anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One kurierzy nie odbierają przesyłek ani ich nie dostarczają!

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Od 30 kwietnia pomimo codziennych zleceń kurier Allegro One po paczki przyjechał dopiero w połowie maja!!!! Mało tego, gdy poddałam się i sama noszę paczki wieczorem do zielonych paczkomatów gdy kurier nie przyjedzie  w danym dniu, to te paczki leżą nawet po tygodniu zanim ktoś je raczy wyjąć i przesłać dalej. Jak już "pójdą dalej" to problemy są z dostarczeniem paczek do klientów!

Myślałam że to sytuacja przejściowa ale to trwa prawie 2 miesiące i to JA tłumaczę się przed wkur.. klientami i tracę klientów i kasę bo klienci po tygodniu lub dłużej rezygnują z czekania!  Mało tego, mają pretensje że dodaję wysyłkę Allegro One przy swoich aukcjach skoro wiem że jest taka sytuacja, ale przecież ja jej nie mogę usunąć bo stracę SMARTA!

Zamiast zajmować się sprzedażą to zajmuję się odpisywaniem na spory, e-maile i smsy i odbieraniem telefonów od wkur... klientów. Dlaczego Allegro nie wyłączy AllegroOne z obowiazkowego warunku do SMARTA skoro NIE JESTEŚCIE W STANIE WYWIĄZAĆ SIĘ Z ODBIORU i dostawy paczek?!!  Mieszkam w Krakowie gdzie jest masa zielonych paczkomatów, ale w którym nie nadam to paczki leżą i leżą, a kurier teraz czasami przyjedzie a czasami nie (chociaż ostatnio przyjeżdża prawie codziennie)

Jak można coś takiego robić?  Paczki po które kurier nie przyjechał 10 czerwca nadałam w zielonym paczkomacie 10 czerwca po godzinie 17 i do teraz (15 czerwca) nie zostały wyjęte z zielonego paczkomatu!

Od wczoraj do każdego klienta który kupił z opcją wysyłki Allegro One wysyłam sms z informacją o sytuacji i proponuję anulowanie zamówienia i kupno ponownie z inną formą dostawy jeśli komuś zależy na szybkiej dostawie. To jedyne co mogę zrobić w tej sytuacji, a Allegro w każdym e-mailu mnie przeprasza że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca ale CO MI Z TEGO?

W poniedziałek zgłoszę sprawę do UOKIK-u, ale nie wiem czy jako "firma" przyjmą mi taki wniosek. Sama jako kupujący od dawna NIE wybieram tej opcji dostawy bo chyba tylko raz przyszło w terminie, a tak to zawsze po, mało tego, w takiej sytuacji gdy kurier paczki mi nie dostarczył to zaznaczał opcję że mnie w domu nie było! Mało tego, w tamtym roku jeden kurier zaznaczył że nie odebrał ode mnie paczek bo było po godzinie 19 i moja firma była zamknięta (był to nowy kurier i nie wiedział że działalność prowadzę u siebie w domu i nigdzie nie ma szyldu że prowadzę tutaj działalność, więc nawet tutaj nie pojechał).

Mam  naprawdę dość i zastanawiam się nad skierowaniem sprawy na drogę sądową, chociaż zdaję sobie sprawę z tego że będzie trudno, ale w imię czego ja mam obrywać za niekompetencję Allegro? To nie jest sytuacja przejściowa która trwa od kilku dni tylko od prawie 2 miesięcy i prawdopodobnie jest tak w większości miast w Polsce bo widzę że jak już paczki ktoś ode mnie lub z zielonego paczkomatu odbierze to potem problem z dostarczeniem ich do odbiorcy lub zielonego paczkomatu.

Apeluję do allegro  Jeśli nie jesteście w stanie zapewnić odbioru i dostawy to proszę o wyłączenie Allegro One z obowiązkowych dostaw dla utrzymania SMARTA!

Przykładowe paczki których kurier nie odebrał i nadałam sama w zielonym paczkomacie 10 czerwca a które do teraz nie zostały z niego wyjęte: A000PQYIQ6, A000PQYVX5, A000PTDLP0,

A tutaj przesyłka którą kurier o dziwo ode mnie odebrał: A000Q27JJ6 ale dostawa powinna być 13 czerwca a do teraz nie została dostarczona do klienta. Klientka 14 czerwca napisała do mnie tak:   "wczoraj miała być doręczona paczka .Co się dzieje że jeszcze nie doszła. Ocena będzie niestety negatywna ,ponieważ bardzo mi na tym kremie zależało żeby był w czwartek."

Odpisałam jej że ja paczkę nadałam ale niestety nie mam wpływu na to że Allegro One ma opóźnienia (opisałam sytuację), a Pani mi na to: " Codziennie sprawdzam trasę przesyłki i oczywiście wiem że to nie jest Pani wina ,może trzeba zmienić kuriera bo w i poście nigdy nie miałam takich problemów"

Odpisałam jej że niestety ale allegro wymusza na sprzedawcy dodanie Allegro One bo to warunek SMARTA. Pani zrozumiała (ale nie mam pewności że nie dostanę negatywa),  ale dzisiaj odstąpiła od umowy bo nie będzie dłużej czekać na paczkę.

 

Widzę że te sytuacje powtarzają się u innych bo był już w tym temacie wątek: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawc%C3%B3w/gdzie-jest-kurier-allegro-one/td-...

 

Apeluję do Allegro o odpięcie obowiązkowej wysyłki Allegro One dla utrzymania SMARTA do momentu aż będziecie w stanie obsłużyć te wysyłki!  Chciałam oznaczyć moderatorów ale na tą chwilę się nie da, nie wiem dlaczego...

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@w_kiwi Dzień dobry.

Złożyłam reklamacje ale dostałam odpowiedź ze to klient może ją złożyć bo paczka w koncu do niego dotarła. Dlaczego ja nie mogę złożyć reklamacji na czas odbioru ode mnie i z paczkomatu? Przecież to ja odpisywałam na smsy, spory, e-maile, telefony i dzowniłam/pisałam w tej sprawie do AllegroOne, więc dlaczego moje reklamację zostały odrzucone ???? Paczki były wyjmowane z paczkomatu nawet po ponad tygodniu, a kurier po paczki zjawił się po ponad 2 tygodniach od zlecenia więc dlaczego ja nie mam prawa do reklamacji ????

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@w_kiwi ponownie proszę o odpowiedź

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Pszczola2013 Proszę, jeśli masz jakiekolwiek pytania do reklamacji, zadaj je w jednej z prowadzonych zgłoszeń mailowych. Tam otrzymasz odpowiedź od zespołu wyspecjalizowanego w tym obszarze. Ja Ci nic więcej, niż oni nie powiem, bo i tak musiałabym moją odpowiedź skonsultować. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@w_kiwi 

Dla mnie to co robicie to po prostu przegięcie! Dzisiaj zaryzykowałam i zamówiłam kuriera po odbiór paczek Allegro One i znowu nie przyjechał... naprawdę wstyd i opinię robi sobie allegro fatalną....

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Wsułczuję.

 

U mnie zakupów dokonują fikcyjne konta, boty, na fikcyjne adresy z fikcyjnym numerem telefonu, a Allegro nalicza prowizje [ kilka stówek ], nie oddaje ich tak łatwo i mimo zawieszenia tych kont, one zakładają mi dyskusje i wlepiają NEGATYWA. Cóż. To właśnie Allegro. Tego nie ogarniesz 😉

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

@brakestop  Jak to możliwe? Mi się nigdy taka sytuacja nie zdarzyła, więc nie rozumiem totalnie.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Za dużo przesyłek, za mało kurierów i tak to działa, więcej pracowników potrzeba.

oznacz moderatorów