anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy allegro ma jakąś awarię?

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Witam,

Od kilku dni zauważyłem znaczący spadek sprzedaży. Zdaję sobie sprawę, że czasem trafiają się lepsze i gorsze dni, jednak obecnie ten spadek jest szczególnie widoczny. Dodatkowo zastanawia mnie fakt, że od kilku dni liczba wizyt na aukcjach pozostaje bez zmian. Czy to normalne, że nie ma żadnych kliknięć? Zastanawiam się, czy Sales Center może działać nieprawidłowo i nie pokazuje właściwych danych.

U konkurencji nie zauważyłem zmniejszonej sprzedaży, czy dostałem od allegro jakąś karę o której nie jestem świadomy?

Dodatkowo, po uruchomieniu reklamy graficznej, byłem zaskoczony wysokością minimalnego dziennego budżetu – dla 4 przedmiotów wynosi on ponad 150 zł. Pamiętam, że kiedyś można było ustawić ten budżet już od 30 zł. Czy taka zmiana jest możliwa?

Będę wdzięczny za wyjaśnienia i pomoc w rozwiązaniu tych kwestii. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Tak- Kierownictwa. Niestety wymienią dopiero w przyszłym roku...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To nie awaria tylko nowe "lepsze" zasady ,dzięki którym wszyscy są ponoć zadowoleni.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

ZERKNIJ na której jesteś pozycji ? My na 3445. Kiedyś było lepiej.

https://salescenter.allegro.com/analytics/summary

Obecnie to:

  • prezes Allegro podwyższył sobie pensję o 300%
  • Allegro zatrudnia 5000 pracowników
  • korporacja testuje sprzedających i kupujących wprowadzając co chwilę nowinki
  • wyłącza przydatne funkcje
  • włącza bzdurne opcje
  • likwiduje szukanie po opisach zawężając poszukiwania do nagłówka 75 znaków
  • wymusza ADS, promowania i inne działania reklamowe, które zastąpią prowizje - czyli opłata bez konieczności sprzedaży. Czysty zysk.
  • wpuszcza Chińczyków, którzy robią łomot na Allegro
  • przymyka oko za złodziejstwa, kombinatorykę oszustów, wyłudzaczy towaru  idobierania do SMART

PODSUMOWUJĄC - Allegro chce oszczędzić na serwerach, wykosić małych i pozostawić gigantów, a na koniec zredukować załogę z 5000 na 500 osób i jedną AI.

 

Jeśli coś pominąłem, inni dopiszą.

Lepiej nie będzie.

 

Poniżej przykład TOP 1000 z Allegro. Takie firmy zostaną.

allegropromo.jpg

i zazdroszczę takich obrotów --->

brakestop_0-1729160092384.png

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

w przeciągu dwóch tygodni spadłem o 1356 miejsc

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hadwao_net były zmiany w wyszukiwarce i to drastyczne, jednym pada sprzedaż inni mają x3 😞

Do do reklam to działa na zasadzie licytacji więc czym więcej chętnych tym więcej trzeba płacić 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gargulce2
#11 Animator#

@brakestop 

W punkt !!!

Od siebie dodam jeszcze jeden:

- allegro uniemożliwia kupującym wybór odpowiedniego dla nich kuriera w smart co jest jednym z najważniejszych elementów w wyborze sprzedawcy. Allegro samo go wybiera (czyt. 90% One, 10% reszta kurierów jak masz szczęście) dla "naszego dobra". 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

Prędzej czy później zainteresuje się tym wszystkim UOKIK, a kary jakie nałoży przekroczą te wszystkie "zyski" wielokrotnie. Myślę, że to tylko kwestia czasu...

Co jakiś czas przeczytać można przykładowo takie tematy:

https://www.cashless.pl/12927-allegro-uokik-kara-4-mln-zl

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8621065,uokik-kary-allegro-naruszenia-prawa-kon...

to mówi samo za siebie...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@banitos_2006 Allegro nie dostanie kary co najwyżej upomnienie i naniesie poprawki, myślisz że czemu wsparli kampus polska i władzę rządzącą  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@kostas11 ajajajajajjjj nie mogłem polubić .... 😉 WPUNKT.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

ale to jest możliwe aby od kilku dni na aukcjach które  generowały kilka tyś wyświetleń miesięcznie nie było ani jednego kliknięcia?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hadwao_net oczywiście, jak nie masz produktów na górze katalogu w widoku produktowym to zapomnij o sprzedaży 😞 przypuszczam że teraz głównie idą oferty pierwsze, mały procent zagłębia się w porównywanie, druga sprawa wielu kupujących na forum miało przenieść się gdzie indziej inni zamykali konta 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@Hadwao_net Trochę naklikałem Ci wyświetleń. Kilkanaście Twoich ofert. Sprawdź, czy przybyło coś czy nic. Każdą otwierałem w nowym oknie. Widzę, że sprzedaż faktycznie była szalona i nagle  ....jebudubu. 150 sprzedanych w jednej ofercie ?  W życiu nie miałem !

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

nic się nie zmieniło, nadal nie ma zarejestrowanych wyświetleń a wręcz zauważyłem że produkt który miał średnią miesięczną około 2000 wyświetleń od kilku dni widnieje informacja o 216 a dzisiaj nagle zmieniła się na 207. 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@Hadwao_net czyli to też im ebło 🤣 Tu już mało co działa 😂

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

teraz sprawdzałem i spadłem w rankingu o ponad 1500 miejsc

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

 


@Hadwao_net  napisał(a):

nic się nie zmieniło, nadal nie ma zarejestrowanych wyświetleń a wręcz zauważyłem że produkt który miał średnią miesięczną około 2000 wyświetleń od kilku dni widnieje informacja o 216 a dzisiaj nagle zmieniła się na 207. 


@brakestop to tak nie do końca zależy ja masz ustawioną przeglądarkę, i jak działają ciasteczka allegro bo mogą blokować trackery 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

I teraz to tylko od Ciebie zależy czy tu zostaniesz licząc na jakieś ochłapy i pogrążając się w smutku, że już nie wiele zarobisz, i prędzej czy później się zwiniesz całkowicie, czy jednak przejdziesz na inny konkurencyjny portal, przy okazji promując ten krok wszędzie gdzie się da, by inni sprzedawcy również poszli za Tobą. I zaczniesz od "nowa".

Im więcej Was - sprzedawców tak zrobi, tym lepiej dla Was ale i dla Nas kupujących - pójdziemy za Wami.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

jak widać np po **piiip** to jak na razie kupujący tam nie idą 😞

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

A masz tam konto i wystawiasz towar???

oznacz moderatorów