anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[16.02] Zapytaj Eksperta - Wysyłam z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

11 stycznia 2022 r. wprowadziliśmy nowy wygląd Wysyłam z Allegro.
Obecnie możecie korzystać zarówno z nowej jak i starszej wersji narzędzia. Wkrótce nadanie przesyłek będzie możliwe już tylko w nowym Wysyłam z Allegro.

Warto się na to przygotować, dlatego jeśli macie pytania dotyczące nowego narzędzia zadajcie je w tym wątku Ekspertce - Magdzie Tomczyk.

la_nika_0-1644915009903.jpeg

@mgd_tomczyk pracuje w Allegro od 4 lat. Na co dzień zajmuje się rozwojem narzędzia do nadawania przesyłek, Wysyłam z Allegro.


Dziękujemy za udział w spotkaniu i za Wasze pytania!

Poniżej znajdziecie zapis sesji. Wątek został zamknięty, jeśli macie dodatkowe pytania związane z Wysyłam z Allegro zachęcam do zadawania ich w osobnych wątkach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
79 ODPOWIEDZI 79

logario_ig
#12 Orędownik#

W "nowym" WzA:

  1. Brakuje grupowego podglądu statutu przesyłek (nie zamówień tylko już samych przesyłek: nadana, w drodze, w doręczeniu) - tak jak to widać w starym WzA na stronie "Zamówione przesyłki". W nowym WzA status przesyłki widać dopiero w szczegółach zamówienia. Nie można w ten sposób sprawdzić czy wszystko z przesyłkami jest ok, czy może jakiś klient ma np. problem z obiorem przesyłki i wymaga pomocy (większość przesyłek daje się w tej sposób "uratować" przed zwrotem). W starym WzA możemy na bieżąco monitorować przesyłki i reagować w przypadku jakichś problemów - w nowym systemie nie będziemy mieli takiej możliwości - o problemach z przesyłką dowiemy się zapewne dopiero gdy ta do nas wróci.
  2. Brakuje możliwości zamawiania kuriera dla więcej niż jednego zamówienia na raz. Tworzymy przesyłki przez API i w starym WzA pojawiały się one od razu w zakładce "Zamówione przesyłki" - gdzie można łatwo odfiltrować przesyłki wymagające wezwania kuriera np. filtr "DPD" + "bez podjazdu kuriera", potem "Zamów podjazd" i gotowe. W nowym WzA nie ma takiej opcji - można jedynie wejść w szczegóły zamówienia i tam wezwać kuriera dla jednej paczki. Brakuje filtrowania przesyłek i brakuje operacji grupowych na przesyłkach.

Kiedy wymienione braki zostaną uzupełnione i w nowym systemie będzie dostępna pełna funkcjonalność starego? W takiej postaci nowy system będzie dla nas utrudnieniem (a pośrednio też dla klientów ze względu na brak możliwości monitorowania przesyłek).

 

 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dzień dobry,

  1. Tak, jak piszesz, statusy i historia przesyłki jest dostępna w Szczegółach zamówienia, w sekcji Przesyłki. Pracujemy jednak nad udostępnieniem listy nadanych przesyłek, gdzie statusy przesyłek będą widoczne.
  2. Po utworzeniu listy nadanych przesyłek, o której piszę powyżej, będą na niej możliwe grupowe operacje: zamawianie podjazdów, drukowanie etykiet i anulowanie przesyłek 🙂

 

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@mgd_tomczyk Fajnie. A kiedy ta lista nadanych przesyłek się pojawi? Mam nadzieję, że jeszcze przed wyłączeniem starego WzA.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@logario_ig mamy tak zaplanowane prace, żeby Lista pojawiła się jeszcze w lutym 🙂

oznacz moderatorów

na100
#8 Zapaleniec#

Cześć. W nowym wyglądzie brak jest dla mnie podstawowej rzeczy z której korzystałem, mianowicie szablony przesyłek. Można było ustalić wymiary i wagę i tylko wybierać. Jak miałem 100 podobnych paczek, wystarczyło wybierać szablony a teraz trzeba wpisywać osobno co zajmuje 10x więcej czasu. Koniecznie dodajcie szablony bo inaczej nie ma to sensu. Pozdrawiam Michał

oznacz moderatorów

Happy-Colors-pl
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, szablony to też bym chciał aby zostało dodane oraz do allegro onebox gabaryty przesyłek tak jak na inpost typu A, B, C 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@Happy-Colors-pl dzięki za sugestię! Nad "szablonami" już pracujemy 🙂 

oznacz moderatorów

Happy-Colors-pl
#9 Pomysłodawca#

@mgd_tomczyk mam jeszcze problem przy tworzeniu etykiet z drugiego konta, muszę się na to drugie konto przelogować żeby zrobić etykietę. 
Jak sie nie przeloguje i tylko wybiorę zamówienia z drugiego konta ale jestem zalogowany na tym głównym to kręci się cały czas kółko i nie wygeneruje. 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@Happy-Colors-pl tak, przez jakiś czas przelogowanie się będzie jeszcze konieczne. Pracujemy nad umożliwieniem nadawania przesyłek z powiązanych kont, bez konieczności przelogowywania się.

oznacz moderatorów

Happy-Colors-pl
#9 Pomysłodawca#

@mgd_tomczyk Fajnie byłoby żeby na etykietach drukował się nick kupującego w nowym wysyłam z allegro, wpisuje on się w formularzu do zawartość przesyłki ale nie jest on drukowany na etykiecie 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@Happy-Colors-pl pole "Zawartość przesyłki", w którym podstawiamy login kupującego, jest widoczne na etykietach większości przewoźników. Na jakiej obserwujesz brak loginu?

