anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieaktualne ceny wysyłki przy wystawieniu przedmiotu

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Ostatnio wystawiałem przedmiot do sprzedaży na Allegro Lokalne. Kiedy doszło do opcji dostawy zaznaczyłem między innymi list polecony. Wyskoczyło, ze dostawa będzie warta 6,80 zł. Po pewnym czasie kupujący akurat wybrał tą opcję i zapłacił zgodnie z kosztami wystawionymi na aukcji. Przygotowałem przesyłkę, oczywiście zgodnie z wymogami i rozmiarami wymaganymi na Poczcie dla przesyłki poleconej zwykłej. Okazało się, że muszę zapłacić kwotę 7,80 zł. W tym przypadku jestem stratny 1 zł. Suma bagatelna ale tak nie powinno być. Cenniki dostaw powinny być aktualizowane przez Allegro na bieżąco. Przecież płci się prowizję. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@czeni-c1 Podaj proszę numer tego zamówienia.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Proszę bardzo:

735643bf-938d-42fb-8dc5-218677f5c8b9

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Cenniki samemu trzeba aktualizować .

oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Jakoś Allegro pamięta o aktualizacji cennika InPost 🙂 Ciekawe, że tylko dla InPost pamięta o aktualizacji. Korzystałem z cennika Allegro. Na Allegro lokalnie nie ma możliwości stworzenia swojego cennika.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@czeni-c1 zaznaczasz cennik, który chcesz dodać do oferty > klikasz na cenę w okienku podświetlając ją na niebiesko > wpisujesz swoją cenę i jest ok

Zrzut ekranu 2024-08-08 212601.jpg

 

oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Ja to wiem, ale dlaczego Allegro wpisuje cenę przesyłki ? Czy nie lepiej było by pozostawić kratkę pustą ? Wówczas sprzedający wiedziałby, że musi ustalić i wstawić swoją cenę. W moim przypadku zaufałem Allegro bo kierowałem się tym, że ostatnio aktualizowali cennik InPost i nawet informowali o tym e-mailem. Na Allegro jestem od 17 lat i znam zasady poruszania się w tym portalu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@czeni-c1 Allegro robi wiele rzeczy, których nie powinno > oni uważają to za ułatwienia > tymczasem wprowadzają tylko coraz więcej utrudnień

Tak to jest, że Allegro wie lepiej czego potrzebujesz > jak masz wysyłać i za ile > a że to biorą z sufitu albo wróżą z fusów to  już "insza inszość"

oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

Dokładnie TAK.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @czeni-c1. Podczas tworzenia oferty na Allegro Lokalnie i ustawianiu cennika dostaw dla danej oferty wyświetlamy poniższą informację: 
Dostawy w tej sekcji nie są zarządzane przez Allegro Lokalnie. Podane ceny są tylko sugerowane i mogą różnić się od aktualnego cennika przewoźnika. Allegro Lokalnie nie pośredniczy w generowaniu etykiety i nadaniu paczki. Po sprzedaży kontaktuj się bezpośrednio z przewoźnikiem, aby nadać paczkę. 

To oznacza, że zaprezentowany koszt nadania nie jest sztywny i możesz nim zarządzać, w zależności od tego, jaki koszt wysyłki przewidujesz dla danego produktu. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

czeni-c1
#10 Popularyzator#

To może lepiej pozostawcie puste kratki przy przewoźnikach. Wówczas nie będzie problemu bo sprzedający będzie wiedział, że ma ustalić i wpisać cenę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@czeni-c1 przecież polecony jest w kilku cenach, zależy od wagi i grubości, cenę można edytować, odnośnie InPost 10,95 zł mają realną cenę bo dają etykietę w tej cenie więc jest aktualna, ale możesz też nadać samemu tyle że wyjdzie drożej od 16,90 zł za gabaryt A i tak dalej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów