anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Kurier opłaty dodatkowe

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

Widzę że w rozliczeniach pojawiły mi się dodatkowe dopłaty z tytułu niby nie standardu Allegro DPD, około 20 przesyłek + 10 zl każda.

Jako że wiem że DPD ma w swoim zwyczaju doliczanie takich dopłat i na umowie wiem jak to reklamować skutecznie. Tak tutaj nie bardzo wiem co z tym zrobić.

 

Ma ktoś podobną sytuację?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
81 ODPOWIEDZI 81

mikeza
#20 Guru#

@EASTCOLORS  z jakiego tytułu te dopłaty. Wysyłam od lat DPD i nigdy nic mi takiego nie doliczano ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

Z tytułu rzekomego nie standardu.

Oczywiście paczki standardowe jak najbardziej.

Mam normalną umowę z DPD i jak doliczają ( a doliczają zawsze, niewiem dlaczego, opiekun też nie wie 🙂 ) to reklamacje składam i uznają z pomocą opiekuna.

Ale tutaj nie wiem jak to ogarnąć ponieważ trzeba podać numer faktury którego dotyczą paczki.

A trochę bez przesady aby odpuścić bo to ponad 200 zł dopłat. Jak tak ma być to lepiej zrezygnować z Allegro DPD w moim przypadku.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@EASTCOLORS  ja nadaję normalnie. niestety widzę, że wszędzie tam gdzie pojawia się pośrednictwo allegro w przesyłkach zaczynają się problemy.

Z pocztą było ok, do dzisiaj, bo od dzisiaj weszły nowe wyliczenia i zrobił się bajzel. Z DPD sporo ludzi skarżyło się na jakieś dziwne dopłaty i zdublowane paczki.

To samo inpost, wychodzi, że doliczają jakieś cuda do faktur na allegro

Dlaczego to ma miejsce tylko wtedy, kiedy pośrednikiem jest allegro ? Podejrzewam, że to celowe działanie i liczenie na to, że klient , czyli my nie połapiemy się w dopłatach i będzie nas można doić z obydwu stron. Zarobi zarówno serwis jak i firma doręczająca.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#11 Animator#

Jedyna słuszna opcja to nie korzystać z wysyłek oferowanych przez allegro i żadnych pośredników.

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Być może nadajesz przesyłki bez pełnego zakodowanego adresu mailowego odbiorcy ze znaczkiem + ? 

Przykładowo: fhwefhuf7gerg+43h2ffqfh@allegromail.pl   to adres prawidłowy.

rhfe87g78ewr@allegromail.pl  to adres nieprawidłowy ( brak znaczka + )

Jeśli np. ktoś kupuje w Smarcie i wysyłasz paczkę dotychczasowym Allegro Poleconym i nieprawidłowo zaimportujesz dane z allegro do EN ( nie będzie tego unikalnego znaczka + ) za przesyłkę zapłacisz normalnie mimo, że klient kupił w SMART i nie powinieneś płacić za tą dostawę.

Aby przesyłki były poprawnie rozliczane w ramach partnerów logistycznych allegro, muszą być poprawnie zaimportowane i wysyłane z wykorzystaniem pełnego adresu mailowego odbiorcy zawierającego "+"

oznacz moderatorów

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

Paczki są dobrze nadawane. Wszystko w tym temacie jest ok.

Tylko dodatkowo 28 maja doliczono mi do rachunku 20 x dopłatę po 10 zł. Do paczek które już były naliczone jako smart dpd.

Tak więc to nie jest problem samego smarta, tylko problem DPD które dolicza nie standard i ten nie standard został teraz doliczony do konta. I samo to jest dla mnie zrozumiałe i jest identyczne jak w przypadku zwykłej umowy DPD ( bo im to się zdarza ).

Tylko jak mi dolicza w ramach mojej umowy to wiem jak składać reklamację i robią mi korektę. Natomiast tu nie wiem jak reklamować gdyż jak reklamujesz powiedzmy 20 przesyłek z doliczonym nieprawidłowo nie standardem to musisz podać z której one są faktury. I co tam niby wpisać? Składa się reklamację w imieniu allegro, ale tego nie zrobisz nie podając konkretnych danych. I tu jest problem.

 

oznacz moderatorów

Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

To w takim razie odpadam z gry. Nie wiem 🙂 🤔

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Nie mam odpowiedzi, ale pytanie. Jak skutecznie złożyć reklamację do DPD.  Może umiesz doradzić. Nadajemy paczki DPD za pośrednictwem Apaczki. Do przesyłki o wadze max. 27kg i wymiarach Dł. 50 cm x Szer. 30 cm x Wys. 30 cm dostaliśmy dopłatę 70,21zł  za werykfikację wagi i strefę rozszerzoną (przesyłka krajowa). Na złożoną reklamację, na której rozpatrzenie czekaliśmy ponad 30 dni odpowiedzieli, że waga rzeczywista to 32,7 kg. Niemożliwe, bo towar netto 25,4 kg. Jak tu dochodzić sprawiedliwości?  

Dopłaty po audycie operatora

 

 

  Netto Brutto

Zmiana opłaty podstawowej:29,4036,16
EXTENDED_ZONE:24,0029,52
Dopłata paliwowa:3,684,53
Razem:
70,21 brutto
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@DobraWelna-eu  Z reklamacjami zawsze jest problem dopóki nie dokumentujesz wagi i wymiarów za pomocą zdjęć wraz z listem przewozowym na tych paczkach, najlepiej kiedy paczka już stoi na wadze. Mi wszystkie reklamacje odrzucali, bo nie miałem jak udowodnić wagi czy wymiarów. Nikt nie będzie też cykał zdjęć każdej paczki, żeby mieć własną podkładkę, chociaż niby powinno się to robić przy gabarytach.