oznacz moderatorów

Happy-Colors-pl
#9 Pomysłodawca#

@mgd_tomczyk Na allegro One oraz UPS nie są widoczne loginy w etykietach 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@na100 wiemy o potrzebie funkcjonalności takiej, jak dawne szablony i planujemy jej dodanie. Dopytam: czy dla Ciebie wystarczające byłoby zapamiętanie tylko wymiarów i wagi, czy jakichś innych ustawień również?

oznacz moderatorów

na100
#8 Zapaleniec#

@mgd_tomczyk musi być przynajmniej taka funkcjonalność szablonów jak w starym "wysyłam z allegro" + ubezpieczenie. Ewentualnie wybór może być widoczny przy samym zamówieniu aby można było szybko zmienić dany parametr np. szerokość bo np. reszta z szablonu się zgadza. Przy wyborze allegro box, one nie znalazłem możliwości zaznaczenia gdzie nadam paczkę ( punkt, automat) i nie znalazłem też możliwości zaznaczenia że ma odebrać kurier. W starym "wysyłam allegro" jest lista najbliższych adresów. Dodatkowo co uważam też za bardzo ważne jest łączenie kont i sumowanie paczek z różnych kont. Teraz jest tak że jak na jednym koncie mam kilka paczek UPS i wybieram aby kurier podjechał to płacę za dojazd i jak mam na drugim koncie jedną paczkę USP to też trzeba płacić za dojazd choć można to ominąć i wybrać że samemu się zawiezie i kurier UPS i tak weźmie paczkę przy okazji i teoretycznie się za nią nie płaci, tak zostałem poinformowany choć tego nie sprawdziłem. To samo tyczy się innych przewoźników szczególnie inpost. gdzie poniżej 5 paczek płaci się za dojazd i gdy z drugiego konta mam tylko 2 paczki muszę płacić za dojazd a gdyby się sumowały to bym nie płacił, staram się to omijać wożąc te 2 paczki do paczkomatu ale to bez sensu. Jak jeszcze coś wymyślę to dam znać 🙂 Ważne aby wszytko śmigało gdy odpalicie bo inaczej sporo ludzi będzie w.... 😉 

 

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@na100 dzięki za wszystkie te sugestie 🙂 Pracujemy już zarówno "szablonami" jak i obsługą przesyłek z kilku kont powiązanych, co rozwiąże problemy z limitem przesyłek odnośnie podjazdów kuriera. 

Jeśli chodzi o nadanie przesyłek w punktach: w nowym formularzu nie ma już konieczności wskazywania takiego punktu, można nadać w dowolnym. Jedynym wyjątkiem jest Poczta Polska, gdzie trzeba wskazać Urząd nadania.

 

jeśli chodzi o 

oznacz moderatorów

na100
#8 Zapaleniec#

@mgd_tomczyk ale jak nadajesz inpost to musisz wybrać czy kurier przyjedzie czy nadasz samemu w paczkomacie lub punkcie. Jeżeli będzie zaznaczone że nadasz w paczkomacie to kurier nie odbierze i odwrotnie. To samo z allegro one, przecież też w starym "wysyłam z allegro" jest możliwość wyboru kuriera który podjedzie po paczkę. Jak nie będzie wyboru to skąd kurier ma wiedzieć że ma przyjechać.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@na100 ale wybór jest! 🙂 przykłady poniżej:

InPost:

Zrzut ekranu 2022-02-17 o 15.20.10.png


Allegro One:

Zrzut ekranu 2022-02-17 o 15.19.04.png


DPD:
Zrzut ekranu 2022-02-17 o 15.17.35.png

oznacz moderatorów

EkoTeam2
#7 Wielbiciel#

1) Podczas nadawania przesyłki nie widać danych nadawcy

2) Brak możliwości ustawienia stałych rozmiarów paczki, za każdym razem trzeba wpisywać od nowa.

W starym widoku wpisałem raz i rozmiary zostały zachowane.

oznacz moderatorów

mgd_tomczyk
Ekspert Allegro
  1. Nowy formularz nadawania przesyłek jest podzielony na kilka kroków: w pierwszym widoczne są dane odbiorcy i szczegóły samej przesyłki, a w drugim (po kliknięciu Zapisz przesyłki) widoczne są dane nadawcy - zarówno Adres przekazania, z którego kurier może odebrać przesyłkę, jeśli zostanie zamówiony podjazd, jak i Dane na etykiecie.

    Dodam, że dane nadawcy pobieramy z Książki adresowej, która dostępna jest tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia - warto ją uzupełnić o Domyślny adres 🙂
  2. Jak wyżej, pracujemy nad takim rozwiązaniem.
oznacz moderatorów

daily-torebki
#11 Animator#

 dzień doby mam tu problem , na stronie https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia    mam ustawiony adres domyslny , a przy wypisywaniu wysyłki dpd adres który mi się wyświetla jest adresem starym  (zmienionym we wszystkich ustawieniach prawie 1,5 roku temu)  przy nowym formularzu nie mam nawet możliwości przejśc do drugiego kroku wykakuje mi błąd 

Błąd przetwarzania

Numer budynku punktu nadania przesyłki jest wymagany"

gdzie mam zmienić dane nadawcy na stałe

oznacz moderatorów