anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na wysłanie - kto ma coś z głową?

TomBanknoter
#16 Inspirator#

Zamówienie opłacone: (1 mar 2024, 14:57)

czas na wysłanie: do pt., 1 mar 2024, 23:59
 
Dodam, że godzina graniczna odbioru z paczkomatu to 15.00. Czyli geniusze z Allegro dają mi trzy minuty na przeczytanie emaila, spakowanie przesyłki i zaniesienie jej do paczkomatu.
 
PS. Dodam, że ze względu na wyjazd odkliknąłem "dostawy szybsze niż moja deklaracja", ale nic nie pomogło. **piiip**yczne czasy wysyłki zostały, jak były. 
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter to odklikanie nie działa dla wysyłek 1 - 2 dni 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Po pierwsze, skąd mam to wiedzieć. Po drugie, jakim cudem mam wysłać tego samego dnia zamówienie, opłacone o 14.57? Litości!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter zamiast pakować i zajmować się klientami trzeba studiować wszystkie zmiany 😄

  • nowy sposób obliczania przewidywanego czasu dostawy będzie dotyczył wszystkich Twoich ofert z deklaracją wysyłki 2 i 3 dni. Nie możesz włączyć tej opcji dla wybranych ofert.
  • Ta opcja może być dla Ciebie pomocna również wtedy, gdy w swoich ofertach deklarujesz wysyłkę w ciągu jednego dnia, ale nie jesteś w stanie wysyłać zamówień na czas. W takiej sytuacji najpierw wydłuż w ofertach deklarację wysyłki do 2 lub 3 dni, a następnie skorzystaj z opcji [wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja]. Dzięki temu kupujący w Twoich ofertach zobaczą bardziej wiarygodny przewidywany czas dostawy.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Powinieneś obronić doktorat 😎

W dalszym ciągu jednak nie wiem, jak ma spakować i wysłać przesyłkę w trzy minuty. Ale to pewnie kwestia treningu (albo raczej tresury). 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter musiałeś wcześniej nadawać paczki tuż przed 15 i algorytm Ci wydłużył czas nadania 😞  jak masz godzinę 13 to w żadnym wypadku nie nadawaj zamówień jak wpadną po 13 to Ci allegro nie wydłuży tego godziny granicznej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Ja w ogóle nigdzie nie podaję żadnej godziny granicznej. Mam wpisane "wysyłka w 24 godziny", co zawsze dawało czas na wysłanie do końca następnego dnia roboczego. 

15.00, o której pisałem, to godzina graniczna dla tego paczkomatu ze strony InPostu, a nie moja deklaracja. Po prostu paczki włożonej po 15-tej mają prawa nie wyjąć już w danym dniu. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter myślałem że masz godzinę graniczną, więc to musi być jakiś problem po stronie allegro bo paczka z dziś nie ma prawa mieć wysyłki dziś, skoro masz 24 h na wysłanie, powinno być wysyłka do poniedziałku do 23:59 !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

musashi2007
#13 Ambasador#

@TomBanknoter Dodaj sobie jakąś godzinę graniczną bo w przeciwnym razie algorytm będzie pokazywał cuda. I wyłącz "dostawy szybsze niż moja deklaracja" (co 10 dni musisz to wyłączać).
U mnie to działa..... póki co....

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@TomBanknoter a te paczki/zamówione po 15 są odbierane przez kuriera w tym samym dniu?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja miałem ostatnio wpłatę 23 sekundy po godzinie granicznej i też musiałem się cofnąć w czasie. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

bo ktos rozpoczal pewnie zakup w ostatniej minucie

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

No to powiedzcie mi jak ja mam ustawić godzinę graniczną?

- InPost (zdecydowana większość przesyłek) - przyjeżdża w godz. 10:30 (poniedziałek!) do 14:30, jestem na końcu "trasy objazdowej" kuriera - 70 km. do mnie ma

- UPS - (przesyłki Allegro One) - przyjazd w godz. 10:00 do 14:00 , a jak nie ma nic do rozwózki w rejonie to dzwoni, że go nie będzie

- Poczta Polska i Orlen - jedynie tu mogę coś ustawić, o godz. 13.30 muszę wyjechać z przesyłkami, żeby je nadać (6 km. w jedną stronę). Orlen nie odbiera u mnie przesyłek a Poczta chce sobie za ta usługę ok. 700 zł.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

musashi2007
#13 Ambasador#

@maxr01 ja bym ustawił godzinę 10:00. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@musashi2007 Tyle, że nie tego dotyczy problem. Nieważne co ustawisz, Allegro i tak wie lepiej od Ciebie, kiedy należy wysłać.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Wskaż proszę numer zamówienia, którego dotyczy zgłoszenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@w_kiwi  numer 8896ce80-d7d3-11ee-93b5-b5bf0566666c

data sprzedaży:1 mar 2024, 14:57; rynek: allegro.pl
czas na wysłanie do pt., 1 mar 2024, 23:59
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Masz czas na wysłanie tego zamówienia do końca dnia 4.03, zgodnie z Twoją deklaracją - czas nie jest liczony w weekend. Data, o której wspomniałeś, jest to sugerowany czas wysyłki, abyś mógł spełnić przewidywany czas dostawy, jaki widział kupujący w momencie składania zamówienia. Oznacza to, że według naszych wyliczeń ogólnie nadajesz przesyłki szybko. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@w_kiwi 

Dziękuję za odpowiedź, zobaczymy jak naliczą się punkty 😊

Pozostaje jeszcze kwestia, dlaczego na MOJEJ liście zamówień, widocznej tylko dla mnie, wyświetla się jakiś "czas sugerowany", a nie ten, który rzeczywiście mnie obowiązuje...

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

Podsumuję sytuację raz jeszcze, bo być może pierwszy post nie był do końca jasno sformułowany (zwyczajnie się zagotowałem zobaczywszy listę zamówień 🙂)

1. Aby paczka została wyjęta danego dnia z paczkomatu, musi zostać nadana do godz. 15.00 (zapewne są paczkomaty z inną godziną, ale chyba 15.00 dominuje). Jest to regulacja firmy InPost, i nie ma nic wspólnego ani z wymysłami Allegro, ani z tym co deklaruje sprzedawca.

2. Za nadaną Allegro uznaje nie paczkę włożoną do paczkomatu (jak to było kiedyś), lecz odebraną z niego przez kuriera

3. Jest więc fizycznie niemożliwe nadanie w tym samym dniu paczki, która została opłacona o godz. 14.57 (dotyczy zresztą również przesyłek pocztowych, bo i tam ekspediuje się w danym dniu przesyłki nadane co najwyżej do godz. 15.00)

4. Sprzedawcy sami najlepiej wiedzą, kiedy i jak są w stanie wysłać swój towar, toteż wszelkie ingerencje Allegro w te ustawienia są nie tylko bezsensowne, ale wręcz szkodliwe

oznacz moderatorów