anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne uznane POK oraz blokada konta

carsam
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nie wiem czy allegro chodzi aby trzymac sprzedajcego pod butem na twarzy czy nie.

 

Uznaliscie wniosek POK kupujacego i zablokowaliscie nam natychmiast konto. Dlaczego z automatu uznajecie wniosek jesli jest bezpodstawny ? Kupujacy w dyskusji sam przyznal ze dostal towar ze zdjęcia bo poznal to po szczegolach ale uwaza ze jest niezgodny z opisem. Ok walic to. Wyslalismy wam odrazu potwierdzenie przelewu. Nagle przychodzi informacja o blokadzie naszych kont. Zaledwie miesiąc po odblokowaniu po poprzedniej sytuacji, w ktorej rowniez uznaliscie z automatu wniosek pok. Czy mogę prosić kogoś aby odblokował nam konta, bo nie wiem z jakiego powodu i czemu są zablokowane !!??

@msniezek  dlaczego w ten sposób traktujecie sprzedających ? Nie potraficie chociaż spróbować zrozumieć sprzedającego zamiast ślepo uznawać wnioski nieogarnietych ludzi ?

Proszę Cie o pomoc i odblokowanie kont. Jesteśmy dobrymi sprzedawcami.

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

Client:79179573
#16 Inspirator#

Miało być "Google nie znajduje..."

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Client:79179573 -

Podaj swoje faktyczne dane z Allegro, jesteś pracownikiem (pracownicą) ALL, Twoje wypowiedzi od dziś zaczynam ignorować. Wszyscy tu mają jakieś realne konta, Ty jesteś "falsyfikatem" bez wiarygodności. Wiem , że odpisuję do pracownika All, lecz nie mam na to potwierdzenia. Możesz wypisywać różne rzeczy, bez jakichkolwiek potwierdzeń ze strony serwisu Allegro. I w tym przypadku nie mają one jakiegokolwiek znaczenia, jesteś "noname", klientem bez tożsamości, Twoje odpowiedzi nie mają jakiegokolwiek znaczenia - sorki za prawdę, ale tak to wygląda, tak jak we współczesnej rzeczywistości, gdzie przychodzi do banku klient w masce i mówi: spokojnie, nie mam koronowirusa, to tylko napad - wszyscy odetchnęli z ulgą...

oznacz moderatorów

carsam
#9 Pomysłodawca#

@Client:79179573  (to nie pracownik Allegro, akurat jesli chodzi o pracownikow to oni prezentują jakiś poziom)
@ELMIX-SHOP 

Pozdrawiam was obydwoch 🙂 🙂 mimo, że nie spodziewalem sie, że sprzedawcy wobec siebie są tak zawistni. Ciesze się, że ja taki nie jestem bo być moze z tego powodu w zyciu do czegoś doszedlem

Zawsze inspirowałem się osobami, które coś osiągneły. Ciekawily mnie sposoby, ktore im pomogly dojsc do miejsca, w ktorym są. I zeby mi tu znowu nikt nie zarzucał - chodzi mi o legalne sposoby. Nigdy nie zazdroscilem osobom, ktore mialy swietne auto, piękny dom. Jedynym moim pytaniem było : Jak ? Jak oni to zrobili ? Rozmawialem z takimi ludźmi. NIGDY bym nikomu nie powiedział takich rzeczy jak wy. Zamiast skupić się aby pomóc to wy skupiacie się na  tym co rząd i allegro - by upodlic i sprowadzic do parteru. Nie tędy droga panowie.... Nigdy nie bylem osoba, ktora idzie za tłumem - między innymi tego nauczylem sie od ludzi sukcesu.

Prawo rzuca przedsiębiorcom coraz to większe kłody pod nogi. Wiec jesli mamy szanse, aby legalnie ominąć pewne rzeczy to nie rozumiem dlaczego miałbym tego nie robić. Ja mam zapewniona kilka razy lepsza emeryture, mniejsze skladki ubezpieczeniowe i emerytalne, nizsze koszta księgowości, a mój klient dostaje WSZYSTKO to co w Polsce nas obowiazuje. Rękojmia, odstapienie od umowy bez powodu itp. Sorry, ale na ten moment nie doszukuję się nielegalnych procederów w mojej firmie zwłaszcza po kontrolach, które przeszedłem wraz z Urzędem Skarbowym, który przyjechal kupic od nas manetkę tempomatu do Mercedesa. Takze uwierzcie mi - wiem co mogę i korzystam z tego tak jak klienci korzystaja ze swoich praw.

