anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - gdzie jest opcja szukaj w opisach ofert?

RED
#21 Demiurg#

Allegro gdzie jest opcja szukaj w aukcji ????

właśnie mi zniknęła opcja szukaj w aukcji - jak mam teraz znaleźć potrzebne produkty?

sorry ale po typie eanie czy nazwie lub głupawych podpowiedziach systemu nie tego nie znajdę

tak jak nie znajdą tego Kupujący, którzy chcą kupować towar u mnie

 

może by tak @_HolaOla_ @cloudcloud allegro napisało wcześniej, że planuje tą opcje wyłączyć

 

oznacz moderatorów
108 ODPOWIEDZI 108

Justmoose
#8 Zapaleniec#

@4d4mus dzięki za ciekawe spostrzeżenia, przetestuję to jutro u siebie🧐

Mega spoko, że tyle ludzi podjęło temat i stara się wyrazić konstruktywną krytykę wprowadzanych na siłę zmian. To takie rzadkie w naszym kraju. Dzięki Ludzie! 😇

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@4d4mus Ja mam wyłączone profilowanie, włączonego uBlocka, więc nawet nie pojawia mi się to okno z pytaniem o ciasteczka (które czyszczą się po każdym restarcie przeglądarki, a nawet po zamknięciu ostatniej karty z daną domeną - ale tym już zajmuje się Cookie AutoDelete), a w opisach wyszukiwać mogę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@4d4mus upewniłem się - wybacz opóźnienie - i mogę przekazać, że to przypadkowa zbieżność. Niezgoda na cookies nie ma związku z tym, czy widzisz wyszukiwanie w opisach, po prostu tak się zdarzyło, że równocześnie zakwalifikowaliśmy Cię do tej grupy testowej (w której nota bene bierze udział 50% odwiedzających, bez względu na cookies).

Jeśli uważacie, że wyniki standardowego wyszukiwania nie spełniają Waszych oczekiwań, proszę o podanie przykładu (frazy wyszukiwania, linku do wyników) - przekażę go do odpowiedniego działu, który optymalizuje pracę wyszukiwarki Allegro.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

@msniezek jestem najwyraźniej w grupie ludzi którym testowo wyłączono opcję szukania po opisach aukcji. Pomimo czyszczenia ciasteczek, użycia trybu incognito, nie wyrażania zgody na ciasteczka itd nie pojawia mi się nigdzie opcja szukania po opisach (zakładając, że używam kompa z Chrome).

 

Wczoraj potrzebowałam kupić bardzo specyficzne wymiarowo elastyczne listwy z materiału o nazwie purfoam lub porofoam - zależnie jak sprzedawca wpisze.

Oczywiście bez opcji szukania po opisach aukcji było to niemożliwe, więc skończyło się na zakupach w sklepie internetowym, bo po prostu nie ma możliwości znaleźć takiego produktu po tytule.

Sprzedawcy na allegro mogli zarobić kilka tys zł, bo takie listwy nie są tanie, a zarobił sklep internetowy (dla inwestora to obojętne w końcu).

Naprawdę czynicie moje życie trudniejszymi i bardzo źle postrzegam takie eksperymenty na siłę... korzystam z allegro 15 lat albo i więcej i nie sądziłam, że będzie trzeba się szarpać o coś takiego. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Justmoose Mi ostatnio też zniknęła opcja wyszukiwania w opisach. Niemniej jednak była widoczna w trybie prywatnym, a po 2-3-krotnym usunięciu cookies i przelogowaniu, wróciła. Także, moim zdaniem, opcja ta znika i pojawia się u losowych użytkowników.

Swoją drogą w tym wątku było podane rozwiązanie - wystarczy dodać do linka w pasku adresu ciąg &description=1 i po bólu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

Miałem przed chwilą taką samą sytuację. Tyle tylko, że część warta "tylko" 450 zł. Zarobił sklep internetowy, nie sprzedawca na Allegro i Allegro.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Justmoose dlatego właśnie zbieramy teraz konkretne przykłady, w których oferta nie jest możliwa do znalezienia bez szukania w opisach. Jeżeli je masz, podaj je tutaj, przekażemy dalej. Nie jest wykluczone, że dzięki nim zmienimy swoje plany.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

KrzysztofK.
#7 Wielbiciel#

W wyciskarkach wolnoobrotowych interesują mnie tylko te co mają ceramiczny ślimak. Bez szukania w opisach nie jestem w stanie tego znaleźć. 

oznacz moderatorów

-Rigid-
#2 Obserwator#

Sam ten wątek i to ilu ludzi się w nim wypowiada delikatnie mówiąc bardzo krytycznie, powinien być wystarczającym powodem do tego aby wycofać ten głupi (nie da się tego inaczej nazwać) pomysł aby likwidować wyszukiwanie po opisach... Nie oszukujmy się ilu ludzi po prostu się wkurzyło i poszło szukać to czego potrzebuje w innym sklepie nie przychodząc tu na "forum"...

Na prawdę potrzebujecie przykładów? Ludzie przedstawili problem i podali ich kilka, czego jeszcze oczekujecie? JEDEN powinien być wystarczający aby zrozumieć zagadnienie... Za co wam płacą tam w tym allegro? 

Poza tym niech Pan przeczyta ten wątek od początku a przykładów uzbiera się na pewno kilkanaście!!! 

oznacz moderatorów

KrzysztofK.
#7 Wielbiciel#

Płacą prawdopodobnie za to, żeby pokazywały się produkty, które mają się pokazywać, a nie tego czego szuka kupujący. Może tylko te z sklepu Allegro mają się pokazywać? Skandal !!! Wyszukiwarka przestała być wyszykiwarką, a stała się jakąś tombolą.

Przykład na poparcie tezy:
Po wyczyszczeniu danych przeglądarki, otworzyłem allegro, wklepałem kod z przesłanego przez Allegro SMS'a (czyli dobrze została wyczyszczona przeglądarka), a następnie  wpisałem unikatową nazwę produktu w polu wyszukiwania: GSJ-200 (szukałem wyciskarki GSJ-200), Pokazało się kilka ofert ale nie tego czego szukałem.
Na dobitkę, poniżej wyników wyszukiwania jest zaprezentowany produkt, którego szukałem jako "rekomendacja". Jaskrawy przykład, że allegro spier...ło wyszukiwarkę na cacy!

KrzysztofK_0-1662536567770.jpeg

edit:
Dodam, że żaden z wyszukanych produktów nie spełniał w 100% kryteriów wyszukiwania (nazwa GSJ-200 unikatowa), a szukany produkt ma tą nazwę w tytule aukcji, a mimo to nie było go wśród wyników wyszukiwania.
Po wyczyszczeniu danych przeglądarki pokazała się opcja wyszukiwania również w opisach aukcji.

oznacz moderatorów

KrzysztofK.
#7 Wielbiciel#

Po ponownym wejściu na allegro znowu nie ma opcji wyszukiwania w opisach aukcji.

Kpiny jakieś sobie z ludzi robicie?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@KostekMax "Albo tytuły typu "Super smartfon prawie jak iphone huawei samsung sony ..." i już zasięgi rosną 😐"

Na takich januszy swego czasu wykop zrobił fajną akcję https://www.wykop.pl/link/5059901/akcja-nekaj-janusza-nie-adama-wieslawa-kamila/ gdzie aż morda się człowiekowi cieszyła, gdy czytał odpowiedzi coraz bardziej wkurzonych rekinów biznesu, bo ktoś chciał kupić od takiego (nie) ajfona czy (nie) samsunga😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

virn_vn
#7 Wielbiciel#

W opisach oczywiście widać też różne zachowania nieodpowiedzialnych sprzedawców, jednak brak wszystkich parametrów poprawnie wpisanych uniemożliwia skuteczne poszukiwanie ofert.

Na przykład w kategorii TV, ale LCD znajdują się w większości TV ale LED, co sprawia, że nie mogę znaleźć czego szukam.

Nieefektywnym, ale skutecznym sposobem uruchomienia wyszukiwania po opisach wydaje się być poprawa linku, tj. do wyszukiwania tekstu tworzony jest parametr:

&string=wyszukiwany_tekst

Jeśli do tego dodać jeszcze:

&description=1

wyszukiwanie zdaje się odbywać po opisach.

Jest mi bardzo przykro z powodu takiego problemu z wyszukiwaniem, ale przy tysiącach błędnych parametrów opcja wyszukiwania po opisach jest użyteczna oraz niezbędna.

Być może najlepszym wyjściem byłoby stworzenie rozszerzenia do przeglądarki, które automatycznie dodawałoby przeszukiwanie po opisach, jeśli użytkownik włączyłby tą funkcję.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@virn_vn Ależ jest takie rozszerzenie i to od dawna - zwie się Redirector;]

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/redirector/
https://chrome.google.com/webstore/detail/redirector/ocgpenflpmgnfapjedencafcfakcekcd

Pozwala ustawić dowolne przekierowanie, np. można sprawić, że domyślne sortowanie na listingach to już nie będzie "trafność", a powiedzmy "cena z dostawą: od najniższej"😏
Można też skonstruować regułę w taki sposób, że do finalnego URL-a dodawany będzie parametr &description=1 skutkujący wyszukiwaniem w opisach.

Można też napisać do autora tego rozszerzenia
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/filtr-ofert-dla-allegro/
https://chrome.google.com/webstore/detail/pomocnik-allegro/mppahmgdcnapaalefnpnfoekkpggkkol
Kto wie, może pomysł mu się spodoba i doda taki dynks😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Jeans-net Jako konto firmowe podczas wystawiania oferty możesz skorzystać z pola „sygnatura”. Jeśli wpiszesz w nim dowolny ciąg znaków np. na półkę w magazynie albo numer katalogowy spodni, ta informacja będzie widoczna wyłącznie dla Ciebie. Dzięki temu będziesz mógł wyszukać dany produkt w zakładce Zamówienia i sprawdzić, czy masz go na stanie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

bond_23
#2 Obserwator#

Nie wiem czy to aktualne, ale przed chwilą znalazłem zaginioną opcję szukania w opisach. Z poziomu appki wygląda to tak. Wpisując frazę w okno wyszukiwarki klikacie na „szukasz w całym Allegro”. Tam pokazuje się opcja jak na screenie:

BC59478E-1566-4514-97CD-76343AB89CA3.jpeg

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@bond_23 

na stronie w telefonie nie mam takiej opcji

jak szukaj w tytułach i ofertach

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Masz, tylko o tym nie wiesz. 
klikasz wyszukiwanie (ikonka lupy na dole)
wpisujesz szukaną frazę, ewentualnie wybierasz kategorię, 
klikasz prostokąt "tytuły ofert"
pojawia się wybór "tytuły ofert" lub "tytuły i opisy". Klikasz to drugie. 

Jest to zakopane, ale jest.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nie używam apki w telefonie

tylko firefoxa

ale beton

jak telefon w pionie to tej opcji nie ma

jak w poziomie to jest

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

A to już nie mój problem.

oznacz moderatorów