anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę anulować niepotwierdzone zamówienie?

passahouse_com
#10 Popularyzator#

Kilkukrotnie zdarzyło nam się w ostatnim czasie, że klienci klikają w zakup ale nie dokańczają formularza i robią to dopiero po kilku dniach. Niestety zdarza się też że w czasie kiedy oni się zastanawiają albo z różnych powodów nie finalizują transakcji to posiadana przez nas ilość produktów się wysprzedaje i aukcja się kończy. Co wtedy? Klient po 5 dniach kończy formularz, płaci za zamówienia a ja nie mam co mu wysłać i robią się problemy.  Dlaczego nie ma możliwości zablokowania takiej transakcji? 

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

@passahouse_com klient ma 7 dni na zapłatę lub wybór przesyłki za pobraniem , przez ten czas towar ma na niego czekać , w przypadku braku finalizacji po 7 dniach następuje automatyczne anulowanie transakcji połączone ze zwrotem naliczonej prowizji i poparte stosowną wiadomością e-mail  ,jak to nastąpi możesz wystawić przedmiot ponownie na sprzedaż.

oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

Proszę czytaj ze zrozumieniem. Klient kliknął kup ale nie wypełnił formularza więc nie zarezerwował przedmiotu, w ciągu dwóch dni w których on się zastanawiał wysprzedał się cały stan na aukcji i kiedy już dokończył formularz to ja fizycznie nie mam już tego produktu. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@passahouse_com o jakim formularzu piszesz? Jeśli kupujący kliknie "kup teraz" ale nie wypełni formularza, to nie dochodzi do sprzedaży. Podaj proszę przykład takiego zamówienia. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#
Numer zamówienia: c16af6a0-91dc-11ef-bcf8-f17b2afcc507
Data sprzedaży: 24 paź 2024, 09:51
Data płatności: 25 paź 2024, 12:31

Moja aukcja zakończyła się: 24.10.2024, 11:22

Na drugim koncie allegro sprzedał się w tym czasie cały stan, aukcja się zakończyła więc jak mógł ją sfinalizować? 
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@passahouse_com Tak robią? albo się coś kupuje albo nie. To masz widać na stanie po 1 towarze!

oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

Klient kupił jednorazowo paletę foli ochronnej w rolkach 1m. Przy 1 szt. to nie chce mi sie nawet aukcji robić. Poza tym konto na którym dokonał zakupu jest drugim kontem i kiedy na koncie głównym zostaje 1 szt. to aukcja się sama dezaktywuje. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika jest to możliwe , autor wątku  ma rację  ,po kliknięciu ,, kup teraz ,, następuje przejście do podsumowania , przerwanie procesowania w tym miejscu powoduje zawarcie transakcji oraz naliczenie prowizji . @passahouse_com czytam ze zrozumieniem ... jeśli transakcja figuruje w Twoich zamówieniach to Masz czekać na zapłatę lub automatyczne anulowanie min. 7 dni

oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

dodatkowo nie rezerwuje to produktu także inny klient może go "podkupić". 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@passahouse_com rezerwuje , system zdejmuje ze stanu ilość sztuk jaką odklikał klient

oznacz moderatorów

fox_paws
#13 Ambasador#

@passahouse_com Masz źle skonfigurowanego Baselinkera i nie zdejmuje z magazynu nieopłaconych zamówień

oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

Kolejne. 

Numer zamówienia: 3791ed90-84a7-11ef-9ea0-87d93608cf1e
Data sprzedaży: 7 paź 2024, 14:25
Data płatności: 12 paź 2024, 07:21

Moja aukcja zakończyła się: 8 paź 2024, 14:04 po wykupieniu ostatnich dwóch sztuk produktu przez innego klienta

 
oznacz moderatorów

passahouse_com
#10 Popularyzator#

passahouse_com_0-1729867743000.png


To tylko jakiś tam procent tego wszystkiego. Zamówienia bez skończonego formularza, bez płatności ale i tak są w systemie. 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @passahouse_com. Proszę, podeślij listę wszystkich zamówień, które zostały opłacone z opóźnieniem. Sprawdzimy to. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów