anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wykorzystać kupon allegro biznes?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Mam mozliwość wykorzystania kuponu allegro biznes, zrobiłam zakupy na odpowiednia kwotę, ale nijak tego kuponu nie widzę, jak go ściągnąć? znaleźć? Która miła podpowie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Gdzie pojawiła się informacja o dostępnym kuponie? Czy dostałaś powiadomienie mailowe?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Nie podświetla sie do wykorzystania, czy cos nie tak czy może trzeba aktywowac allegro pay biznes?allegro.jpg

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

tak, dostałam e-mail

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I jak klikasz w maila to co się pojawia, na pewno to od Allegro?

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

od allegro, bo ten kupon jest w zakładce tylko nie przenosi sie sam, tzn nie podświetla sie, czyli gdzieś zrobiłam błąd przy konfiguracji zamówienia. Cos pewnie trzena uruchomic, ale szukam co?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Może są jakieś warunki co do zakupu, np dana kategoria!

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

owszem są, ale sprawdzałam wszystkie z poprawnej kategorii m.in.

W jakich kategoriach wykorzystasz kupon:

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Sprawdź czy na pewno zakup spełnia wszystkie warunki podane w informacji o kuponie. Upewnij się też, że wybierasz oferty dla przedsiębiorców tzn. że masz ustawiony widok Biznes.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Chyba już rozgryzłam. Okazało sie, że są sprzedawcy równi i równiejsi. Znalazłam sobie właściwie wszystkie produkty. które potrzebne do pracy u jednego sprzedawcy, no ale on jest na liscie tych równych i dlatego kupon sie nie wyświetla. Jak pokupowałam u tych równiejszych to suma kosztów przesyłek ( a regulamin zaznacza, że one nie wliczaja się do ogólnego kosztu zakupu uprawnionego do rabatu z kuponu) sięga 60% kosztu zakupu, które muszę zapłacic.

Czyli rabat=kupon od kwoty 300zł, ale koszty dostawy  170zł.  Tam niby odejmuja ale tu zarabiaja. A czort z takim kuponem. A nie da rady kupic wszystkiego u jednego czy dwóch sprzedawców, nie przepłacając za konkretne produkty.

Pomijając fakt, że ceny za poszczególne produkty u sprzedawców równiejszych  są raczej wyższe niż u tych równych w odniesieniu do tego samego produktu. Słowem nie warto.

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Przecież to nie Ty masz zyskać!

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Czyli klient kupujący na allegro staje się coraz bardziej świadomy że przepłaca. Jakby sprawdził aktualne oferty sklepów stacjonarnych to mocno można się ździwić.

W dodatku produktyzacja i kody EAN ułatwiają aktualnie porównywanie cen bo wtedy jesteś pewny że to dokładnie ten sam produkt w sklepie stacjonarnym.

Np. chciałem kupić jeansy bigstar do pracy. Na all. 179, a w sklepie 159 plus 3 para  za 1 zł. Jeszcze jakieś punkty lojalnościowe naliczyli na następne zakupy.

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

No popatrz, a mnie się zdawało, że po 24 latach na allegro coś dobrego mi się trafiło. W rezultacie ani ci sprzedawcy "równi", ani "równiejsi", ani allegro nie zarobią, a ni ja nie zzyskam. Jasne, wiedziałam, ze zawsze u nich sa jakies "myki" ale mimo to spróbowałam, Myślałam, że może minimum zakupowe jest dla nich tym "plusem", że może nieliczenie kosztów dostawy do wartości zakupowej, byłam gotowa doplacić niechby nawet to byla wartość samego kuponu, ale nie przepłacić blisko 3 krotnie za koszt wysyłki i dodatkowo wybierając oferty z zawyżoną ceną.

Ciekawe czym się kierowali dzieląc sprzedawców na równych i równiejszych? Może np wybieraniem zlecania adwordsów, czy innych form reklamy, na których allegro zarabia i to niemałą kasę, a może jakiś inny parametr? 

Wykorzystanie kuponu jest opłacalne np przy zakupie jednostkowego przedmiotu o cenie wyższej niż 300zł np krzesła obrotowego, czy kasy pancernej, ale akurat takie zakupy mi nie są potrzebne, choć i tu przepłaca się często za koszt wysyłki (taniej w sklepie stacjonarnym z odbiorem osobistym na miejscu)  a takie rózne duperele: papier, zszywki, taśmy pakowe, rolki termiczne, to zupełnie nie wyszło.  Ciekawa jestem, czy znajdzie sie gdzieś inny podobny "szczęśliwiec obdarowany kuponem" i jakie są jego wrażenia?

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Jako ciekawostkę dodam, że np koszt wysyłki do punktu odbioru UPS przy jednym zakupie wynosi ok 167zł, bo zdaje się, że ręczniki papierowe tworzą paczke ponadgabarytową. Ale to ja miałbym zapłacic.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A skąd takie koszty dostawy? celowo ustawione.🤗

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Raczej dostawa przez sprzedającego. Albo się przewidziałam, bo teraz nie mogę znaleźć.

oznacz moderatorów