anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dane do FV . Czyżby nareszcie cos dobrego ?

_Likos_
#21 Demiurg#

Dzis wystawiając FV zauważyliśmy pewną zmiane. W formularzu z danymi pojawiła sie drobniutka szara informacja której wczoraj jeszcze nie było lub nie zauważyliśmy.

Mianowićie jest info : "zakup na cele firmowe" , albo "zakup na cele prywatne"

Mam nadzieje że to w koncu rozwiąże problem ze zwrotami konsumenckimi od firm. 🙂

Jeśi ktoś przy zakupie deklaruje iż przedmiot służy do celów firmowych - nie ma prawa korzystać z przywilejów Ustawy o Parawach Konsumenta.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Zgadza się ale złóżmy że każdy odptaszkuje " na cele konsumenckie" i.....🤔

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

A od kiedy to na zakupy na cele prywatne bierze się FV na firmę?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  no własnie nie. U nas dziś 90% wystaionych FV ma oznaczenie " na cele firmowe"

 

@Health___Beauty jeśłi ktos prowadzi firme także ma prawo wziąć FV lecz uzywac produktu do celów prywatnych a FV nie wrzucać w koszty firmy - wówczas zgodnie z prawem jest traktowany jak konsument i przysługuje mu m in prawo do odstąpienie od umowy natomiast ejśli przy zakupie deklaruje że kupuja na cele firmowe wówczas UoPK przestaje obowiązywać a zaczyna obowiązywac KC

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@_Likos_  to po co FV jak się jej nie księguje i nie wrzuca w koszty? W ustawie chyba chodzi o coś innego. Ja mam sklep z kosmetykami więc jak kupię kosmetyki na FV to nie mogę ich zwrócić, bo to jest produkt mojej działalności. Ale jak kupię klimatyzator to też jest zakup firmowy ale nie związany bezpośrednio z moją działalnością więc mogłabym go zwrócić. Za to jakbym handlowała klimatyzatorami to klimatyzatora zwrócić nie mogę ale jak kupię mydło też potrzebne w firmie to wtedy mydło bym mogła zwrócić, bo to nie jest zakup bezpośrednio związany z działalnością.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Health___Beauty  tutaj masz ciekawy artykuł:

https://kzlegal.pl/odstapienie-od-umowy/

Zwróć uwage na akapit: Jak zweryfikowac czy przedsiębiorcy przysługują prawa konsumenta gdzie jest zapis: " Pewnym rozwiązaniem jest zatem wprowadzenie formularzy oświadczeń dla kupujących, w których wskazują oni czy nabywany towar lub usługa mają dla nich zawodowy charakter."

I na tym opieram swoje domniemania iz takowe oświadczenie będzie wystarczające aby Prawa Konsumenta przestały obowiązywać w danej transakcji

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@_Likos_  tak, znam to i moim zdaniem "zawodowy charakter" jest rozumiany tak jak napisałam w poprzednim poście.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty często mam zlecane faktury bez NIP  np. jako potwierdzenie do odliczenia z PIT , do MOPS-u też bywa potrzebna 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mdrogeria  to jest faktura na osobę prywatną, nie na firmę, inna historia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale czy to spowoduje rozłączenie na cele związane z dzialalnościa czy poza żeby wyłączyć prawo zwrotu, a tu o to chodzi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433  według prawników : tak

Wyżej wkleiłem link z artykułem oraz cytat z kancelarii prawnej

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ tylko czy to zadziała jak powinno ? czy przewidziane są konsekwencje nieprawidłowego oznaczenia  ,czy oznaczenie ,,zakup firmowy ,, uniemożliwi zgłoszenie zwrotu ?  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  myśle że nawet jeśli nie uniemożliwi ( oj ale jakby blokował odstąpienie systemowo to byłoby super)  to da sprzedającym narzędzie do ewentualnej odmowy przyjęcia zwrotu.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Ja również czekam na komentarz, jak to rozumieć.

cf.jpg

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

1. A co jeśli ktoś kupi na cele firmowe, a zaznaczy że na prywatne? A do tego związane z bezpośrednio z działalnością?

2. Skoro kupuje na cele prywatne, to po co bierze fakturę FV na firmę?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ @drekenzes @brakestop jak zwykle chcą się pokazać coś zmienić a wyjdzie jak zawsze, większe zamieszanie niż było teraz, a wystarczyło by dać sprzedawcom możliwość zablokowania takiego zwrotu, odmówienia przyjęcia, wesprzeć nas w razie dyskusji czy usunąć negatywa 🙂

Już z tego co piszecie jest wiele niewiadomych a co jak źle zaznaczy itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Czyli jakby lizać pączka przez szybę zamkniętej cukierni. Nic nowego allegrowego.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ @brakestop @drekenzes najlepsze jest to że ja robiąc zakupy i zaznaczając FV nie mam żadnego okienka do wyboru 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

u mnie właśnie wskoczyły dziś zakupy na fakturę bez NIP

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów