anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Halfrunt  "dwóch różnych kurierów przyjdzie?" Albo ten sam dwa razy 😂

oznacz moderatorów

MelongiBombki
#7 Wielbiciel#

Dlaczego tak utrudniacie sprzedaż. mam kilkaset aukcji. Ogromny przestrzał wagowy i gabarytowy. Każdy opcja wysyłki ma inne wymiary maksymalne inne wagowe . Po prostu obłęd

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Prosty przykład- inpost. Jestem w strefie C czyli do godz 14. Zamawiam sobie dzisiaj podjazd o godzinie 12. Minutę później telefon. "Nie dam dzisiaj już do Pani rady podjechać, bo jestem już w drodze na sortownie i kończę pracę". No jakoś mi się go udało ubłagać, bo jeszcze daleko nie odjechał i wrócił po moje paczki. Pogadaliśmy i realnie zabiera paczki maksymalnie do godziny 11, czasami wręcz już o 9:40 jest w drodze na sortownię i koniec. Później mógłby zabrać inny kurier z paczkomatu ale znowuż nie da się paczki kurierskiej wysłać w paczkomacie bez anulowania etykiet, a kurier obsługujący paczkomaty nie podjedzie do kogoś po paczki.... I nawet nie narzekam na kuriera, to jeden z tych bardziej ugodowych, bywali o niebo gorsi. Po prostu to są fakty. I jak się mają do fantazji allegro??? Po co w ogóle ludziom każecie sprawdzać strefy jak to działa zupełnie inaczej??? O 14 to on jest w okolicach Kalisza, a nie u mnie...@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Widzisz ja tak znowu mam z kurierem UPS (allegro one) on u mnie podjeżdza chwilę po 9 i nie ma opcji na późniejszy podjazd. Zresztą wcale się nie dziwię, że kurierzy podjeżdżają o takich godzinach - przecież on nie ma tylko jednej firmy do odbioru a wręcz jest niemożliwe żeby wszystkie firmy odbierać o godzinie granicznej. Cały system All późnych podjazdów jest z założenia nastawiony na duże firmy, które mogę sobie wynegocjować specjalne podjazdy po przesyłki. Mali a nawet średni sprzedawcy nie mają szans cokolwiek zrobić z tym faktem.

Tak dla informacji moje częste godziny podjazdów to:

UPS - chwila po 9:00

Inpost - często zaraz po 11:00

DPD - Prawie zawsze po 11:00

DHL - ok 14:00

Poczta Polska - tu najłatwiej bo sam wożę do placówki.

I oczywiście dodam, że za takie godziny graniczne wysyłek jakie mam ustawione otrzymuje mniejszą ilość punktów w ocenie jakości sprzedaży. 
Bardzo niesprawiedliwy system.

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@AnnaG-Antyki Taki problem z kurierami jest wszędzie. Nie da się zrobić tak żeby kurier był u każdego o np. 14:00 jest to fizycznie niewykonalne. Musieliby wysyłać kurierów na rejon o różnych godzinach. Jeden pracowałby od rana do południa, drugi od południa do wieczora wtedy dałoby się to logistycznie ogarnąć. Strefa działa tylko z paczkomatami i paczkopunktami. Jeżeli umieścisz paczki do godziny 14 w paczkomacie lub punkcie to kurier ma obowiązek odebrać paczki do godziny wynikającej ze strefy. Rozmawiałem z wieloma kurierami i wiem jak to działa w praktyce dlatego nie zamawiam podjazdów, bo to jest loteria.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

U mnie w paczkomacie to akurat też nie działa. Jak wrzucę kilka paczek to jeszcze będzie ok. Ale jedna- dwie to potrafią dobę kwitnąć.

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@AnnaG-Antyki Kiedyś u nas też się zdarzały podobne sytuacje, ale zgłaszałem osobiście oficjalne skargi do Inpost (paczkomaty obsługują podwykonawcy, a nie pracownicy Inpostu) i muszę przyznać, że od 2-3 lat wszystko działa bardzo dobrze. Czasami pakujemy paczki o 13:59, ostatnie wchodzi kilka minut po 14 i wszystkie są odbierane.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

To oznacza, że dopiero w pażdzierniku muszę uruchomić dodatkowego kuriera i odbiór w punkcie?

Od razu przestał boleć mnie brzuch.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

To już drugi raz przesuwają termin.

Zaczynam liczyć na to, że wprowadzą obowiązkowo na świętego nigdy.

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Najpierw niech zwiększą ilość tych swoich one-paczkomatów, żeby można było wygodnie nadawać przesyłki! Obecnie musiałbym jechać ok 15km do najbliższego punktu, a podjazd kuriera odpada, bo od rana do późnego popołudnia często jestem poza firmą.

Chyba oleję ten cały SMARK...

oznacz moderatorów