anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Forum się zepsuło!!!!

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Nigdzie nie mogę dodać odpowiedzi!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1, SOA#1.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  O!!! Tu mogę 🙂 Odpowiem Ci: napisałam im @. Zadzwoniła kobieta na drugi dzień, czyli w piątek. Powiedziałam jej, że dostałam za dużo i nie mam zamiaru lecieć z tym na pocztę.Mogę im dopłacić 40 złotych za to, co mi się przyda. Za resztę nie mam zamiaru (wartość ok. 30 zł) Powiedziała, że skontaktuje się z szefem i da mi odpowiedź. Nie dała. Od tej pory cisza.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1: OK, to teraz czekamy na wpisy @AptekaNatolinska, @RED i @medalik_2009 o przywłaszczeniu towaru. Najlepiej z podaniem odpowiednich paragrafów z kodeksu karnego i cywilnego.

Coś jak w tym temacie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/omy%C5%82kowa-wysy%C5%82ka-towaru-do-klien... 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Weź przestań, bo się o mało kawą nie udławiłam 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Client:79179573 
Jeśli nie rozróżniasz spraw gdzie osoba, która weszła w posiadanie rzeczy, za które nie zapłaciła, skontaktowała się sama ze sprzedawcą i takiej gdzie unika tego kontaktu, to świadczy tylko o twojej inteligencji. 😘

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@medalik_2009: To mówisz, że wystarczy zadeklarować, np. w emailu, że chce się zapłacić za nieswój towar albo chociaż za jego część, żeby ten towar stał się naszą własnością? Seems legit.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Dokładnie tak. Ja deklaruję, że zapłacę za to co mi się przyda, a po resztę niech wysyłają se kuriera. Ja nie mam żadnego obowiązku latać na pocztę. Nie wyślą kuriera, to towar wędruje do kosza, bo syfu nie jadam.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 I jeszcze jedno. Racz zwrócić uwagę, że to ja się im przyznałam, że dostałam więcej, a nie sprzedawca się zorientował, więc niech się cieszy, że mu chcę za część zapłacić. Kurierzy też nie jeżdżą za darmo. 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 

 
 
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

Przysłowie to uczy nas, aby nie działać na szkodę innych osób. Przestrzega, że złe postępowanie wobec innej osoby może mieć również wpływ na nas.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED

Heh, z ust mi to wyjąłeś. Tylko dlaczego piszesz do mnie, a nie do @WREDZIA-W1 ?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573   Aż tak bardzo zazdrościsz, że spotkało to mnie, a nie ciebie??? Ty wiedziałbyś co zrobić, no nie? 🙂  Nie było tego dużo, nie masz czego żałować.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 

Kiedyś zamówiłem towar za pobraniem. Sprzedawca się pomylił i nadał zwykłą przesyłkę. I wiesz co? Sam poprosiłem o numer konta i przelałem mu pieniążki za towar i zwykłą paczkę. Pytasz, czy ci zazdroszczę udanego cebula deal? Nie. Moja godność jest warta więcej niż 30 zł.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Sam napisałeś "zamówiłem". Ja NIE zamawiałam rzeczy, których nie potrzebuję! Nie mam też zamiaru za nie płacić i dla normalnych ludzi jest to zrozumiałe. Dla NORMALNYCH, podkreślam. Byłam gotowa zapłacić za to, co mi się ewentualnie przyda, a co do reszty musiałam uzgodnić ze sprzedającym. Jeśli nie widzisz różnicy, to.... sam sobie dopowiedz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 

Twój kolega/koleżanka  @medalik_2009  napisał/a tak: Może zdarzyć się także, że konsument wprawdzie otrzyma towar, za który zapłacił, ale prócz tego także produkt, którego nie zamawiał. Bardzo często wynika to po prostu z pomyłki przedsiębiorcy. Co w takiej sytuacji może zrobić konsument? Świadczenie niezamówione będzie mógł zachować, jeśli sprzedawca zastosuje jedną z wyżej wymienionych agresywnych praktyk rynkowych. Jeśli natomiast niezamówiony towar został wysłany przez pomyłkę, a przedsiębiorca nie żąda z niego zapłaty, konsument będzie musiał go zwrócić. W takim wypadku przedsiębiorca ma bowiem prawo powołać się na bezpodstawne wzbogacenie albo przywłaszczenie rzeczy przez konsumenta."

Czy ty właśnie nazwałaś @medalik_2009  NIENORMALNYM człowiekiem?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573  Rozmawiam z tobą, nie z medalikiem. Odnoszę jednak wrażenie, że nie rozumiesz słowa pisanego,  albo masz kłopoty z logicznym myśleniem. Nie wiem też czy celowo rżniesz głupa, czy masz jakieś deficyty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 

No to może zróbmy jakieś podsumowanie, bo widać, że skończyły ci się argumenty i zrobiłaś się nerwowa:

1. Kiedy sprzedawca nie wysyła nam towaru, który my opłaciliśmy:"Na Policję! Szybciutko!" 

2. Kiedy sprzedawca wysyła nam towar, za który zapłacił ktoś inny: "Trochę mi żal sprzedawcy, ale WSZYSTKO MOJE!" 

Coś pominąłem?

Chyba tylko to: "Każdemu pazerność wcześniej czy później wyjdzie bokiem" 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573   Kończę dyskusję z tobą, bo nie ma z kim gadać. Jesteś z jakiejś innej bajki, biedaku.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Rozumiem, że niektóre dyskusje są gorące i cieszę się, że zostały już zakończone - w dodatku niemal cieszę się, że problem z odpowiedziami dotknął akurat tego wątku - ale byłoby naprawdę świetnie, gdybyśmy wszyscy powstrzymali się przed używaniem sformułowań typu "masz kłopoty z logicznym myśleniem", "rżniesz głupa" i "masz jakieś deficyty". Dobrze, @WREDZIA-W1 ?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek  🙂 Wiesz, że bardzo bym chciała. Ja do zgody jak rybka do wody, ale czasem się nie da i człowiek wychodzi z siebie. Ja wyszłam.

Ula

Ula
oznacz moderatorów