anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezprawną blokada konta

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Zablokowaliście mi konto już prawie tydzień temu, oficjalnie podany powódem była zaległa opłata 60zł (została uiszczona zaraz po zablokowaniu). Bynajmniej nie odblokowano mi konta, a zacząłem dostawać maile z prośbą o „wyjaśnienie dlaczego pan dokonał dużej ilości takich samych zakupów u jednego sprzedającego”. Chodzi o to dlaczego kupowałem np. 50 razy towar po 2 złote, zamiast kupić jeden raz na 100zł, i że mają państwo podejrzenia, że takie działanie było podyktowane chęcią zdobycia monet w promocji allegro delivery.

 

jest oczywiste, że mogę kupować na allegro tak jak ja chcę, w tym mogę sobie wejść i kupić 1000 razy towar za 1zł z darmową dostawą, jeśli jest tak zaznaczone przez sprzedającego. Dlatego pytam się po raz kolejny dlaczego już od 5 dni po nieskończonej ilości telefonów dostaję tak samo bzdurne maile z prośbą o wyjaśnienie zakupów przynajmniej raz dziennie? Mam konto od 12 lat na allegro, i jak sprzedający zaznaczył sobie darmową dostawę to mogę sobie tak zamawiać jak ja chce i jak wam coś nie odpowiada to zmieńcie regulamin lub aplikację bo taka blokada jest niezgodna z regulaminem, niezgodna z dobrym traktowaniem konsumenta, oraz działa mi na nerwy

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Dodam że obojętne mi jest czy to w jednej paczce czy osobno do mnie przyjedzie Bowiem nie zamierzam utrudniać życie sprzedającym z jakiegokolwiek powodu chociaż mam prawo żądać osobnej dostawy każdego towaru bo tak to zamówiłem . A nieszanowni przedstawiciele allegro najwyraźniej lekceważą sprawiedliwość , nie przyznają się do błędów i psują mi zdrowie i komfort psychiczny, tak jakby ich akcje promocyjne nie mogą działać na korzyść użytkownika, jedynie muszą potęgować zyski platformy

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Cytat z regulaminu promocji 

 

c) w Okresie trwania Promocji zawarli Transakcje zakupu dóbr lub usług realizowanych za pośrednictwem strony Allegro lub Aplikacji mobilnej Allegro za min. 1 zł bez kosztów dostawy, zgodnie z Regulaminem Allegro (dalej: “Transakcja na Allegro”) wyłącznie z wykorzystaniem opcji Kup teraz w rozumieniu art. 3.1. Regulaminu Allegro przy użyciu Usługi Operatora Płatności (status płatności: “Zakończona”).

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Taki maile dostaje mimo wcześniejszych wyjaśnień sytuacji: 

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Nadal nie wyjaśnił Pan dużej ilości zakupów za 1PL 10.09 oraz 09.09, mamy podejrzenia, że dokonanie przez Pana kilkunastu zakupów jednej sztuki tego samego przedmiotu było podyktowane jedynie chęcią otrzymania monet z powyższej akcji promocyjnej. Proszę, aby wyjaśnił Pan tę kwestię.



Pozdrawiam
// Krzysztof
Zespół Allegro

 

 

i odpisuje znowu ze nie miałem takiej chęci a nawet jakbym miał to mogę miec i 5 minut później dostaje takiego maila:


Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Nadal nie wyjaśnił Pan dużej ilości zakupów za 1PL 10.09 oraz 09.09, mamy podejrzenia, że dokonanie przez Pana kilkunastu zakupów jednej sztuki tego samego przedmiotu było podyktowane jedynie chęcią otrzymania monet z powyższej akcji promocyjnej. Proszę, aby wyjaśnił Pan tę kwestię.




Pozdrawiam
// Krzysztof
Zespół Allegro

 

to jest jakiś specjalistyczny rodzaj komunikacji z użytkownikiem?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest Alina  a teraz Krzysztof, następny BOT, przynajmniej tak się zachowuje, wg prawa co dozwolone to nie zabronione, nich ten Krzysztof wyrazi jasno, można tak kupować czy nie i wg jakiego pkt regulaminu nie można jak nie można.

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Nadal nie wyjaśnił Pan dużej ilości zakupów za 1PL 10.09 oraz 09.09

Z pozdrowieniami
Krzysztof

oznacz moderatorów

ETUISTA
#7 Wielbiciel#

Też takie odpowiedzi otrzymywałem jak zadawałem pytanie. Dopiero jak odpisałem że proszę o numer telefonu do przełożonego bo chcę porozmawiać o mojej sprawie z żywą osobą a nie botem. Otrzymałem informację że nie mogą podać numeru telefonu bo kontakt jest tylko przez formularz its i parę zdań o mojej sprawie 🙂 tak czy siak niczego się nie dowiedziałem i odpuscilem temat.

Jako kupujący nigdy nie miałem żadnych negatywnych skojarzeń związanych z tą platforma. Odkąd sprzedaje czuje się że taktuja mnie tutaj jak śmiecia.

Jestem początkującym sprzedawca na allegro. Myślałem że nowym w jakiś sposób się tutaj pomaga, lub daje równe szanse z dużymi.

Prosty przykład w pierwszym miesiącu mogłem uczestniczyć w allegro days w drugim już nie. Czytałem regulamin, opis itd. wszystko miałem spelnione. 

Zapytałem dlaczego nie mogę dodać swoich ofert do allegro days, to dostałem informację że od teraz muszę sprzedać za 30 tysięcy miesięcznie żeby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

Prowadzi to do tego że przez tydzień w każdym miesiącu jestem wykluczony z akcji w której mógłbym sobie podbić sprzedaż.

Trochę to niesprawiedliwe.

Skoro są akcje dla duzych to może coś wprowadzić dla małych i nowych sprzedawców? Tak żeby tylko firmy poniżej tych 30 tysięcy mogły uczestniczyć.

Handluje drobnica. Naprawdę ciężko jest w pierwszych miesiącach robić takie sumy.

 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Dzień dobry,

Nadal nie wyjaśnił Pan jaki towar można zakupić za 1PL 10.09 oraz 09.09

Z pozdrowieniami

Tomek

 

🤣

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Bardzo interesujący temat.  Czy Allegro ma zamiar wprowadzić kartki na zakupy tak jak to kiedyś bywało?

Mógłby ktoś z przedstawicieli Allegro zająć stanowisko,  wolno kupować ile sztuk się chce czy są jakieś regulaminowe ograniczenia? 

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  @msniezek 

Zdarza się że niektóre  markety wprowadzają ograniczenia ale jest to wyraźnie zaznaczone  na stoiskach i przy kasach. A tutaj nowość - blokada konta bo za dużo kupił!   Komuna wraca???

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@br. I problem robią w tym, nie ile kupił ale ile razy kupił.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ART_FOTO  To niby jest jakiś limit zakupów  dzienny, czy tygodniowy???  Jest to gdzieś zapisane?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@br. To był sarkazm. Nigdzie takiego limitu ani w jednym ani w drugim przypadku nie ma.Kupujesz ile chcesz i ile razy chcesz, a że założyciel tematu potrafił wykorzystać lukę w allegrowej promocji to powinno działać tylko na jego korzyść. Jak widać nie tylko Allegro potrafi znaleźć korzyść ze swoich zmian ale inni też 🙂

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Tak uważam też ale dodam że nie wykorzystałem  w ten sposób luki ponieważ w ogóle nie wiedziałem o tych monetach i teraz jak patrzę to przyznano mi jeżeli się nie mylę 6 monet czyli 6 zł ? A zakupów na parę stów? Bądźmy poważni 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Właśnie w regulaminie jest zastrzeżenie że wykorzystywanie luk i błędów może skutkować wykluczeniem z promocji oraz blokadą konta. 
Dziwi mnie tylko, że ten regulamin jest nieco okrojony względem ogólnego regulaminu programu monetowego gdzie jest to szerzej opisane. 

Poza tym i tak jest ograniczenie do 5 monet na konto więc to wszystko bez sensu. 
Chyba, że kupowałeś z kilku kont? @alexandrsovt 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@komis-bell To taki można rzec dupochron Allegro. Nie sądzisz że za luki i błędy powinni ponosić konsekwencje Ci którzy to wprowadzają, a nie Ci co z tego korzystają? Mam ochotę kupić 100 razy to kupuję.Podejrzewam, że jeżeli nie byłoby na te zakupy promocji to problem by w ogóle nie istniał.

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Ale ja nie wykorzystywałem żadne luki i błędy!!!!!! Przecież kupowałem tylko przedmioty!!!!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@alexandrsovt a co mówi punk 14 tego regulaminu?

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Jak do czegoś konkretnego się odnosisz to skopiuj i wklej 

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Kolejna odpowiedź, dziś o dziwo aktywność mailowa :

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Nie rozmawia Pan z botem, oczekujemy tylko wyjaśnień nie dotyczącej dużej ilości zakupów za 1PL 10.09 oraz 09.09

Z pozdrowieniami
Krzysztof
Zespół Allegro

 

 

p.s. oczekuję nagrody rzeczowej w postaci iPhone 16 pro max od Allegro za niesprawiedliwy ban oraz wykrycie błędów systemowych

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Przykro mi, ale nie wyjaśnił Pan zakupów. Wyjaśnienie "kupiłem bo chciałem kupić" nie jest wyjaśnieniem.

Oczekujemy jedynie logicznego uzasadnienia takiej ilości transakcji. W przypadku braku wyjaśnień dalszą korespondencję pozostawimy bez odpowiedzi.


Z pozdrowieniami
Krzysztof

 

Chamstwo do konsumenta, bez podstawy prawnej, co to jest w ogóle za mail do osoby której od 5 dni nie odblokowują konta bez podania przyczyny z regulaminu?

oznacz moderatorów