anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient popełnił błąd i kupił przedmiot na allegro lokalnie którego nie chciał.

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, sprzedałem za 299zł na allegro lokalnie telefon S24 Ultra i mam problem z kupującym, ponieważ ta osoba kupiła przedmiot i opłaciła transakcję, czyli wg prawa została jego właścicielem - wypełniłem swoją rolę zapakowałem i wysłałem. Został otwarty spór w którym osoba żąda zwrotu pieniędzy ponieważ imituje droższy model. Nie jestem biegły w temacie telefonów i dopiero dzisiaj się dowiedziałem od Allegro Protect, że kupujący myślał, że kupił Samsunga S24 Ultra. Telefon, który sprzedałem nawet go nie przypomina. Odpisałem Allegro Protect, że ogłoszenie widnieje w prawidłowej kategorii czyli:
"Allegro Lokalnie > Elektronika > Telefony i Akcesoria > Smartfony i telefony komórkowe"
nie wzmianki o Samsungu, tytuł oraz opis również nic nie mówi o Samsungu:
Tytuł: "S24 Ultra - nieudany prezent"
Opis: "Sprzedam S24 Ultra uruchomiony i chwilę się nim bawiłem, więc używany. Specyfikacja widoczna na zdjęciach jak j stan wizualny."
Oczywiście dane rozmówcy z Allegro Protect ściśle tajne i mam czas do jutra do godziny 20:00 odebrać telefon i zwrócić pieniądze, więc odpisałem:
"Proszę o podanie punktów regulaminu allegro na temat domniemanych przez Państwa uchybień."
zapadła cisza. Nie wiem jak postąpić, czy zgłosić próbę oszustwa na policję? Dodam jeszcze, że Allegro Protect ... zacytuję:
"Nazwał Pan telefon S24 Ultra, wpisując nawet w wyszukiwarkę odnajdzie Pan wyłącznie Samsung S24 Ultra. Używając takich skrótów wprowadza Pan kupujących w błąd."

Załączę jeszcze zdjęcia z ogłoszenia:
807fdc0b4059be9877a839292cf7.jpeg27c1136d4129886dbc67cbee0eb1.jpeg639be1f24dc28d0e418ffba34bca.jpeg

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

kostas11
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 klient złożył reklamację, ustosunkowałeś się do niej ? jak nie zrobiłeś tego w 14 dni to kupujący dostanie kasę od allegro i Cię obciąży, daj link do oferty, co do za model telefonu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 Dyskusja Został otwarty spór w którym osoba żąda zwrotu pieniędzy ponieważ imituje droższy model. to jest reklamacja 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Dobrze, odpisałem w dyskusji, że nie zwrócę pieniędzy, ponieważ kupujący kupił i zapłacił. Myślę, że wszystko napisałem dobrze i przedstawiłem przedmiot na zdjęciach, który nie przypomina Samsunga

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Gilbert1990  Uważam ze dostanie kupujący rekompensatę od Allegro a wówczas  może zostać obciążone twoje konto.

LEW433_0-1729798870760.png

to jest dokładny opis?

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Jakbyś postąpił w danej sytuacji?

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem że opis był skąpy ale nie otrzymałem żadnego zapytania od kupującego przed zakupem. Sugerowałem się regulaminem Allegro Lokalnie:
"W ogłoszeniu musisz dodać zdjęcie przedmiotu. Opis nie jest obowiązkowy, ale łatwiej sprzedasz przedmiot, jeśli dobrze go opiszesz"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusja to pewien rodzaj reklamacji, ale oczywiście że z oferty wynika że to S24Ultra, oferta nie może wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 a zobacz na ekran telefonu i jaki to model, co miał napisać, po drugie widziałeś cenę 300 zł a Samsung kosztuje 4000 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Znasz Allegro, jak się kupujący uprze a sprzedający nie zgodzi na zwrot to dostanie AP.😛

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

W takim razie zgłaszam próbę oszustwa na policję i oczywiście do teraz zero odpowiedzi od Allegro Protect na temat domniemanych przez nich uchybień na podstawie regulaminu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A za co na Policję? AP to forma rekompensaty i co powiesz Policji ze Allegro nie może jej wypłacić? mocno jest emocjonalny. AP wypłaci (tak napisałam) ale napisalem także że może(słowo klucz) cię obciążyć ale nie musi.

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Chodzi mi o obciążenie mojego konta, 299zł to dla mnie duża kwota. Allegro Protect nie odpisuje to co mam innego zrobić? Według mnie nie mają podstawy do obciążenia mnie za błąd kupującego czy za to, że wyszukiwarka allegro jest kiepska.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, złóż na Allegro jak Ci podpowiadają sprzedający z pewnością Allegro się przestraszy, Jak nie jest błał w opisie i nie ma podstaw do reklamacji a zwrotu nie chcesz przyjąć to Allegro nie powinno cię obciążyć, ale Ja tego nie wiem jak będzie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Dziewczyny pomóżcie > aukcja nie wprowadza w błąd > ktoś z AP nie potrafi odróżniać telefonów > próba zmuszenia sprzedającego do odbioru telefonu i zwrotu kasy jest przekroczeniem uprawnień > to kupujący jest kombinatorem do czego sam się przyznał > dowiedziałem od Allegro Protect, że kupujący myślał, że kupił Samsunga S24 Ultra. Telefon, który sprzedałem nawet go nie przypomina.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To co to jest za telefon? Na opakowaniu na naklejce pisze samsungs24ultra @Gilbert1990 z twojego pisania wynika że to nie jest samsung s24ultra?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A rozumiem różnicę s24 ultra i samsung 24 ultra. Odrzuć reklamację. To nie to samo. Zawiadomienie na policję przeciwko kupującemu i allegro doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem art 286 kk oszustwo po nałożeniu na ciebie protecta.

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

To jest telefon który dostałem od ojca, kupił go w Chinach i nazywa się S24 Ultra. Mam już potwierdzenie zakupu z Chin i odprowadzony jest VAT. Interpretuje, że S24 to marka, a Ultra to model.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael  napisał(a):

To co to jest za telefon? Na opakowaniu na naklejce pisze samsungs24ultra @Gilbert1990 z twojego pisania wynika że to nie jest samsung s24ultra?


To jaki jest to telefon?

oznacz moderatorów