anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieranie należności na wszystkich kontach Firma

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że od 15 lutego 2024 będziemy pobierać opłaty i prowizje automatycznie na wszystkich kontach firmowych. Tę formę płatności za nasze usługi uruchomimy dla rozliczeń z Allegro na wszystkich rynkach sprzedaży.

O automatycznym pobieraniu należności za nasze usługi z pieniędzy, które macie ze sprzedaży pisaliśmy na Gadane kilka razy np. w tym poście (znajdziecie w nim również filmik Akademii Allegro). Zachęcam też do przejrzenia artykułu oraz zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi tej opcji. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

mama_ani
#8 Zapaleniec#

A ja proszę o odpowiedź na pytanie (przepatrzyłam wszystkie wątki oraz zapoznałam sie z "najczęściej zadawanymi pytaniami" i nie znalazłam odpowiedzi...)

Co z opłata za wysyłkę, której NIE rozliczamy poprzez Allegro a na podstawie umowy własnej z przewoźnikiem? Dlaczego jest ona również potrącana z salda? Tej opłaty nie rozliczam poprzez allegro a muszę kupić usługę u innego dostawy... Nie we wszystkich przypadkach wysyłka jest realizowana za pośrednictwem i rozliczana przez allegro...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mama_ani chodzi Ci o kwotę jaką kupujący płaci za wysyłkę ? pobierają z całości jaka wpłynie na saldo więc nie licz że to zostawią 🙂 a jak zaczną na bieżąco rozliczać to pobiorą prowizję i reszta zostanie za towar i wysyłkę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ce_partner
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Mam pytania do Allegro w związku z tym pobieraniem opłat. Chodzi o zablokowanie możliwości wypłat co czasu ściągnięcia prowizji od 1 do 15 lutego. 

1 Czy w trakcie narad co do zastosowania tego mechanizmu, ktokolwiek wspomniał, że odbierze to firmom na długi czas możliwość zakupu nowego towaru do handlu, w konsekwencji spadek obrotów i wydłużenie czasu spłaty.

2. Czy uważacie to za uczciwe posunięcie?

3. Czy nie można było włączyć tego mechanizmu od 1 dnia następnego miesiąca, wystawić ostatnie "pełne" faktury a pobieranie środków zacząć od 1 nowego miesiąca?

4. Czy zdajecie sobie sprawę, że wiele firm będzie tym bardzo zaskoczona, pomimo tego, że były już wzmianki o tym i tak dewastujący mechanizm można było zmienić na ten z pytania nr 3.

Proszę o odniesienie się do powyższych pytań.

Osobiście uważam metodę wprowadzenia tego mechanizmu za wyjątkowo nieudaną, wprowadzającą duże problemy u sprzedawców i absolutnie nie liczącą się ze sprzedawcami.
Brak klarownego wytłumaczenia, że zablokują Państwo możliwość wypłacania środków do czasu spłaty prowizji naliczonych od 01-02 do 15-02 (a to nie są małe kwoty, szczególnie, że dzień wcześniej płaci się za cały rachunek z poprzedniego miesiąca) jest największą Państwa wpadką od początku naszej znajomości. 

Pozdrawiam,
Rafał Pytlarczyk

 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ce_partner długo sprzedajesz w necie i chyba tyko na allegro, inne firmy już od lat pobierają opłatę zaraz po sprzedaży 🙂

Był czas żeby to płynnie włączyć w dogodnym momencie 🙂

jaka płynność, opłaciłeś fakturę za styczeń ? termin mija 14 więc pobiorą i potem leci na bieżąco 🙂

Było 1 opłacić fakturę za styczeń i odpalić se ręcznie 1 lutego pobieranie należności 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ce_partner
#8 Zapaleniec#

Fakturę za styczeń mam opłaconą. Chodzi o to, że w żadnej wcześniejszej wiadomości nie znalazłem informacji o tym, że od razu pobiorą też za okres od 1-go do 15-go. A co do twojego ostatniego zdania to gratuluję niezaprzeczalnego geniuszu. Sprzedajesz coś na Allegro, bo nie widzę?

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

kostas11  pewnie pracuje dla Allegro, bo zawsze zachwycony zmianami.

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

tak Ads ci doliczą i od nowa masz dług i to niemały

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Popieram . Głupota ze strony allegro okrutna

oznacz moderatorów

vw_slupsk
#7 Wielbiciel#

Szanowni sprzedający (firmy)...
Jaki macie w takiej sytuacji patent na rozliczanie rachunków za sprzedaż z księgowością w firmie?

Dotychczas wpłata z Allegro od kupującego na nasze konto + wystawienie rachunku za towar dla kupującego = rozliczenie rachunku wpłatą z Allegro... i było OK.

A teraz ?? Kiedy nie będzie wpłaty pełnej kwoty za zakup bo Allegro pobierze część na rozliczenie salda ???

Macie to jakoś rozwiązane z księgowością ??

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Niestety trzeba będzie trzymać rozrachunek rozliczony tylko częściowo - trzeba wydrukować zestawienie z danego dnia, zostawić na rozrachunku kwotę prowizji, aż do momentu wystawienia faktury przez Allegro; wtedy da się zrobić kompensatę. Ja też będę miała problem, bo księguję każdą pozycję do rozliczenia ręcznego z danym operatorem, a faktura z Allegro pewnie nie będzie uwzględniała rozbicia na operatorów. Bardzo mi się nie podoba ta zmiana. 

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Dla mnie to rozwiązanie nie do zaakceptowania. W wyniku sprzedaży powstaje mi rozrachunek na pełną kwotę sprzedaży, którego stroną jest firma rozliczająca płatność p24, payU. W wyniku pobrania prowizji nie otrzymam  pełnych środków na konto.  JAK CHCECIE CODZIENNIE POBIERAĆ ŚRODKI, TO POPROSZĘ CODZIENNIE FAKTURĘ, KTÓRA JE ROZLICZA  

oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Nie działa wyszukiwanie w zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji po id_płatności dla pobrań opłat ze środków. Słabo, bardzo słabo, tym bardziej, że zmiany zapowiadane dawno temu. Natomiast dla innych transakcji wyszukiwanie działa sprawnie.

Kiedy to naprawicie?

Perełką jest id_payment w dwóch miejscach w zależności od rodzaju - raz znajduje się w deduction.id a raz w payment.id. Piękne. Zespół od REST-a zrobił "super" robotę!

Na dodatek klasyczny tutorial zawiera błędy, a odpowiedź REST nawet nie jest taka jak w dokumentacji deweloperskiej.

P.S.

Nie odsyłajcie mnie na forum REST'a, bo problem jest z interfejsem Allegro w zakładce. A tamte dodatkowe rzeczy to i tak nie będą na 99% naprawiane, bo już ktoś to zatwierdził i tak już jest.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Na dodatek  @nat_not  jest totalne zamieszanie. Klient kupuje i płaci przez P24. Inny kupuje i płaci przez PayU.  Prowizje od obu sprzedaży sumują i potrącają ze środków u operatora PayU

zamówienia 

e9c4c015-cf21-11ee-95ef-95825ad8f384    ,    

402ac800-cf21-11ee-a9b3-193d2a0adf9c

identyfikator operacji finansowej pobrania prowizji 

tego się nie da rozliczyć na wyciągu - dla mnie PayU i P24 to dwie, zupełnie różne strony operacji   Screenshot 2024-02-20 12.30.20.jpegScreenshot 2024-02-20 12.28.09.jpeg

 

oznacz moderatorów

JolaB_KG
#7 Wielbiciel#

To są kolejne złodziejskie działania mające na celu złupienie sprzedawców.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Gdzie sprawdzę jaki jest koszt sprzedaży na Allegro na daną chwilę, a nie o 5:36 rano?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA2 masz na myśli zakładkę Podsumowanie kosztów? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Tak

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA2 Konsultuję to z odpowiednim zespołem. Wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@w_kiwi czy konsultacje nadal trwają?

oznacz moderatorów