anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

nie wiem ja jestem nie długo na allegro i nie nadążam z tymi ciągłymi zmianami na tym Allegro ( i to kazda na - )

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@realbudcom może i komuna, ale podjazd po paczki praktycznie za free i brak oszukańczych dopłat jakie pojawiają się u wszystkich kurierów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Czyli jesli dobrze rozumiem obecnie mam przykladowo DPD tylko jesli bym podpisal umowe z 

  • Allegro Kurier Pocztex nie strace smarta w moich ofertach ? 
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@FUB_Step-Bud 

Jeżeli nigdzie nie udostępniasz odbiorów w punkcie to tak. Umowa z Pocztą do cennika Allegro Pocztex Kurier i styka.

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

nie udostępniam do punktow bo mam duze gabaryty .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@FUB_Step-Bud przy 2 kurierach masz nadal smarta, ale musisz mieć wtedy tylko dostawę pod adres, bez punktów, no chyba, że to będą 3 różne punkty/paczkomaty

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@realbudcom  To akurat chyba nie zależy od samej Poczty P., ale od tego jak ma skonstruowaną umowę z Allegro. A czy komuna? Działa na pewno znacznie lepiej niż hipernowoczesne kapitalistyczne Allegro One 😎

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@DlaMistrzow_pl "to szukam rozwiązania by skutecznie "odstraszyć" kupujących od wybierania metod wysyłek, które nie są mi na rękę" - hehe, Allegro robi dokładnie odwrotnie. Jak otworzysz listę metod dostawy w ofercie, to pierwsze 8 (słownie: osiem) miejsc zajmują różne mutacje Allegro One. I nie masz na to żadnego wpływu

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ilość form dostawy już jest tak duża, że niedługo trzeba będzie rozwijać jakąś specjalną zakładkę z kilkoma stronami, żeby to ogarnąć. Ja już mam klientów, którzy się w tym gubią i np. wybierają odbiór z punktu (sklep), a potem próbują odebrać paczkę z paczkomatu, który stoi pod tym sklepem, bo myślą, że to jest to samo. Kabaret jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza Tak, ale to jest sztuczne mnożenie bytów przez Allegro. Ja zaznaczam jedną opcję "Allegro One Box/Punkt", a allegrowi ulepszacze wszechrzeczy robią z tego osiem. Z Allegro Pocztex jest podobnie (chociaż tu zmutowanych metod dostawy jest "tylko" sześć)

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TomBanknoter i to jest robienie ludziom wody z mózgu i dodatkowe utrudnianie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza W komplikowaniu prostych rzeczy Allegro jest mistrzem świata. Tylko że jak się ciągle poprawia coś, co dobrze działa, to w końcu się to zepsuje

oznacz moderatorów

YouSpace
#8 Zapaleniec#

Paczek które nie mieszczą się do paczkomatu ale mieszczą się do punktu odbioru nie będzie można oznaczyć smart?? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@YouSpace poruszałem już ten temat, ale allegro ma to gdzieś. Mamy przesyłki, które spełaniają gabaryt odbioru z punktu dpd lub pocztex, ale są zbyt duże do paczkomatów i to jest faktycznie problem. Mało tego, allegro one jest połączone z kurierem/odbiorem/boxem, więc to już jest dziwactwo, bo nie można ustawić sobie kuriera bez reszty, a wymiary przesyłek są przecież różne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Allegro_One Jak to jest, gdy umieszczam w czwartek w zielonym box 3 paczki do różnych odbiorców, kurier zabiera tego dnia tylko jedną z nich, a kolejne dwie - dnia następnego!

Czy to działa wg. jakiegoś klucza?, sytuacja niekomfortowa dla pozostałych dwóch klientów, którzy zamiast w piątek "dzisiaj" otrzymać zamówienie, dostaną je w poniedziałek.

Proszę o wyjaśnienie 

nr przesyłek:

A0000T68P2

A0000RR7F9

A0000RR7E2

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Halfrunt paczki allegro punkt/box odbiera UPS, a allegro punkt/box/kurier chyba kurier allegro one. Może to stąd ten problem ?

masz różne etykiety ? tzn ups lub allegro one ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   jeszcze tylko dopytam. Jeśli nie obejmuje mnie kurier ONE a z cenników wyrzuce punkty i paczkomaty pozostawie tylko metody kurierskie Pocztex i DPD to oferty nadal pozostaną smart ?

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Pod warunkiem, że przedmioty nie mieszczą się w skrytkach np. za duże, za ciężkie. Nie wiem jak oni chcą to weryfikować, nie wszystkie przedmioty mają wymiary opakowania i wagę w parametrach.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@DlaMistrzow_pl  co do weryfikacji tu już to kiedys było kiedy musiały być dwa odbiory w punkcie lub paczkomacie. Po prostu jeśłi w cenniku dostaw nie było punktu/paczkomatu to z automatu odpowiednia metoda kurierska kwalifikowała do smarta. Dlatego własnie pytałem moderatorki czy teraz bedzie tak samo

oznacz moderatorów

YouSpace
#8 Zapaleniec#

ja tak ustawiłem u siebie i działa, zniknął napis że do 30 sierpnia. 

ale z pocztexa i dpd też trzeba wyrzucić punkty odbioru

oznacz moderatorów