anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta Allegro Lokalnie (pomoc)

MekPL
#2 Obserwator#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@Sa_nova@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry,

na początku września założyłem konto na Allegro celem sprzedaży kilku przedmiotów na Allegro Lokalnie. Po zweryfikowaniu konta bankowego zacząłem publikować i promować ogłoszenia (dwa smartfony, słuchawki bezprzewodowe - trzy oddzielne ogłoszenia) i bez ostrzeżenia otrzymałem wówczas informację o blokadzie konta na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro.    

Skontaktowałem się z serwisem drogą mailową, w czym leży problem i otrzymałem odpowiedź, którą zacytuję:

"Sprawdziłem Pana konto i zauważyłem, że blokada na Pana koncie nie dotyczy nieuregulowanego zobowiązania.
Aby wyjaśnić ograniczenie na koncie przekierowałem sprawę do odpowiedniego zespołu, który Panu pomoże."

Byłem zdziwiony dlaczego nowe konto mogło zostać zakwalifikowane jako posiadające nieuregulowane zobowiązania. W toku korespondencji zostałem poinstruowany o konieczności weryfikacji konta jako jedyna metoda wyjaśnienia sytuacji (tj. wysłanie zdjęć towaru i wrażliwych dokumentów drogą mailową) z dopisem, że "zawiesiliśmy Pana konto ze względów bezpieczeństwa". Prosząc o wyjaśnienie i odwołując się od podjętej decyzji zapytałem o jakie naruszenie bezpieczeństwa z mojej strony chodzi i odwołując się do braku nieuregulowanych zobowiązań (do poprzedniego maila) otrzymałem odpowiedź, że decyzja zostaje podtrzymana do czasu weryfikacji.

Przeglądając forum widzę, że wielu użytkowników zdecydowało się wysłać wymagane dokumenty i pomimo tego serwis wciąż nie odblokował możliwości sprzedaży i wypłacania środków opierając swoją decyzję na podstawie bezpieczeństwa, bez konkretnego powodu blokady.

Nie jestem chętny przechodzić wobec tego procesu weryfikacji tym sposobem, a co więcej nie jestem już w posiadaniu towaru, który wystawiałem na sprzedaż we wrześniu (sprzedał się na innej platformie) więc zdjęcia z dokumentem nie są już możliwe do wykonania.

Zwracam się do użytkowników forum i do moderacji celem wyjaśnienia tej dziwnej sytuacji i o pomoc. W dalszym ciągu nie został mi przedstawiony rzetelny powód blokady konta. Argument z względami bezpieczeństwa nic konkretnego nie oznacza i uważam, że działania na nowym koncie nie naruszyły bezpieczeństwa platformy Allegro lub kupujących.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Tu nikt Ci w tej kwestii nie pomoże, moderacja tym bardziej tylko dział  bezpieki.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@MekPL to jak sprzedaje się u innych to się ich trzymaj. Ewentualnie zakup jakoś ilość towaru zrób na ich tle zdjęcie i Ci odblokują 

oznacz moderatorów