Strefy rozszerzonej nie zareklamujesz, bo lista kodów pocztowych znajduje się w ich regulaminie, więc to dla nich przykrywka. Pamiętam, że Apaczka automatycznie pokazywała czy dany kod pocztowy znajduje się na liście stref rozszerzonych, ale szybko to ściągnęli, nie wiem dlaczego.

Jedynym wyjściem byłaby zmiana przewoźnika dla takiej paczki, ale to też zajmuje chwilę czasu, żeby sprawdzić kod pocztowy u DPD. Jest to większość stref pozamiejskich, więc intuicyjnie można takie paczki wyłapać. Problem pojawia się tylko jeżeli jest to zamówienie z Allegro. Klient wybiera DPD, to ma być DPD. Niektórzy jednak zgadzają się na zmianę przewożnika.

oznacz moderatorów

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

cały pic jest taki że DPD rozpatrzył reklamację pozytywnie i potwierdził bezpodstawne naliczenie opłat, natomiast opłaty te nie zostały skorygowane z mojego salda przez Allegro

oznacz moderatorów

ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Nie Wy pierwsi - nie ostatni. 

U Nas standardowo dopłaty w DPD za 20 paczek, które były standardami 90x45x10 waga 13 lub 26 kg. 

 

Przesyłki spakowane w regularne kartony. Temat jest o tyle ciężki, że w ubiegłym miesiącu kiedy mieliśmy dopłaty Nasz opiekun załatwił nawet zdjęcia z przyjęcia na taśmie z magazynu, na których to ewidentnie widać jak wyglądają poszczególne paczki, ale podczas reklamacji jedni odbijają piłeczkę do drugich. 

Tym razem nie odpuszczę..

oznacz moderatorów

AUDI_WROCLAW
#8 Zapaleniec#

Mam tą sama sytuację.
Odkąd uruchomiłem Allegro Kurier DPD w czerwcu przez 2mc było ok.
Teraz nagle we wrześniu za paczki wysłane w drugą połowę sierpnia i pierwszą połowę września przychodzą ciągłe dopłaty.

 

Przed tym całym projektem Allegro kurier DPD wysyłałem mnóstwo paczek i nie było, żadnych dopłat, od miesiąca oczom nie wierzę widząc ciągłe dopłaty z allegro za rzekomo niestandardowe paczki 

AUDI_WROCLAW_0-1601445986002.png

 

 

Przykład.

Paczki które wysyłałem w specjalnie zaprojektowanych kartonach 160x50x20cm nigdy nie miały dopłaty.

Nagle każda jedna paczka ma dopłatę 10zł 

AUDI_WROCLAW_1-1601445986005.png

 

Jest w stanie mi ktoś rozwiać wątpliwości gdzie jest problem??

Już nie wspomną o zwykłych małych paczkach, które są wysyłane w małym kartonie, a tu bach dopłata za nie standard.

AUDI_WROCLAW_2-1601445986006.png

Mega to słabe i faktycznie nie wiadomo jak podejść do tematu.
Pisać na cc@dpd.pl to odbiją piłeczkę że proszę składać reklamację.
Reklamację nie da rady się złożyć od tak na 30 paczek.

Co proponujecie?

 

oznacz moderatorów

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

u mnie sprawa ciągnie się od sierpnia, oficjalnie DPD uznało reklamację a allegro nic z tym nie robi , nawet odpowiedzi nie mam na zapytania

oznacz moderatorów

sortowniki24
#8 Zapaleniec#

No to chyba wszystkich pocieszyłeś, mnie doliczyli opłaty za nie standard, ale fakt wysyłam nie standard, tylko doliczyli mi 7 przesyłek paletowych. Nic pobijemy pianę, pozłorzeczymy że złodziejskie allegro i tyle. 

oznacz moderatorów

EASTCOLORS
#8 Zapaleniec#

no pewnie tak będzie 🙂

tylko bardzo nie wporządku jest fakt iż pomimo reklamacji , nie zwraca się pieniędzy za niesłusznie naliczone opłaty

oznacz moderatorów

AUDI_WROCLAW
#8 Zapaleniec#

Witam,

Czy ktoś z was też ma nagle co miesięczne dopłaty za niestandardową wysyłke dpd przy wysyłce paczek Allegro Kurier DPD??

Przed tym całym projektem Allegro kurier DPD wysyłałem mnóstwo paczek i nie było, żadnych dopłat, od dwóch miesięcy oczom nie wierzę widząc ciągłe dopłaty z allegro za rzekomo niestandardowe paczki 😞

 

Przykład.

Paczki które wysyłałem w specjalnie zaprojektowanych kartonach 160x50x20cm nigdy nie miały dopłaty.

Nagle każda jedna paczka ma dopłatę 10zł 😞

Jest w stanie mi ktoś rozwiać wątpliwości gdzie jest problem??

Już nie wspomną o zwykłych małych paczkach, które są wysyłane w małym kartonie, a tu bach dopłata za nie standard 😕 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

😁

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 chodzi o DPD, a nie paczkomaty🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów