę. Przekazywałam to już do zespołu, który zajmuje się zasadami Smart!, ponieważ system tego nie weryfikuje, żeby Smart! było w ofertach to należy usunąć wszystkie metody dostawy do punktu lub automatu paczkowego jeśli przesyłki nie mieszczą się w normie przewoźników, nawet jeśli w jednej takiej metodzie się mieszczą, ale nie jest się w stanie spełnić warunków dotyczących punktów odbioru w ramach Smart!
Jeśli dostanę informacje o zmianie w tym o obszarze, będę dawać znać.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@la_nika podobna sytuacja dotyczy formy dostawy allegro one/box/kurier. Załóżmy, że mam produkt, który ma 90cm długości. Mogę go wysłać kurierem, ale nie zmieści się do boxa. Według mnie ta opcja powinna być rozbita, na box/punkt oraz osobno kurier. Wtedy większe przesyłki można byłoby wysyłać kurierem. Aktualnie nie mogę ustawić kuriera one do takich paczek, bo nie mam wpływu, czy kupujący nie wybierze np. boxa i produkt się do niego nie zmieści. Według mnie to jest niedopracowane.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza te sugestie również przekazałyśmy do zespołu Allegro One. Również mam nadzieję, że te opcje zostaną rozdzielone. Dziękuję za Twoje spostrzeżenia! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@la_nika zapytam przy okazji o jeszcze jedną rzecz. Ustawiam sobie w formach dostawy Allegro One (Punkt, Box, Kurier) , ale wiadomo, że on nie obsługuje całego terenu Polski, tylko wybrane destynacje. Czy klient spoza obszaru obsługiwanego przez allegro one ma wyświetlane te formy dostawy ? chodzi mi o to, żeby nie było sytuacji, że ktoś wybierze taką formę dostawy dla adresu, który nie jest obsługiwany.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Kuriera przypisujemy na podstawie kodu pocztowego kupującego. Czyli jeśli kod sprzedającego jest obsługiwany, a kupującego nie, to nie będzie mógł zamówić przesyłki tą metodą. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA1
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

Poważnie? miesiąc przed wdrożeniem zmian będziecie się zastanawiać jak dostosować system wysyłek do realnego życia?

Przypuszczam że nikt ze "specjalistów" nie obsługiwał w życiu wysyłek w praktyce. Brawo dla teoretyków, którzy całkiem realnie wykańczają sprzedawców!!!

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

@la_nika to proszę też o zweryfikowanie błędu o którym wspominałam wielokrotnie wyżej - co z przesyłkami o wadze 25-30kg oraz dużych gabarytowo tj 130x60x60. Bierze je teraz TYLKO Pocztex - nie ma technicznie możliwości przypisania drugiego kuriera. Proszę o weryfikację jak mam wprowadzić zmianę której nie mogę wprowadzić bo nie dajecie takiej opcji?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@realbudcom jeżeli chodzi o metody dostawy z odbiorem w punkcie lub automacie paczkowym to nie należy udostępniać w ogóle takich metod jeśli przedmioty w ofercie nie mogą być nadane w ten sposób. Jeśli chodzi o przesyłki, których dłuższy bok ma ponad 120 cm to obecnie Pocztex nie obsługuje takich przesyłek, można je nadać jedynie za pomocą Kuriera DPD, zgłosiłam już ten problem do zespołu, który zajmuje się metodami dostawy w ramach Smart! 
Gdy otrzymam informacje  w tej sprawie, dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

@la_nika nie jest to prawda, bo od 2 lat wysyłam takie paczki Pocztexem w ramach SMARTa to po pierwsze, a po drugie DPD owszem bierze przesyłki, których bok ma 120, ale dodatkowo dochodzi tam waga gabarytowa, czyli moje przesyłki o wymiarach 120x60x60 nie spełniają tych wymogów i nie mogę ich nadac przez DPD, bez dużych opłat dodatkowych.  Kolejna rzecz to waga - w DPD w ramach SMART max waga to 10kg, a w Pocztexie 25kg. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mikeza tak mam różne etykiety, dopiero od kilku dni udestępniam tę usługę i jeszcze jej nie pojąłęm. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mikeza a to, jak zamówię odbiór to co, też dwóch różnych kurierów przydzie?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Halfrunt jak z odbiorem nie wiem, ale z tego co przekazało allegro to faktycznie obsługuje tą usługę 2 różnych kurierów, czyli UPS i Allegro one. Ja ustawiłem sobie tylko punkty/box i te paczki odbiera UPS, a jakbym ustawił punkty/box/kurier to wtedy zabiera je kurier allegro one. Jest to mocno pokręcone, ale czy odbierają wszystkie paczki z adresu, tego nie wiem. z paczkomatów jak widać osobno.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza @Halfrunt bo one kurier lata w

Obecnie z usługi można skorzystać w wybranych miastach Polski:

  • Warszawa i okolice – między innymi Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Łomianki
  • Poznań
  • Kraków
  • Lublin
  • Łódź
  • Wrocław
  • Częstochowa
  • Toruń
  • Bydgoszcz
  • Katowice i wybrane miasta aglomeracji śląskiej – między innymi: Bytom, Chorzów, Czeladź, Będzin, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Sosnowiec, Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Radzionków, Dąbrowa Górnicza.

Możesz także sprawdzić, czy Allegro One Kurier dostarczy przesyłkę na Twój adres – wprowadź swój kod pocztowy, a my wyświetlimy informację, czy dostawa na ten adres jest możliwa.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 czyli jak ktoś mieszka tam, gdzie taki kurier nie obsługuje, to nie wyświetli mu się przy wyborze form dostawy opcja kuriera allegro one ? Czy może jednak jego paczkę dostarczy wtedy ups ? Jak to działa ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza klient zamówi ale Ty nie nadasz wyskoczy komunikat że Twój kod pocztowy nie jest obsługiwany 😄 

Tak jak u mnie to nie działa to muszę dać tylko One punkt i Box 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów