anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - zwrot nie odebranych przesyłek - PŁATNY

MAMY ROZWIĄZANIE!
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Witajcie, 

czy spotkał się ktoś z sytuacją naliczenia kosztów dodatkowych 10,99 za przesyłkę nie odebraną przez klienta w terminie, zwróconą do nadawcy? 

Przesyłki adresowane na odbiór w punkcie.

W regulaminie nigdzie nie widzę informacji o tym, że jako sprzedający ponosimy koszty za taki zwrot. 

 

Jeżeli czegoś nie doczytałem to z góry dziękuje za naprowadzenie;)

 

z Pozdrowieniami

Kamil 

 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ePlatinum Niestety spotkał i spotykał będzie nadal. Masz to zapewne w aneksie do umowy z pocztą

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-punkty-poczta-zabka-orlen-ruch-sprawdz-najwieksza-siec-...

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ePlatinum WEJDŹ W JAKĄKOLWIEK SWOJĄ OFERTĘ I KLIKNIJ ZWROTY . TAM MASZ WSZYSTKIE INFORMACJE .POTRĄCASZ KLIENTOWI KOSZT ZWROTU.

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

 Masz jakieś podparcie tych informacji? Czy można obciążyć klienta za zwrot przesyłki zakupionej w pakiecie smart? Rozliczanej defacto miesiąc później. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ePlatinum TAK U.S MÓWI JASNO ,, KUPUJACY NIE MOŻE NARAŻAĆ SPRZEDAWCY NA DODATKOWE KOSZTY ,, 

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Ciekaw jestem jak ma się do tego przekierowanie przesyłki poprzez przewoźnika. 

Przesyłki zamówione w smarcie pocztą do żabki. 

Z jakiś przyczyn przewoźnik zmienił miejsce odbioru na placówkę pocztową. 

Jakby nie patrzeć winy klienta nie ma, zamówił do żabki, karzą odebrać na poczcie.. 

Nie lubi kolejek, nie miłej Pani z okienka.. itp. 

Znając życie ciężki temat, i jak zwykle sprzedawca na przegranej pozycji. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ePlatinum TEN TEMAT JUŻ BYŁ PORUSZANY , ALLEGRO UMYWA RĘCE , A POCZTA ZASŁANIA SIĘ REGULAMINEM .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Serdecznie dzięki za szybką i konkretną pomoc.

 

Jakoś nie mogłem sam znaleźć tego artykułu, może przez irytację i zdenerwowanie? undecided

 

Ogólnie jak patrze na to wszystko to normalnie ręce opadają. 

Nie przypuszczałem, że zostaną wprowadzone, aż takie zmiany w rozliczeniach zwrotnych paczek. 

 

Najlepiej jest przyzwyczaić ludziska do darmowej dostawy wszędzie trąbić jakie to jest dobre, bezpłatne itp tralalaa, a z czasem znaczną część obciążeń przerzucić na sprzedających. 

 

Dziękuje raz jeszcze. 

 

Nie ma co psuć sobie piątku:)

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@ePlatinum w przypadku zwrotu z odbioru z punktu to jeszcze ma podparcie w umowie, ale ja zostałem obciążony 10,99 za zwroty allegro poleconych. Co dla mnie nie jest do końca normalne ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Czułam przez skórę że tak będzie. Darmowy jest zdaje się w przypadku Smart a reszta powrotów poleconych jest płatna. Polecieli  jedną ceną za zwroty i już. Zresztą poczekamy co Ci odpowiedzą. Mi na szczęście żaden polecony póki co nie wrócił.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg według aneksu podpisywanego do umowy z pocztą zwrot allegro poleconego w wyniku np. niedoręczenia jest darmowy (sprawdziłem to dzisiaj w swoim aneksie). Bez względu, czy to smart, czy nie smart. Zasadniczo tak działa e-commerce, że zwroty są za free, bo mam również zwykła umowę i tam jest to samo. Jestem bardzo ciekaw co mi odpowie allegro, bo to trochę dziwne, że płacimy za coś co jest w umowie za darmo ???

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

mało tego, te dopłaty miałem wszystkie w przypadku allegro poleconych smart, czyli takich, za które klient nie płacił 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  To już są w ogóle jaja. Aż nie mogę się doczekać co Allegro na to .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Przejrzałam umowę, zwrot jest faktycznie za darmo. A nawet na stronie Allegro stoi jak byk

15. W przypadku nieodebrania przesyłki w terminie, o którym mowa w pkt. 14, przesyłkę zwraca się do Sprzedającego bez pobierania opłaty za zwrot przesyłki.

Tutaj . Patrz III b. Doręczenie przesyłek punkt 15

https://allegro.pl/regulaminy/zasady-wykonywania-i-korzystania-z-uslugi-pocztowej-niepowszechnej-pod...

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg kolejna rzecz, na którą trzeba zwracać uwagę w rozliczeniach. Dam znać jakie jest stanowisko allegro, ale moim zdaniem powinni skorygować opłaty.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Ale tak się nie da pracować. Sprawdzaj czy smart jest smartem, czy powrót jest faktycznie za darmo i tak bez końca . Produktyzacja to już w ogóle zapewnia dodatkowe wrażenia, zwłaszcza gdy chodzi o ksiązki . Znaczenie ma rok wydania, rodzaj okładki i to wszystko trzeba analizować bo produkty w bazie są w dużej części do d.... I takim sposobem zamiast zająć się normalną pracą grzebię w zakładkach i sprawdzam to co z założenia Allegro ma usprawniać proces sprzedaży. Ja raczej cierpliwa jestem z natury ale są jakieś granice .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Jak powiedział ekspert docelowo wszystkie przedmioty na Allegro mają być "sproduktyzowane" ...

A w wypadku książek, pocztówek itp to już zupełna jazda :

rok wydania, wydawnictwo, okładka twarda, miękka, z obwolutą, bez obwoluty, zafoliowana czy nie, używana, czy nie, z autografem, popisana czy tylko zagięte kartki itp itd... wszystko to powoduje że to są przedmioty ciężkie do opisania i jednostkowe...i oczywiście inaczej wyceniane

Mam wrażenie że podręcznik pod tytułem " 108 987 prostych kroków jak sprzedawać na allegro" będzie miał ciag dalszy...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Najprostszym krokiem będzie wyniesienie do kubła z makulaturą i uwierz jestem coraz bardziej do tego przekonana .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Niestety nie tacy sprzedawcy to nie target Allegro i najlepiej aby zniknęli i nie przeszkadzali....

A co do książek, znajomy porządkował mieszkanie i przygotował ponad 100 książek za które chciał po 1PLN ...skonczyło się na makulaturze...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów