anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro wciąż coś zmienia?

musicman76
#12 Orędownik#

Wczoraj zmienili sposób nadawania przesyłek w rezultacie pół dnia nie można było nadać przesyłek, później jak już zacząłem nadawać nowym sposobem Allegro coś się popier..ło i połowę przesyłek mi nie nadało no zgrozo ! Teraz przełączam ciągle na stary sposób nadawania przesyłek bo dobrze działa i do niego się przyzwyczaiłem czy te Allegro może skończyć wreszcie z tymi zmianami, wyrzucić na bruk tych co nad tymi zmianami ciągle myślą a za to obniżyć prowizje dla sprzedających ? NORMALNIE MASAKRA z tą platformą !

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Client:100160870
#12 Orędownik#

@musicman76  The trash festival must go on😉

 

 

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Muszą być ciągłe zmiany nie ważne że coś będzie gorzej i bardziej wk..wi użytkowników mają monopol i co im tam, chciałbym żeby im monopol już się skończył wreszcie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 zmieniamy się i będziemy wciąż to robić, ponieważ chcemy się rozwijać i stawać lepszym miejscem dla kupujących i sprzedających. Rozumiem Twoją frustrację, ponieważ każda zmiana wiąże się z ponownym przyzwyczajaniem i nauką nowych narzędzi i możliwości. Ale każda wprowadzona przez nas zmiana pozwala wprowadzić nowe funkcje i narzędzia.
Zmianę w Wysyłam z Allegro wprowadzamy stopniowo - wczoraj uruchomiliśmy nowe narzędzie, zamieściliśmy instrukcję i poinformowaliśmy o tym sprzedających korzystających z Wysyłam z Allegro, a dopiero od połowy lutego nowa wersja narzędzia będzie obowiązująca.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika gratuluję narracji - podobna jest bardzo do tej u narodowych championów w TV

Proszę napisać co lepszego jest w skróceniu w opisie pola nazw produktów, usunięcia kolorów z aukcji, wprowadzeniu cenzury w opisie ofert, ukryciu danych sprzedawców?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wszelkie zmiany na Allegro służą tylko i wyłącznie jednemu celowi - zwiększeniu zysków (dla Allegro). To chyba jest logiczne. Allegro to "korporacja".  Tam liczy się tylko i wyłącznie "zysk". Tak jest w korporacjach. Oczywiście- na zewnątrz ma to wyglądać, że takie "korpo" opiekuje się swoimi klientami (kupującymi i sprzedawcami), a w rzeczywistości chodzi jedynie po prostu o "kasę". I ja temu się kompletnie temu nie dziwię i nie sprzeciwiam - po prostu po to jest założony jest ten biznes. Tak samo jest w przypadku wielu innych korporacji - studiując wypowiedzi ich byłych pracowników - aż "włos się na głowie jeży", co potrafią wyczyniać, żeby korpo dostarczyć zysków. Na Allegro jest to samo. Na zewnątrz ma wszystko wyglądać na "cacy", a wnikając w temat - to już czarna magia - chociaż zasada jest bardzo jasna - jak najwięcej "zedrzeć" ze sprzedawcy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@maxr01 Tak jak piszesz - allegro to korpo i korpo ma to do siebie, że musi ciągle coś zmieniać, coś ulepszać itp. No musi bo się udusi.

Kilka lat pracowałem w jednym z korpo jako zwykły szaraczek i czego to ja się nie naoglądałem to aż głowa mała.

Non stop musiały być jakieś zmiany. Jak nikt już nie miał pomysłu co serio można zmienić, żeby było "lepiej" to wszystkie stare pomysły szły do kosza i zabawa zaczynała się od nowa.

Malowanie trawy na zielono to codzienność. Jak już nie było fizycznych możliwości, żeby wskaźniki rosły to wymyślono nowy sposób ich liczenia - dodano jakieś dziwne zmienne i wskaźniki mogły rosnąć dalej i cieszyć oko zarządu (:

Generalnie po czasie już się po prostu poddałem, zacząłem płynąć z prądem i się tym nie przejmować - chociaż nie ukrywam, że chwilami to aż mózg mnie swędział z frustracji...

Tu polecam to samo - nie przejmować się za wiele (w miarę możliwości). Niestety nic na to nie poradzimy. Trzeba działać na allegro póki możemy a co będzie później to się zobaczy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Macie jakies wewnętrzne zawody na największe absurdy waszych działań? Chyba wygrywa zespół Ukryj-Nie odkryj ale Kasia do produktyzacji depcze po piętach...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A na koniec roku za najbardziej drażniący sprzedawców produkt swoich fantazji pewnie jest premia.

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Proszę mi napisać jak w tym nowym panelu znajde zakładkę dodane przesyłki, poprostu jak po kolei mogę dodawać przesyłki żeby pozniej zrobić wydruk wszystkich etykiet, bo z tego co widzę to trzeba nadawać każdą przesyłke jako jedną i od razu robić wydruk etykiety, wczesniej się mieściło 4 etykiety na formacie A4 a teraz 1 etykieta czyli mam kupować 4razy wiecej papieru do drukarki i o wiele więcej czasu poświęcać na wydruk etykiet i to ma być ulepszenie ???

