anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czyżby ceny na allegro miały pójśc w góre?

MAMY ROZWIĄZANIE!
_Likos_
#21 Demiurg#

Dziś wychwyciłem kika ofert gdzie z zakładki porównywania produktów zniknęła opca "najtaniej od"

Pozostały tylko zakładki "wszystkie" oraz"najszybciej"

https://allegro.pl/oferta/pnos-papryka-czerwona-bardzo-wczesna-roberta-0-2g-13203252923?offerTypeBuy...

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Czy to jakaś nowa metoda prezentacji ofert ? Czy bład systemu ?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
LEW433
#21 Demiurg#

LEW433_0-1729858135221.png

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  a u mnie tego nie ma.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ czyli będziemy mieć kolejną ,, o tyłek rozbić zmianę ,, uwalającą sprzedawców nie pakujących kasy w promowania , odsprzedam jeszcze to co zakupiłem tylko pod allegro i bye...bye 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@_Likos_ jesteś 🐇 doświadczalny

u mnie jest

Client44052296_0-1729858909603.png

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:44052296  cóz nie mam nic przeciwko doświadczeniom raczej zastanawiam sie czy takie działanie nie jest przeciwko kupujacym. Myśle że nie tylko ja mam taki widok . A w tej sytuacji klient nie może kupic oferty z bardziej atrakcyjna ceną.

 

Mało tego w tym momencie łamana jest zasada równego traktowania. Jedni mogą posortować i kupić najtaniej a inni nie mogą.......... i są wprowadzani w błąd.

Stąd też założenie wątku i moje pytanie do moderacji

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@_Likos_  Oczywiście, że takie działanie Allegro jest przeciwko kupującym. Po ogromnej fali krytyki i niezadowolenia, dot. niefunkcjonalnej/niedziałającej wyszukiwarki wprowadzonej 1 października i faktu, że owa wyszukiwarka nie pokazuje już najatrakcyjniejszych ofert (najatrakcyjniejszych dla kupujących, a nie dla dużych sprzedawców i samego Allegro), Allegro zapewne postanowiło stopniowo usuwać wszelkie dostępne metody weryfikacji najtańszych ofert dla każdego z produktów.


@_Likos_  napisał(a):

A w tej sytuacji klient nie może kupic oferty z bardziej atrakcyjna ceną.

Mało tego w tym momencie łamana jest zasada równego traktowania. Jedni mogą posortować i kupić najtaniej a inni nie mogą.......... i są wprowadzani w błąd.


Oczywiście, że kupujący są wprowadzani w błąd - przecież najważniejsze dla Allegro są słupki zysków i dążenie do zwiększania tych słupków, choćby po tr**ach do celu.

EDIT:

Ten post to nawiązanie do posta @_Likos_ ---> LINK <--- a z niewiadomych mi przyczyn zostaje on automatycznie przeniesiony pod post @Health___Beauty ...

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Po gruntownym śledztwie pewnie się okaże, że zostałeś króliczkiem doświadczalnym allegro. Powinni maskotki albo jakieś odznaki zacząć rozdawać dla weteranów allegrowych sportów ekstremalnych.

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@_Likos_  U mnie to samo ale tylko w niektórych kategoriach - np. w suplementach diety nie widzę opcji „najtańszy” a jak przeglądam kosmetyki to są 🤷‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ wciąż testujemy różne sposoby sortowania ofert z tym samym produktem i jest to jeden z testów. Nie oznacza to, że ceny idą w górę. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@la_nika  czyli docelowo usuwacie opcję sortowania produktów od najniższej ceny?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A jaki inny cel jest eliminowania tej opcji!😁

oznacz moderatorów
fox_paws
#13 Ambasador#

A jaki interes ma Allegro w tym, żeby klienci kupowali taniej? Przecież prowizje są procentowe od ceny zakupu.
"Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no?" 😁

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

😡

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Heh czy tylko ja widząc słowo test, wiem ze w ciągu kilku miesięcy będzie to stała zmiana? Po co w ogóle tracić energie na opowiadanie bajek o testach...

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Żeby można było powiedzieć że ludzie tak chcieli.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika oczywiście ze nie miałem na myśli jakiegoś systemowego podnoszenia cen, lecz likwidując mechanizm pokazywania cen od najniższych w ofercie likwiduje się motywacje do konkurowania ceną. Oczywiście przy takiej prezentacji sprzedający którzy do tej pory konkurowali cenowo przestaną to robić ( bo nie będzie miało sensu) . Podniosą ceny i włączą reklamy. Oczywiście w krótkim okresie dla allegro będzie to opłacalne ( wpływy z reklam) lecz w dłuższym czasie klienci sie zorientują że średnia cena na allegro jest znacznie wyższa od ceny rynkowej.

W tej sytuacji allegro straci coś na co pracowało przez bardzo długi okres i co będzie trudno odrobić. Najlepszą reklamą jest wiara i zaufanie klienta a najlepszym dla klienta jest kupić produkt w jak najniższej cenie przy dobrym poziomie obsługi. Jeśli klient nie otrzyma towaru w atrakcyjnej cenie - straci zaufanie do allegro i nie poleci go znajomym. 

A na tym stracą i s przedawcy i przede wszystkim allegro

Aha i jeszcze jedno. Iluś kupujących bywa na AG. Wielu przeczytało ten wątek i zobaczyło jak różnie prezentowane są oferty. Wielu mogło poczuć się oszukanych. Ja osobiście poczułem się jako klient dziwnie kiedy zobaczyłem ze część osób może sobie posortować i łatwo znaleźć tanią ofertę a ja tej możliwości nie mam. Jeśli miałbym dziś w planach jakieś zakupy - zrobiłbym je gdzieś indziej , nie na allegro. Już nie dlatego że gdzieś byłoby taniej lub lepiej lecz dlatego że czułbym sie gorzej potraktowany.

Tyle mogę w tej kwestii powiedzieć resztę skutków decyzji allegro - pokaże czas.

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Najpierw katalogi, potem brak opcji "szukaj w opisie" a teraz jeszcze brak sortowania po cenie. Naprawdę coraz trudniej tu robić zakupy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Olek41982 jak powiadają moderatorki, Allegro nie jest obowiązkowe 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów