anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozwala hasać chińskim oszustom?

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Chińscy oszuści skopiowali część moich aukcji w 100% opis i i zdjęcia.

Informuję o tym Allegro, ale bez rezultatu.

Dlaczego oszuści?

Przykład:

To są aukcję nowych chińskich kont:

MASTER KEY system 10X30/30 wkładka do zamka drzwi bębenkowa na jeden klucz (MASTER KEY klucze SILCA ...

MASTER KEY system 10X30/30 wkładka do zamka drzwi bębenkowa na jeden klucz (MASTER KEY klucze SILCA ...

MASTER KEY system 10X30/30 wkładka do zamka drzwi bębenkowa na jeden klucz (MASTER KEY klucze SILCA ...

MASTER KEY system 10X30/30 wkładka do zamka drzwi bębenkowa na jeden klucz (MASTER KEY klucze SILCA ...

MASTER KEY system 10X30/30 wkładka do zamka drzwi bębenkowa na jeden klucz (MASTER KEY klucze SILCA ...

a tu jest link do mojej oferty obecnej Na Allegro od kilku lat:

MASTER KEY system 10X30/30 wkładka do zamka drzwi bębenkowa na jeden klucz (MASTER KEY klucze SILCA ...

Ktoś powie: no dobra, skopiowali opis ale po co ich wyzywasz od oszustów?

A no dlatego, że to bardzo specyficzna oferta, a klucze z tymi kolorowanymi nakładkami są zrobione na moje indywidualne zamówienie we Włoszech, na które trzeba czekać 6 miesięcy.

I teraz przekonajcie mnie, że chiński sprzedawca ma polskie wkładki i do tego zamówił kilkanaście tysięcy dość drogich kluczy we włoskiej firmie. 

Do tego towar mało chodliwy, bardzo spersonalizowany!

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@arek_er1 Czy możesz wskazać numer zgłoszenia, w którym przekazałeś te informacje? 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Zgłoszeń wysłałem kilkanaście, bo to różne aukcje i kilka kont.

Robiłem poprzez formularz, zaznaczając "wykorzystanie opisu i zdjęć bez zezwolenia".

Nie dostałem potwierdzenia, chyba że gdzieś są na koncie, to proszę o podpowiedź gdzie?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@arek_er1 Jeśli wysyłałeś zgłoszenie, poprzez przycisk "zgłoś naruszenie zasad", to nie otrzymujesz potwierdzenia. Myślałam, że korzystałeś z formularza kontaktowego. Skonsultuję zatem tę kwestię. 

Czy możesz mi wskazać również swoje oferty, których dotyczy zgłoszenie? 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Jest tego trochę, podam numery aukcji jednego sprzedającego fengshuangrk10, ale namierzyłem jeszcze 5 "sprzedawców", którzy mają identyczne oferty, a wszystkie są skradzione ode mnie. To zorganizowana grupa przestępcza (mam pełną świadomość użytych słów)

Moim zdaniem wszystkie ich oferty są skradzione innym prawdziwym sprzedawcom.

fengshuangrk10

zheheibeis9

nianfenfant24

zheheibeis9

lutaww23

youliepanlq19

 

16340257107

16340258931

16340258499

16340258064

16340259386

16340260335

16340257107

16340257557

16340256553

16340259747

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@arek_er1 Dzięki. Prosiłam o numery ofert, które należą do Ciebie i jak twierdzisz, zostały z nich skradzione dane - dla porównania. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Dobrze, widzę że chyba zrobili to z innym numerem EAN.

Tracę nadzieję, bo nawet nie chodzi o to, że ktoś wykorzystał mój opis, tylko o to, ŻE MAM PEWNOŚĆ, iż ci chińscy sprzedawcy nie mają tego towaru, bo na zdrowy rozum nikt nie kupuje polskich wkładek, (w Polsce) sprowadza do Chin i sprzedaje Polakom na Allegro. To chyba oni chcą coś swojego sprzedać?

Ponadto są pewne kwestie techniczne, które powodują, że takiej oferty mieć nie mogą.

Jakaś weryfikacja, zdjęcie z ręki, faktura zakupu?

Nie "pienię się" tylko ci oszuści wprowadzają klientów w błąd, chcą wyłudzić pieniądze, a mi odstraszają klientów. \ Nie konkurują, tylko ODSTRASZAJĄ!!!

Moje aukcje:

7318639937

8030530110

15284621656

15280919629

9302197315

16340259386

7318639937

11316072954

15727701317

15464859544

 

oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Proszę sprawdzić czy jest moja odpowiedz z numerami aukcji, bo ja jej na czacie nie widzę?

oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Wysyłam jeszcze raz numery moich aukcji

8030530110
15284621656
15280919629
9302197315
15464859544
7318639937
11046611176
11316072954
15727701317

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zezwoliłeś im kopiować yworząc wlasne oferty na allegro i dodając do katalogu zeby mieć dowody musisz u nich zamowic i dopiero pokazac allegro ze to co sprzedajesz ty różni się od tego co sprzedają oni 

oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

No tak, trudno cokolwiek wystawić bez dodawania do katalogu...

Właśnie Allegro poprzez swoje uparte wymagania otworzyło drzwi oszustom.

Trudno, ktoś inny będzie miał problem, a mi odstrasza klientów.

Nie wycofuję się jednak ze słów, że to są zwykli oszuści.

oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Jest chyba prostszy sposób weryfikacji w takich sytuacjach.

Wystarczy zrobić zdjęcie przdmiotu "z ręki", aby udowodnić, że posiada się ten towar.

Chyba to nie dotyczy tylko mnie, bo sam chciałem kupić jakiś czas temu pewien suplement i polski sprzedawca podał termin ważności.

Chiński sprzedawca miał ten sam produkt (Polski) z identyczną datą ważności...ot zwykły przypadek.

oznacz moderatorów

sylwu1
#7 Wielbiciel#

ogolnie przez tych chinoli taki syf sie na tym allegro zrobil ze sie odechciewa czegokolwiek szukac. spamuja tym chinskim badziewiem na potege.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

Sam się kiedyś zastanawiałem jak oni przechodzą weryfikację i po co w ogóle Allegro dopuszcza takie coś w Polsce, no, ale kasa w korpo musi się zgadzać. Teraz oszustw "na chińczyka" będzie jeszcze więcej, bo można zakupy finansować z Pay również poza UE.

 

Ode mnie taki przypadek: https://allegro.pl/oferta/nierdzewna-tabliczka-uwaga-brama-otwiera-sie-na-zewnatrz-30x20-aluminium-1...

 

Opis skradziony producentowi, firmie MGDruk, stąd: https://allegro.pl/oferta/nierdzewna-tabliczka-uwaga-brama-otwiera-sie-na-zewnatrz-30x20-aluminium-1...

Ten chińczyk tego nie posiada, bo jedynym producentem jest MGDruk, rozmawiałem z nimi o tym.

 

Dane chińskiej firmy:

huangshishixisaishanquminyewujindian

hubeishenghuangshishixisaishanquyanhulu566haobiguiyuancihubandaoxiaoqu2dongyidanyuan502

435099 huangshishi

 

Ludzie! Jak to w ogóle przeszło?

Zgłaszane Allegro, ale mają to gdzieś, uważajcie i nie kupujcie od chińczyków dla własnego bezpieczeństwa, Allegro Was tu nie chroni dopuszczając takich "sprzedawców"

oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@Crow_Empire dziękuję za informację. Weryfikuję tę sprawę. 

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Czy coś wiadomo?

oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Widzę że kolejne konta kopiują moje aukcje, czyli oszuści (tak, tak, oszuści) rozkręcaja się na maxa.

Jak oni przechodzą weryfikację?

Nowe "ananasy"

kuangjuxex11

zhuixianggs33

touxibm26

Musicie do tego bardziej poważnie podejść!

oznacz moderatorów

drakenek
#9 Pomysłodawca#

To samo jest z filtrami do wody. Filtry, które normalnie mają atesty i certyfikaty wystawiane są przez Chińczyków za połowę ceny producenta. Opisy oczywiście skopiowane. Część ofert podpięta pod prawidłowy EAN, część na jakieś nowe, nieistniejące. Nie wiem co oni tam wysyłają, ale zastanawiam się kto będzie odpowiadał jak się ktoś zatruje woda przefiltrowana przez taki filtr.

oznacz moderatorów

arek_er1
#9 Pomysłodawca#

Mam wrażenie, że Allegro staje się tworem zarządzanym przez jakiś automat, który nie zawraca sobie głowy tym, kto wrzuca do niego monety.

 

oznacz moderatorów