anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Zyskaj bonus za dostawę następnego dnia - poznaj Program Szybkich Dostaw

annas14-firma
#13 Ambasador#

@cicop  Nic takiego nie widzę w Regulaminie Programu Szybkich Dostaw.

Faktyczny czas dostawy jest określony tak:

g) Pierwsza próba doręczenia przesyłki do Kupującego lub dostarczenie jej do wybranego punktu odbioru lub Paczkomatu InPost nastąpi tego samego dnia lub w dniu kalendarzowym następującym po dniu złożenia przez Kupującego zamówienia;

Nigdzie nie ma mowy o której godzinie zamówienie zostało złożone.  

Odpowiedz
Ładowanie...

cicop
#9 Pomysłodawca#

Tak tylko że dużo Sprzedających tak jak ja drukuje listy przewozowe nawet wieczorami żeby mieć gotowe na następny dzień.

Wtedy lipa z BONUSU ponieważ 1 doba dłużej od wydrukowania listu przewozowego.

Wiem bo już przerobiłem.

Odpowiedz
Ładowanie...

annas14-firma
#13 Ambasador#

Liczy się data zamówienie klienta, nie pobrania numeru przewoźnika.

Odpowiedz
Ładowanie...

cicop
#9 Pomysłodawca#

Czyli najlepiej dla Sprzedających żeby nie Kupujący nie kupowali popołudniami:)

Odpowiedz
Ładowanie...

alysaa
#7 Wielbiciel#

Szkoda ze najwiecej zamowin wchodzi po południu i wieczorem 🤮

Odpowiedz
Ładowanie...

alysaa
#7 Wielbiciel#

Wszystkie zamówienia , ktore wejdą mi po 13 drukuje etykiety wieczorem, zeby mieć mniej roboty rano i coooo od tej godziny zaczynaja liczyć ? To jest chore, na czacie jeden konsultant mowi, ze od zabrania paczek przez kuriera a inny ze od daty wygenerowania etykiety No to jak to w końcu jest? To jak ktoś ma 300 paczek to ma czekać z wygenerowaniem etykiety do 13 zeby sie ewentualnie załapać na ten bonus bo spełni warunek dostarczenia w ciagu 24 h ? 
wtf?

Odpowiedz
Ładowanie...

annas14-firma
#13 Ambasador#

Z Regulaminu Programu Szybkich Dostaw.

Punkt 3

g) Pierwsza próba doręczenia przesyłki do Kupującego lub dostarczenie jej do wybranego punktu odbioru lub Paczkomatu InPost nastąpi tego samego dnia lub w dniu kalendarzowym następującym po dniu złożenia przez Kupującego zamówienia;

Nigdzie nie ma mowy o której godzinie zamówienie zostało złożone ani wygenerowana etykieta.  Liczy się dzień złożenia zamówienia i pierwszej próby dostarczenia.  

Oczywiście wszystkie moje SMARY z 5-01 spełniły ten warunek nie zostały zakwalifikowane do bonusu. Nie wiem dlaczego, ale maze być kilka przyczyn.

Podejrzewam podpunkt: 

h) Sprzedający realizuje dostawy zgodnie z terminami, o których mowa w pkt d) powyżej dla co najmniej 95% zamówień (w tym również nieobjętych Usługą Allegro Smart!) złożonych w okresie 30 dni kalendarzowych poprzedzających dane zamówienie.

Jak to sprawdzić? Czy 30 dni w Programie?

Odpowiedz
Ładowanie...

cicop
#9 Pomysłodawca#

Nie mówię tu o godzinach a dobach i nie stworzonym przez Allegro regulaminem tylko z autopsji.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: 4 stycznia zmiany w Regulaminie Allegro - sprawdź czego się spodziewać

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

Czy dodatkowa opłata jest naliczana zawsze a potem rozliczana w formie zwrotu? Jeśli nie to chyba jakiś ponury żart.

Klient zamówił paczkę w piątek 8.01 o godz. 15:27, wysyłka następuje tego samego dnia tj 8.01 godz. 17:28, w sobotę rusza w drogę, w niedzielę klient odbiera. Opłata na konto wchodzi. Przecież to jest plucie w twarz sprzedawcom przez allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@MM-TECH do przyznania bonusu liczą się dni kalendarzowe, a do pobrania opłaty liczą się dni robocze 😁

Czyli, jak wyślesz w piątek, a paczka trafi do paczkomatu w sobotę, to dostaniesz bonus, a jak trafi do paczkomatu w poniedziałek, to zaplacisz. To Allegro ma zarobić, a nie ty.

Odpowiedz
Ładowanie...