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 Dodane przesyłki możesz wyszukać używając akcji "wymaga numeru przesyłki": https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/?action=TRACKING_NUMBER_REQUIRED

Możesz też nadawać wiele zamówień jednocześnie, wówczas wszystkie etykiety otrzymasz w jednym pliku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Respivent
#10 Popularyzator#

Czy tak ciężko pozostawić w nowej wersji zakładkę "zamówione przesyłki"? Była bardzo przydatna. A także możliwość stworzenia szablonu? Ustawia mi się domyślnie inna poczta niż miałam w szablonie w starej wersji i za każdą jedną przesyłką trzeba wpisywać numer placówki pocztowej, nie mówiąc już o tym, że zniknęła mapa placówek jakby człowiek akurat danego dnia chciał się wybrać nadać przesyłki do innej placówki to musi w necie szukać jaki numer nadany jest do placówki na ulicy XYZ.
nat_not

oznacz moderatorów

PompowniaSklep
#9 Pomysłodawca#

Niestety Wasze nowe narzędzie nie działa prawidłowo. Stare działało dobrze. Wypuszczacie nieprzygotowaną wersję która destabilizuje pracę i mówisz o rozwoju 🙂

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Proszę mi napisać jak w tym waszym nowym panelu mogę zmienić nazwę adresu kupującego bo ma wpisany za długi adres, znów będę miał punkty karne w jakości sprzedaży bo zmieniacie co dobrze działało na jakieś gów...o !!!!!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 Cześć. Nazwę można edytować w polu Dane odbiorcy (kupującego) na samej górze formularza nadawczego

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

nostalgia53
#10 Popularyzator#

😫😡😡

oznacz moderatorów

Hardylegs
#11 Animator#

ale tak isć w stronę azona to już przesada jak tak dalej pójdzie to chyba cofniecie sie do tyłu i stracicie kupujących na rzecz innych ,Allegro było konkurencyjne ale powoli przestaje być , uciekna wam sprzedawcy do konkurencji i zostaniecie z garstką , konkurencji macie sporo i wy jako jedyni idziecie w strone molocha jakim jest A....n a to nie zawsze jest dobre , nie wprowadzacie nic nowego tylko kopiujecie to co już istnieje od dawna gdzie indziej , stawki macie prawie te same w tej chwili , jak sprzedawcy sie w końcu połapią że lepiej tam sie rozwijać bo więkrzy dostęp do rynków---To marny wasz los;)Narazie jeszcze  jakoś wam to uchodzi na sucho , bo wielu jest tu z przyzwyczajenia  ale pamiętajcie trendy sie zmieniaja i zaczyna wchodzi czas zakupowców 30 L Z Alli...s to przejdą też na Am..z,Wam odkroją kawał torciku  i to całkiem sorry,Przyciagacie kupujacych smartem darmowkami za co płacicie nie wy tylko my ,chcecie być globalnym sklepem na naszych produktach  i zarazem ich przejecie -taktyka dobra bo algorytm i produktyzacja to wam połapie w wyłapywaniu danych-ale wielu nie wytrzyma i odejdzie od was wczesnie zanim sie zorientujecie - starzy zostaną ale  młodzi handlowcy tylko tak aby być ewentualnie pod reklame

oznacz moderatorów

ZiZaKo
#8 Zapaleniec#

wyjątkowo nie trafione te "usprawnienia", też uważam, że stary panel był dużo czytelniejszy i prostszy w obsłudze. Nowy panel sam sobie zmienił domyślny adres odbioru przesyłki i nadawce na etykiecie, którego dzisiaj nie byłem w stanie zmienić, a stworzenie dzisiaj etykiety na UPS nie udało się i zostało zakończone komunikatem, że się nie da i twoje błędy zostały wysłane do technika, który naprawi błąd. Niestety nie doczekałem się i wróciłem do starej wersji formularza, gdzie stworzenie etykiety zajęło mi poniżej 1min.
Allegro zastanówcie się co robicie, bo to idzie w złym kierunku, ten kto to wymyślił powinien dostać żółtą kartkę! A i tak to jest kropla w morzu, jeżeli chodzi o wasze "usprawnienia"
Jak dla mnie to dwa kroki w tył !

oznacz moderatorów

bmwiparts
#7 Wielbiciel#

Problem zmian w Allegro (moim zdaniem) wynika z tego , że ludzie którzy to wymyślają nie używają Allegro jako sprzedawcy. Gdyby tak używali platformy mieliby inne , lepsze pomysły . Allegro nie chce widzieć sprzedawców jako swoich klientów - tak widzi jedynie kupujących - co jest błędem bo przecież bez sprzedających nie ma kupujących . Takie wyciskanie cytryny to krótkowzroczność . Zobaczymy co przyniesie czas ...i konkurencja 😉 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Dla mnie osobiście, stary widok jest dużo lepszy i przejrzysty. Gdy mam do wysłanie 50 przesyłek DPD: zaznaczam odfajkowuje wszystkie, daje pod jeden szablon i drukuje. To zajmuje jakieś 1,5min. A w nowym w każdej przesyłce musze wpisywać wymiary i wagę, ponieważ, po konsultacji z allegro, nie można utworzyć szablonu. Proszę was allegro są inne drobne błędy na platformie, a wy robicie jakieś zmiany na gorsze. Może obniżcie prowizję, albo nie licznie do prowizji wysyłek

oznacz moderatorów