anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam

21 sierpnia pojawiła mi się kilkanaście opłat dodatkowych z kuriera dpd, sam pakuję paczki więc wiem ile ważą i nagle 2 proszki po 10 kg plus karton może 1 kg czyli 21 kg a tu według dpd dopłata do przesyłki powyżej 25 kg i jest kilkanaście takich dopłat rekord to 2 opakowania na hamburgery które ważą 5 kg z opakowaniem a według dpd ważą ponad 15 kg. Waga gabarytowa odpada jako wskazanie bo wpisuję nawet większe wymiary, wygląda mi to na wyłudzenie z strony dpd , kolega który też sprzedaje na allegro ma to samo tylko już duzo więcej takich dopłat . Sprawdzaliscie czy na waszym koncie 21 sierpnia pojawiły się takie opłaty dodatkowe?

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
Luxma
#9 Pomysłodawca#

jedyne co mi przychodzi do głowy to przygniecenie podczas transportu i ocena kogoś na trasie że to nie standard. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To trudne do odzyskania.

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Może nie jestem zorientowany ale Allegro nie ma opcji do złożenia reklamacji odnośnie naliczonych kosztów - przydała by się przy naliczonych opłatach zakładka - złóż reklamację. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Luxma Przygniecenie to raczej nie powód do żądania dopłaty ,bo wtedy ty byś mógł (ła) reklamować usługę ale szukanie dodatkowego zarobku na nieświadomych klientach.

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawcy są świadomi faktu. Może nie jestem zorientowany ale Allegro nie ma opcji do złożenia reklamacji odnośnie naliczonych kosztów - przydała by się przy naliczonych opłatach zakładka - złóż reklamację.  Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Kod dopłaty to:  DPD_N2_PRZES_NSTAND

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Luxma 
Dopłata jest od Allegro za przesyłkę z "przedrostkiem Allegro ... " - właściwym Adresatem reklamacji jest więc Allegro.
Przed złożeniem reklamacji oblicz tzw. masę gabarytową przesyłki (zgodnie ze wzorem dla przesyłek DPD) i sprawdź czy nie została przekroczona wartość graniczna dla przesyłek standardowych. Warto również pamiętać, że np. owinięcie przesyłki folią stretch również może powodować NSTAND .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Luxma
#9 Pomysłodawca#

zawsze owijam czarnym streczem i tasma brazowa 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Luxma 
zawsze owijam czarnym streczem

No i wyjaśniło się.

Przesyłki owinięte folią stretch są w DPD coraz częściej klasyfikowane jako NSTAND

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Luxma To może być problem ,sprawdź w regulaminie DPD czy owijanie paczki streczem nie jest dodatkowo płatne.

oznacz moderatorów
Luxma
#9 Pomysłodawca#

dziękuje za podpowiedzi i za poszerzenie mojej wiedzy. dziekuje i pozdrawiam

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kolekcjoner608 
Właśnie w regulaminie DPD są zapisy mówiące o tym kiedy paczka może być uznana za niestandardową. Spośród kilkunastu okoliczności - wystarczy że zostanie spełniona tylko jedna z nich, w tym np. :
- owinięta w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@A3dam Czytałem już gdzieś o tym ale dzięki za przypomnienie ,osobiście nie korzystam z usług tej firmy tylko z innej dla której pakowanie strechem jest rzeczą normalną .

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

To pełnomocnictwo dotyczy uszkodzenia , zniszczenia , zaginięcia przesyłki. Aby złożyć reklamację do DPD na opłaty i dodatkowe koszty musisz wskazać numer faktury do której te opłaty dotyczą. Tą fakturę ma Allegro jeżeli przesyłki wysyłane są jako Allegro kurier DPD i to Allegro obcięta Ciebie. Smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. (przydała by się przy pobranych kosztach przez Allegro zakładka - złóż reklamację) Pewnie tego się nigdy nie doczekamy bo Allegro nie potrzebuje dodatkowych problemów i dodatkowej pracy - liczy że jak coś jest skomplikowane to Sprzedający nie będą zawracać sobie głowy za klika złotych. Najlepiej pobrać prowizję za sprzedaż i dostawę i mieć święty spokój (standardowo przeksięgować koszty przesyłek z dopłatami na sprzedającego).  Ale jak masz czas na poszukaj na internecie bo są już wnioski o przegotowane postępowania UOKiK w sprawie stosowanych praktyk firmy DPD. Firma DPD dolicza opłatę i już,  jak zareklamujesz to piszą ze to była przesyłka niestandardowa i koniec - bez jakikolwiek dowodów , zdjęć, protokółów.  Proponuje też poszukać filmików jak firmy kurierskie traktują towar na sortowniach - pewnie to standard.

A3dam może Ty spróbujesz coś doliczyć dla Klienta - spoko to był żart.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Ja mam podobnie i to nie raz. Próbowałem złożyć reklamację dotyczącej niepoprawnego naliczenia  kosztów do DPD. Niestety nie jest to możliwe gdyż DPD żąda numeru faktury na której są te niepoprawne naliczenia. (w rozmowie telefonicznej w DPD usłyszałem iż mam to reklamować w Allegro). Faktury oczywiście nie mam bo taką fakturę posiada Allegro. W moim przypadku już w tym roku doliczono mi ok. 20 razy kwotę 19,99 zł  jako dopłatę do przesyłek listew maskujących do schodów strychowych które pakowane w karton 140x8x8cm i wadzie ok.3 kg (towar z aukcji nr 13115661543).  Pisałem do Allegro jak mogę złożyć reklamację do tych dopłat ale niestety nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Miałem podobną sytuację w tamtym roku i została ona załatwiona na czacie Allegro, obecnie jest tego za dużo aby pisać na czacie oddzielnie do każdej dopłaty. Może nie jestem zorientowany ale Allegro nie ma opcji do złożenia reklamacji odnośnie naliczonych kosztów - przydała by się przy naliczonych opłatach zakładka - złóż reklamację. Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Temat pojawią się i w tym roku ! Przy normalnych gabarytach paczki dpd dolicza notorycznie w ciągu roku po kilkanaście opłat za niestandardowe paczki po 19.99 zł/szt. Przy normalnej paczce. Sprzedawcy sprawdzajcie swój rachunek bo to oszustwo. Może allegro protect powinno działać również w dwie strony dla sprzedających. Dziwię się że allegro jak ma się za profesjonalny serwis pozwala na takie praktyki a sprawa zgłaszana już jest niejednokrotnie. 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Lekarstwo to rezygnacja z DPD zalecam to wszystkim jeżeli tego nie zrobicie dalej będzie fala naciągnięć się rozszerzać aż bańka w końcu pęknie.

oznacz moderatorów
mirex2005
#12 Orędownik#

😅 pojawiają się już wątki o dopłatach naliczanych przez DHL. Pewnie allegro znów wyżyłowało umowy na groszowe stawki.

oznacz moderatorów
agdnoe
#8 Zapaleniec#

Allegro po woli wymusza niestety wszystkich dostawców, i dpd i dhl będzie musiało być w ofercie, żeby zachować smarta, o ile dobrze zrozumiałem

oznacz moderatorów