anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w opisie oferty mogę zamieścić informację o paragonie?

ART_FOTO
#13 Ambasador#

To już jakaś paranoja.

Wystawiam dzisiaj aukcje, można powiedzieć na gotowcu z którego korzystam od kilku miesięcy.

W pewnym momencie pojawia się formatka w stylu "Popraw 1 element w tekście"

Dotyczy to zapisu "Do każdego zakupu wydaję paragon fiskalny". Kluczowym słowem jest tutaj "paragon". Najeżdżając myszą na ten felerny paragon wyświetla się tekst:

"W opisie oferty umieszczasz informacje dotyczące paragonu.Upewnij się, że te informacje są ściśle związane z opisem oferowanego produktu i nie dotyczą dowodu zakupu, który Kupujący otrzyma wraz z towarem.Jeżeli informacje te odnoszą się do warunków gwarancji lub zwrotu zakupionego produktu, to umieść je w odpowiedniej zakładce Gwarancja, Reklamacja lub Zwroty.Publikacja oferty naruszającej nasze zasady może doprowadzić do jej usunięcia, a nawet zawieszenia Twojego konta ".

Jeszcze trochę, to opis aukcji będzie składał się z kilku zdjęć i tytułu, bo reszta będzie niezgodna z zasadami...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Opis ma dotyczyć oferowanego przedmiotu. Wszystkie inne informacje są w tym miejscu zbędne. Zgłoszony przez Ciebie problem nie jest błędem, ale dziękuję, że podzieliłeś się swoją opinią. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#13 Ambasador#

Nie napisałem, że jest to błąd ale są to kolejne wymysły "specjalistów" z Alllegro.Paragon czyli dowód zakupu jest nieodzownym elementem sprzedawanego przedmiotu.Poza tym informacja o otrzymaniu dowodu zakupu jest dla Kupujących moim zdaniem ważna.Zaraz usłyszę, że od tego są inne zakładki.Tyle tylko, że w te dodatkowe zakładki mało kto zagląda.Jest specjalna rubryka uwzględniająca formę wystawianych dokumentów zakupu.Uwzględnia tylko wszelkiego rodzaju faktury, co mam ujęte w swoich aukcjach.Nie ma niestety opcji paragonu, a takie wystawiam dla prywatnych Kupujących.Udostępnijcie takie rubryki na głównej stronie, tak samo widoczne jak faktury, a nie będzie problemu z zamieszczaniem wpisów w opisie aukcji.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Istotne do transakcji wiadomości powinny być czytelne i widoczne na stronie aukcji ,niestety coraz więcej z nich jest usuwanych ,kodowanych lub chowanych w jakiś zakładkach gdzie mało kto zagląda.

oznacz moderatorów

RED
#20 Guru#

allegro w polu opisowym produktu wprowadziło cenzurę, chociaż regulamin serwisu o tym nie wpsomina

z jednej strony serwis twierdzi, że za opis odpowiada sprzedawca a z drugiej strony blokuje mu możliwość opisu towaru w taki sposób by nikt nie zarzucał mu łamania zapisów ustawy konsumenckiej

zakazane są także inne słowa typu producent ean gwaracja i itp - listy tych słów serwis niegdy nie opublikował

@nat_not niszczysz system Wszystkie inne informacje są w tym miejscu zbędne.

może odpowiesz na pytanie - po ilu latach od powstania serwisu allegro udostępniło pole faktura vat z rozbiciem na stawki %?

ile tysięcy pseudo faktur wystawiły firmy typu bestcena po zakupach na allegro gdzie była informacja wystawiamy faktury?

https://spidersweb.pl/2021/12/bestcena-wraca.html

 

@kolekcjoner608 masz rację - ustawa konsumencka narzuca wręcz czytelność i jasność oferty - allegro jak zawsze ma to gdzieś i oczywiście nie jest to błędem (aż się prosi o donosik do uokik)

@ART_FOTO napisz w ofercie że paragon lub faktura za zakup jest integralną częścią oferty

lub przedmiotem oferty jest towar wraz z dowodem zakupu faktura lub paragonem

 

tylko niech ci allegro poda kod ean do faktury 🙂

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

łooo już cenzurowanie tytułu wątku

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#13 Ambasador#

No właśnie zauważyłem.Nie rozumiem dlaczego ktoś z moderatorów zmienił tytuł wątku.Tym bardziej, że w wątku nie zawarłem pytania tylko stwierdzenie i opinię.Jeszcze trochę, to zaczną blokować konta na Allegro za wpisy na AG.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@ART_FOTO tu to normalne, zmienia się niewygodne tytuły na bardziej neutralne 😉

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@domkar04 @ART_FOTO Tytuł wątku powinien się wiązać tematycznie z jego treścią. Ułatwia to przeglądanie Gadane i wyszukiwanie informacji interesujących osoby, które tutaj zaglądają. To dlatego często tytuły są zmieniane przez moderatorki. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów