anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za obsługę transakcji w Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
PamelaBilska
#8 Zapaleniec#

Witam,
Kupujący zapłacił za przedmiot sprzedawany na Allegro Lokalnie, jednakże przed wysyłką towaru rozmyślił się i prosi o zwrot środków. 
Kwota przelana to 135 zł natomiast opłata za transakcję to 9,88 zł 
Czy jest możliwość zwrotu powyższej opłaty za transakcję ?
Czy zwrot należny Kupującemu to teraz 135 zł minus 9,88 zł ?

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34
newbuniek
#8 Zapaleniec#

A jakie znaczenie ma to jak nazywacie daną opłatę, czy prowizja, czy opłata za obsługę, czy danina, czy opłata cukrowa, czy jakikolwiek inaczej liczy się efekt końcowy czyli koszt końcowy który ponosi sprzedający z tytułu sprzedaży.  Sprzedasz cos poprzez lokalnie musisz odprowadzić część pieniędzy dla allegro i tyle w temacie. To tak jakby Morawiecki zniósł podatek od zarobionych pieniędzy 17% ale wprowadził opłatę zarobkową 17%, nic się nie zmieniło tylko nazwa

oznacz moderatorów
sebastian033
#7 Wielbiciel#

Czy allegro lokalnie, zmieniło podjescie, na uczciwe czy nadal zachowuje sie tak ze prowizji nie zwraca? Mam podbna sytuacje i oczekuje zwrotu naliczonej oplaty, a jak nie myślę że powienien to wtedy zbadać to UOKIK

oznacz moderatorów
Blaksad
#12 Orędownik#

Czy allegro oddało prowizję z allegro lokalnie bo też mam taką sprawę - na który formularz wysyłałeś wniosek o zwrot ? 

oznacz moderatorów
kasiula141276
#1 Nowicjusz#

To jest ich chora polityka.Mam ten sam problem.Coraz gorzej z tym allegro sie dzieje.A tak pozmieniali że nic znaleźć nie można.

oznacz moderatorów
joanna0207
#1 Nowicjusz#

@kasiula141276 Również mam taki problem, osoba kupiła rower z odbiorem osobistym w marcu od miesiąca zera kontaktu rower dalej u mnie a oplata transakcyjna za "sprzedanie" roweru oczywiście naliczona i co  teraz mam dopłacić za to ze nie sprzedałam roweru?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@joanna0207 Napisz proszę do nas przez ten formularz zgłoszeniowy i opisz dokładnie tę transakcję oraz wskaż jej numer. Nasi pracownicy zweryfikują to i postarają się rozwiązać Twój problem.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
NUMERVIN
#7 Wielbiciel#

Zaznaczyłem tylko odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze. To dlaczego do rachunku, doliczono mi od razu opłatę od transakcji. Nie ma wpłaty i nie ma jeszcze odbioru osobistego, a kwota opłaty jest już ujęta.  f64f3ee1-7882-4442-a916-f194be733087

https://allegrolokalnie.pl/oferta/bmw-kola-letnie-16-jak-nowe-f20-f22-20555r16

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@NUMERVIN Nie jest to błąd. W przypadku płatności przy odbiorze opłata za obsługę transakcji jest naliczana po wypełnieniu przez kupującego formularza dostawy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
didon2
#7 Wielbiciel#
  • Co z prowizją jeśli towar został wysłany, kupujący znalazł drobny feler w wyglądzie towar ktory nie był faktycznie ujęty w opisie i którego nawet nie zauważyłem  i żąda zwrotu pieniędzy. Czy muszę mu zwrócić wpłatę a jesli tak to co z prowizją? Na zwykłym Allegro mogłem dostać zwrot prowizji
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@didon2 Na Allegro Lokalnie opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Nextpart
#2 Obserwator#

Witam, a co w przypadku gdy kupujący nie odbierze przesyłki?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Nextpart Cześć 🙂 W sprawie zwrotu opłaty transakcyjnej napisz przez ten formularz i załącz proszę numer listu przewozowego, który potwierdzi historię przesyłki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam taką sytuację. Sprzedałem przedmiot na Allegro Lokalnie. Po odbiorze, w tym samym dniu kupujący napisał w wiadomości, że chce zwrócić przedmiot, bo mu coś nie pasuje. W ofercie napisałem, że udzielam 14 dniowej gwarancji rozruchowej.  Zaproponowałem wymianę na drugi identyczny egzemplarz. Jednak kupujący, chce zwrot pieniędzy. AL pobrało prawie 37 zł na obsługę transakcji (kategoria: Elektronika). Kupujący jutro chce odesłać przedmiot. Czy po odebraniu przeze mnie przedmiotu i potwierdzenia zwrotu pieniędzy kupującemu mogę wystąpić o zwrot środków na obsługę transakcji ? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Adrian_GTW tak, aby zwrócić tę wpłatę poproś kupującego o podanie numeru konta do zwrotu. Gdy wykonasz już zwrot wpłaty, napisz proszę do nas za pomocą tego formularza, załącz potwierdzenie zwrotu oraz wiadomość, że kupujący rezygnuje z niego 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Adrian_GTW
#9 Pomysłodawca#

Ok, dziękuję  @la_nika 

oznacz moderatorów