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Sorki, ale mam inne zdanie - odnośnie pracownika Allegro - to jest pracownik Allegro. 20 lat w tym siedzę, na starym forum zastanawiałem się, skąd niektórzy odpowiadają natychmiast forumowiczom na pytania, cytując odpowiednie punkty regulaminu - po prostu byli to pracownicy serwisu - podobnie jest na wykopie, facebook, ceneo, **piiip** i nie wiem gdzie jeszcze...

Wyobraź sobie, że kupujących nie obchodzi Twoja emerytura, Twoje ubezpieczenia zdrowotne, Twój majątek, droga do "celu", omijanie prawa... Co potrafisz zrobić i na tym wyjdziesz na plus - to Twoje zyski, Twój interes - za to nikt Cię nigdy nie potępi, a raczej odwrotnie.

Nie pisz. że sprzedawcy są tak zawistni - ten Client z końcówką 573 to pracownik Allegro - oni wszędzie są, czasem właśnie incognito, nie możesz powołać się na ich wypowiedzi w dyskusjach z Allegro, gdyż to jest "nikt".

Twój problem nie dotyczy Twojego sukcesu, jedynie traktowania klientów w normalny sposób. Wysyłasz towar z Polski, piszesz w warunkach, że na indywidualne zamówienie - totalne bzdety. Reklamacje podajesz do Polski, a zwroty do Anglii - ogarnij się... Przecież w Polsce nie są same "jelenie". Traktuj ludzi poważnie, Czasem trzeba może dołożyć do obsługi klienta, ale sam widzisz jak to jest. U nas zaczyna być już normalnie - czyli dobry towar i uczciwe zasady.

 

oznacz moderatorów

carsam
#9 Pomysłodawca#

Między innymi dlatego na kilku kontach wypowiedziałem umowę ( stąd przy nazwie nicku jest odpowiednia adnotacja na czerwono ). Te błędy, które były popełniane nie chcemy aby byly kojarzone z tymi kontami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne rzeczy były nieprofesjonalne i z tego powodu zamykamy konta, na których te warunki były "nie jasne". Wywiazala sie z tego nie potrzebna gownoburza, gdzie pracownicy allegro jak @_HolaOla_  czy @msniezek  korzystaja z sytuacji gdzie nie muszą się udzielać bo udziela się kto inny.

 

Na ten moment konto, które jest nam do niczego nie potrzebne i chcemy je zamknąć jest odblokowane, a konta, na których działamy i mamy bardzo wysoki procent pozytywów są zablokowane z powodu niepotrzebnego nam konta, ktore jest odblokowane

 

Dodatkowo caly czas pytam: czy praktyki przymuszajace sprzedajacych do niekorzystnych rozwiazan dyskusji z kupujacymi są według was legalne oraz w porządku ?????

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ELMIX-SHOP 

Z danych dostępnych na stronie geoportal.gov.pl wynika, że numeracja posesji przy ulicy Poznańskiej w Legnicy kończy się na 66, więc możesz mieć rację z tym "krzaczkiem". Ciekawe, czy Allegro jakoś weryfikowało adres "Poznańska 90, 59-220 Legnica" ?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Jesteś pracownikiem (pracowniczką) ALL  pod pseudonimem "noname"

Sorry - będę ignorował Twoje wypowiedzi.

Ja mam swój login, firmę, imię i nazwisko  i nie wstydzę się tych danych. Zresztą są ogólnie dostępne.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ELMIX-SHOP możesz oczywiście ignorować czyjekolwiek wypowiedzi, tym niemniej ponownie - mylisz się, Twój rozmówca nie jest pracownikiem Allegro.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek Skąd wiesz? Masz dostęp do listy zatrudnionych i listy płac?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 nie wolno mi dzielić się tego rodzaju informacjami. Na przyszłość - ta odpowiedź dotyczy większości pytań "skąd wiesz?", jeżeli dotyczą kwestii wewnętrznych.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek Rozumiem, ale nie wierzę, że masz dostęp do listy zatrudnionych i listy płac, a Ty niestety nie możesz rozwiać moich wątpliwości.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

I cyk - umowa na koncie @carsam  rozwiązana!

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

carsam
#9 Pomysłodawca#

Mistrzu - ten status jest taki od miesiaca czasu. Poczytaj caly watek. Czy ty rozumiesz ze nam te konto zbędne ? Posiadamy inne konta na ktorym "mamy jasne warunki" i pozytywy na poziomie 100% oraz 99,1% i te konta zostaly nam zablokowane przez to stare konto carsam, gdzie po wypowiedzeniu umowy przestaly nam przychodzic monity ze ktos wypowiedzial sie w dyskusji. Przez to zostalo konto zablokowane a razem z nim pozostale konta, ktore są z nim powiazane. Moze to naprawde skomplikowane ale zycze wytrzezwienia, potem przeczytac jeszcze raz i cieszyc sie, że dotarło

 

 Ja rozumiem ze was boli, ze wy musicie placic polski haracz w postaci zusu i **piiip**o odkladac na emeryture. Rozumiem, ze jesli ktos znalazl na to sposób, a wy nie macie mozliwosci go wdrożyć do swojej firmy to jest to frustrujące. Ale szczerze mowiac jak widzę wasze zlosliwe podejscie, doszukując się w legalnych rzeczach kombinowania to życzę wam, zeby [edycja] jeszcze wam dopieprzyli zusow srusów i przepisow, do ktorych trzeba zatrudniac kolejne osoby, by się do nich dostosować

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Hejka.

Ja nie życzę nikomu źle.  Nie wiem jakie masz inne konta, jak prowadzisz na nich sprzedaż. Ale to było do bani, sam bym go zablokował , jeśli tyko bym mógł - tak podchodząc od strony kupującego. Sam też sprzedaję, wiem ile pracy i kosztów to wymaga, Cierpliwości, czasu, wyrzeczeń... Ale Twoje warunki na tym koncie były po prostu nie do przyjęcia - po dokładnej analizie...

Nie wiem jakie masz inne konta, wysyłasz z Polski, reklamacji domagasz się do Polski a zwrotów aż do Anglii - to przecież chore - jeśli na innych aukcjach tek masz to osobiście nikomu bym  Cię nie polecił. I nie ma z tym nic wspólnego haracz w postaci Zus, PIT, czy VAT. Jeśli działasz legalnie, to przy zarejestrowanej działalności w Anglii też masz jakieś koszty - nie wiem jakie, przypuszczam, że mniejsze jak w Polsce. Ale u nas jest też jakieś prawo, zasady obowiązują, firmę masz w Anglii a faktycznie w Polsce, musisz się do tego stosować. A do tego dochodzi choćby minimum uczciwości.

A na ALL - niestety trzeba często "położyć uszy po sobie" i iść dalej - z ALL nigdy nie wygrasz - możesz i do sądów, ale nadal potem będziesz do tyłu.

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@carsam"Posiadamy inne konta na ktorym "mamy jasne warunki" i pozytywy na poziomie 100% oraz 99,1%"

Te inne konta to carsam1 (umowa rozwiązana, 97,3 %) i carsam2 (zawieszone, 0 %).

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Wszedłem na jedno z tych jeszcze niezawieszonych kont, a tam:

"Informacje o sprzedającym CZĘSCI U JANUSZA" xD

Szukałem miedzi, a znalazłem złoto!

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

carsam
#9 Pomysłodawca#

No i ? Części u Janusza. Nie rozumiem w czym jest te złoto ?

oznacz moderatorów

carsam
#9 Pomysłodawca#

Nie pogrążaj sie 😄 ile Ty masz lat ? 15 ? BO z Twoich wypowiedzi na to wyglada. Na pozostalych kontach MAMY aukcje, poniewaz jak wspomnialem UŻYWAMY innych kont wiec prosze Cie daj spokoj bo jestes żenujący 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A jakie ma znaczenie, ile on ma lat? Znaczenie ma to, że na wszelkie możliwie sposoby kombinujesz, próbując wyprowadzić w pole kupujących i Allegro, ale to ci się nie uda. Jeżeli ktoś tu się pogrąża, to na pewno nie Client. I nie te złoto, tylko to złoto.

oznacz moderatorów

carsam
#9 Pomysłodawca#

Pokaz swoje konto kozaczku

oznacz moderatorów