anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego przewidywany czas dostawy dla Allegro One został w moich ofertach skrócony?

mdrogeria
#21 Demiurg#

CO WY WYRABIACIE !!! , nigdy nie danałem zlecenia , które wpłynęło po godzinie granicznej , a tu taka niespodzianka 

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@mdrogeria A raz w piątek nie zlitowałeś się wysyłając coś z 12:05? Do tego wystarczy 1 przesyłka i wg tej jednej przesyłki "algorytm" przesuwa czas wysyłek, skracając go do granic absurdu.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@drekenzes wczorajsze i dzisiejsze Łony siedzą w automacie nie odebrane przez kuriera , dlaczego algorytm tego nie bierze pod uwagę wydłużając czas tylko go skraca , paczka , o której wspominasz poszła przez Inpost więc nie ma związku bo pokazuje predykcję prawidłowo dla tego przewoźnika ,  @nat_not dotyczy to tylko przesyłek one / ze złości z małej litery /

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@mdrogeria był okres, że czas na wysłanie łonów skracały mi nadania paczek innymi przewoźnikami

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Informacja, którą widzisz w tym miejscu, jest sugestią widoczną tylko dla Ciebie. Pojawia się aby paczka trafiła do klienta zgodnie z predykcją. Ta informacja nie jest wiążąca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@nat_not To samo niestety wyświetla się klientom, ja nawet nie mam ustawionej wysyłki tego samego dnia, a klientom wyświetla się, że wyślę w tym samym dniu. A co miałem sztucznie opóźniać wysyłki? To nie jest normalne i tyle. Ale widać ktoś tam lubi robić na złość sprzedawcom i ma z tego ubaw, ustawiając tak działający algorytm. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nat_not oraz pracownik pomocy udają ,że problemu nie ma bo to przesyłka łone  , a problem jest i to bardzo istotny bo klient widzi czas dostarczenia taki sam jaki mam przypisany do zlecenia . , tłumacze więc krok po kroku ..

1. zlecenie wpłynęło po godzinie granicznej -12:04 , dla łone graniczna 8:00

2. nigdy przesyłki łone nie nadałem po godz, 12:00

3. minutę WCZEŚNIEJ wpłynęło zlecenie dla Inpost , gdzie godzinę graniczną mam ustawioną na 12:00 i tu  algorytm pokazuje prawidłowo czas dostarczenia na 30.04 , dla problematycznego zamówienia pokazuje 29.04  !!!

4. mam aktualnie mocno zaniżoną predykcję czasu dla łone z winy Waszych kurierów !!!

Proszę o logiczne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji , logiczne , bo  jak Macie wklejać nic nie wnoszące formułki pozostawcie ten wpis bez odpowiedzi . @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dodam jeszcze.... Poczta w ub. tygodniu opóźniła mi 1 przesyłkę / jeną / z buta algorytm wydłużył prezentowany czas doręczenia o 1 dzień  ,aktualnie dla łone / ub. tydzień / mam opóźnionych 5 przesyłek , algorytm zamiast wydłużać predykcję to ja skraca .

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mdrogeria przepraszam ale system zadziałał wbrew logice (tego systemu). 
Możesz podać jakie masz godziny graniczne dla wszystkich dostępnych u Ciebie przewoźników? Oraz czy w zakładce w której ustawiasz godziny graniczne nie pojawiają się przy którymś przewoźniku komunikat "Godziny nie są widoczne dla kupujących"

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek wszystkie są widoczne dla klientów

Inpost , Poczta - 12:00

łony i DHL 8:00

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  bo wiesz - jeśli Ty wyślesz wczesniej licząc od momentu zakupu to opóźnienia ONE bedą mnie uciążliwe dla kupującego 😉

Wszystko po to aby zmotywowac sprzedawce i oczywiście wszystko dla dobra ( czy może raczej dla dobrego wrażenia)  kupujących.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  minęła godzina graniczna dla łonów , a w dalszym ciągu pokazuje klientom dostawę na jutro 

Bez tytułu.png

dla pozostałych przewoźników pokazuje prawidłowo godzinę graniczną 

Bez tytułu1.png

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mdrogeria no to mogę potwierdzić, One globalnie są jutro w punkcie niezależnie od ustawionej godziny granicznej (nie wyświetla informacji do której należy kupić aby był jutro w punkcie) 😉 
Na moich kontach to samo. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria miałem pisać osobny wątek, ale podłączę się tutaj

allegro coś majstruje z czasami wysyłek

każda osoba, która kupiła u nas towar w piątek wieczorem ma czas dostawy 2 maja

a osoby które zrobiły to później np: wczoraj : wt., 30 kwi 2024

przykłady:

 

zakup: 27 kwi 2024, 22:46
czas na wysłanie do pon., 29 kwi 2024, 23:59
przewidywany czas dostawy czw., 2 maj 2024

 

zakup:
data sprzedaży:28 kwi 2024, 23:42
data wysyłki: do pon., 29 kwi 2024, 23:59
przewidywany czas dostawy
wt., 30 kwi 2024

 

pomijam już fakt, że mamy ustawione wysyłki 24h, nie natychmiast

 

można zaginać czaso-przestrzeń jak się potrafi

łony mamy z weekendu na 2 maja

z tym, że upsa mamy nadać dzisiaj, a dpd możemy do jutro i wg allegro dojdzie w tym samym czasie

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RED też mam 24H z godzina graniczną , po granicznej u wszystkich przewoźników przeskakuje dzień , ALE NIE ŁONY !!!! pozostaje ten sam dzień i bez granicznej

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@RED żółci 300
zakup 28 kwi 2024, 12:05

czas na wysłanie do pon., 29 kwi 2024, 23:59
przewidywany czas dostawy pon., 6 maj 2024
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria wyjaśniam to, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika dziękuję , już znalazłem rozwiązanie .

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mdrogeria możesz się nim z nami podzielić? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek błąd w ustaleniach granicznej dla indywidualnych dni w tygodniu , człowiek całe życie się uczy , nawet przez myśl mi nie przeszło ,że to w ten sposób zadziała .

oznacz moderatorów