MM-TECH
#9 Pomysłodawca#

Żałosne, allegro gdyby choć trochę szacunku miało do nas udzielałoby tego rabatu w przypadku gdy sprzedawca nadał paczkę tego samego dnia. Czy my mamy wpływ na pracę firm kurierskich (pytanie retoryczne).

Odpowiedz
Ładowanie...

TATLOK
#14 Krzewiciel#

Rozumiem, że bonusu nie otrzymam również dla "ciemnych etykiet", które mogły by być nadane w czwartek i dostarczone w piątek, ale nie będą bo wszystkie smarty w środę i czwartki są w opcji dostawy weekendowej, czyli zaplanowane do paczkomatu na sobotę.?

Odpowiedz
Ładowanie...

annas14-firma
#13 Ambasador#

@TATLOK  Tego nikt tu nie wie.

Teraz sprawdziłem, że wszystkie pozycje mojego zestawienia rozliczenia z 5 stycznia 2021:

• Opust w ramach Programu Szybkich Dostaw - Paczkomaty w InPost  -  0,00 zł
  • Opust w ramach Programu Szybkich Dostaw - Kurier 0,00 zł

Dotyczą przesyłek nie objętych SMART. Więc nie są objęte Programem. Po co są pokazywane?
Jest jeden SMART ale 
  • Allegro Paczkomaty InPost       -0,99 zł

pomimo 23h od złożenia zamówienia do odbioru z paczkomatu. 
@nat_not  NUMER ZAMÓWIENIA:  08df4d74-4e7e-11eb-9adf-e5a494716095
Odpowiedz
Ładowanie...

RED
#17 Koryfeusz#

Ten system liczenia upustów to patologia

pomijam juz skomplikowanie procedur

i żadanie wysłania tego samego dnia co zamówienie

w sytuacji gdy kurier inpostu podjeżdża do firmy tylko raz dziennie i to w różnych godzinach

a jak podjedzie późno to i tak nie ma szans by przesyłki doszły w ciągu 24h

ale to także dyskryminuje Kupujących i tym powinien zająć się uokik

bo sprzedawca teraz będzie różnicował sobie wysyłkę na przesyłki do których otrzyma rabat i na przesyłki, które może wysłać później bo i tak rabatu nie będzie

jest szansa że do miast wojewódzkich inpost dostarczy szybko przesyłki ale do małych miasteczek i wiosek niekoniecznie

ponadto jak już widzę na allegro większość sprzedawców podniosła ceny

więc za usługę smart dopłacą także Ci kupujący którzy tego smarta nie mają

Odpowiedz
Ładowanie...

www_bagazniki_eu
#8 Zapaleniec#

@nat_not 

zakup 03.01.2021 22:19

Przygotowana przez Nadawcę 4 Sty 2021, 10:52

Odebrana od klienta. 4 Sty 2021, 13:05

Umieszczona w Paczkomacie (odbiorczym). 5 Sty 2021, 19:04

Rabat nie został naliczony i tu mam pytanie z jakiego powodu?

Odpowiedz
Ładowanie...

Superklik
#9 Pomysłodawca#

Mogę się mylic, ale wydaje mi się że jak zakup był 3 to paczka powinna być dostarczona 3 lub 4 żebyś mógł dostać rabat 🙂 

Odpowiedz
Ładowanie...

eCSI
#9 Pomysłodawca#

no dokładnie najprościej wyjaśnić to w ten sposób rabat można otrzymać tylko  w przypadku zamówień od poniedziałku do piątku - czwartek, piątek tylko powstaje etykieta, że paczka w weekend ma być dostarczona, sobota już normalna a z tego co mi wiadomo Inpost w niedziele nie pracuje i to są paczki od północy do godziny zadeklarowanej przez sprzedawcę czyli np: w naszym przypadku od 0-14.30 w każdy dzień roboczy a za resztę płacimy na sto procent czyli każde popołudnie plus całe weekendy w sumie najlepiej dla sprzedawców,żeby wszyscy kupowali zaraz po północy w tygodniu 🙂 a tak wychodzi że około 30% paczek może uda nam się dostać ten niby bonus

Odpowiedz
Ładowanie...

Waza_ZB
#9 Pomysłodawca#

bo nie ustawiłeś godziny granicznej np. 23.00 nie dotarła do paczkomatu 4 stycznia. Trudno w to uwierzyć, prawda?

Odpowiedz
Ładowanie...

alysaa
#7 Wielbiciel#

A jak jest z ta godzina, mam ustawione wysyłka 24h ale nie mam ustawionej godziny np do 9 wysyłka tego samego dnia.  Czy to ma znaczenie aby otrzymać bonus ? 

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@alysaa ma znaczenie, ponieważ bonusem objęte są tylko te zamówienia, które zrealizujesz do tej godziny. 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...