anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Świeże konta Kupujących - zwroty zamówień za pobraniem

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

W tym miesiącu mam problem ze świeżymi kontami Kupujących, które mają status max 1 miesiąca, gdzie już pomału nie sądzę żeby to był przypadek...

 

Schemat powtarzalny:

- zamówienie z wyborem płatnej dostawy - rzeczy gabarytowe, które nie jestem w stanie wysyłać przez Allegro Kurier - wysyłka własna Kurier DPD

- konta Kupujących mają status aktywności zawsze max 1 miesiąca

- brak odpowiedzi na e-mail, telefony nie aktywne lub uruchamia się poczta głosowa

Jak handluje na Allegro prawie 5 lat może jedna taka sytuacja mi się zdarzyła że paczka wróciła, ale wtedy bez problemu miałem kontakt z Kupującym, gdzie okazało się że kurier nawalił 

 

W tym miesiącu to już mam pomału wrażenie że to może konkurencja lub ludzie dla zabawy zakładają konta 

 

Każdy taki powrót paczki kosztuje mnie 13.99zł w przypadku DPD... luz 3 paczki jeszcze do przeżycia 

 

Da się jakoś ograniczyć ten proceder że świeże konta Kupujących nie mają dostępu do opcji wysyłek za pobraniem, pamiętam że lata temu kiedyś na Allegro była taka opcja.

 

Tak wiem mogę z cennika dostaw wywalić opcję za pobraniem, ale nie chce z tego rezygnować gdyż znaczna części zamówień jest za pobraniem, gdzie nawet firmy kupują z tą formą dostawy 

 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie zrezygnujesz z opcji "za pobraniem" lub "odbiór osobisty" to tego procederu nie ograniczysz . Pozbywając się tych form masz więcej spokoju i mniejsze straty a konkurencje masz sporą i prawdopodobnie też do tego mogą przykładać łapę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci nie ma takiej możliwości, żeby części kupujących ograniczyć jakąś metodę dostawy. Czy możesz podać numery zamówień o których tutaj piszesz? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@la_nika właśnie odebrałem telefon, ktoś odebrał paczkę, której nie zamawiał

Tym razem InPost pobranie - sprawdzam konto, znów poniżej miesiąca ale już zawieszone, wieczorkiem na spokojnie podam 3 pozostałe przypadki

Ewidentnie ktoś zakłada fejk konta i robi zamówienia pobraniowe

 

client.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci ok, dziękuję za informację. 
Czekam na pozostałe konta i zgłoszę wszystkie do kogo trzeba 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@la_nika rozmawiałem drugi raz telefonicznie z Panem do którego dotarła przesyłka, również jest sprzedawcą na Allegro i mówił że ostatnio ma ten sam problem także sprawna na szerszą skale

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@la_nika 

Podaje zamówienia:

1ae5aea0-141a-11ef-bbd7-af33dafad755

a3656b50-16b1-11ef-83b4-23bd6a75176b

 

Trzecią sprawę udało się dziś wyjaśnić telefonicznie - Kupujący był na wyjeździe za granicą

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Zgłosiłam konta kupujących do weryfikacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Za Cybiną 108 Poznań?

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Komuś podpadłeś?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Nie, myślę że nie.... spokoj jak zawsze 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Witam w klubie.

Dopadł mnie wielbiciel wysprzęglika do Ivec na kwotę ponad 500 zł a wcześniej klienci na zamki do drzwi w zestawach full komplet, którzy byli wirtualni w każdym calu.

Od zeszłego tygodnia obdzwaniam wszystkich kupujących za pobraniem. Wszystkich.

Jeśli jest to głuchy nieistniejący telefon, nie będę wysyłał. Jakaś plaga. Faktycznie.

 

U mnie sprawa ma się tak, że paczka może ważyć nawet 38 kg więc taka zabawa skończy się wysyłką za 160 zł i powrotem za 160 zł = 320 zł w plecy + prowizja do 145 zł  razem to niewiele brakuje do przestępstwa....

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@brakestop aktualnie wywalam ze wszystkich cenników pobrania... nie będę jak dzban po każdym kliencie z loginem Client:xxxxxxx z formą dostawy za pobraniem dzwonić, aby potwierdzić sprzedaż

 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Na felgi i gabaryty zmieniłem jakiś czas temu. Przemyślę, czy na drobnicę też wyłączyć pobrania 😉 Powodzenia.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Takie mega duże rzeczy to też miałem tylko przy płatności z góry wysyłka, teraz jeszcze sobie myślę, co będzie jak z tych kont będą się sypać fake negatywy 😱 przecież takie działanie może zabić konto na Allegro

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

tak, były już negatywy z fakowych kont.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Już zaliczyłem negatyw z fake konta. Ba, z informacją za co ... że pisałem tu na forum GADANE o tej sytuacji. Czyli to fake konto udziel się tu i z nami czasem dyskutuje. Jestem pewien na 99%

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów